Yolcu Sayısı
1

Sivas otobüs bileti

Sivas Otobüs Bileti

En popüler Sivas otobüs rotaları

Sivas otobüs bileti fiyatları, Sivas otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Sivas otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
RefahiyeSivas300 TL22
HorasanSivas450 TL20
HavzaSivas400 TL18
IğdırSivas700 TL18
ElazığSivas450 TL14

Sivas otogarı

  • Sivas(346) 226 15 90

Sivas otobüs biletleri

Sivas; tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri ve kültürel değerleri ile Anadolu’nun en önemli şehirlerinden biridir. Bu nedenle Sivas’ın ziyaretçisi de hiç eksik olmamaktadır.

Sivas Ulaşım

Karayolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşımın sağlandığı Sivas; İstanbul’a yaklaşık 895 km, İzmir’e 1020 km ve Ankara’ya 440 km mesafededir. Havayolu ile gidip zamandan tasarruf etmek isteyenler olsa da kente yapılan seyahatlerde karayolu ulaşımı her zaman revaçtadır. Özel araçlar dışında karayolu ulaşımında hayat kurtaranlar ise Sivas otobüs firmaları tarafından düzenlenen otobüs seferleridir. Ülkemizin hemen her şehrinden her gün düzenli olarak Sivas otobüs seferleri düzenlenmektedir. Öz Sivas Seyahat, Erzincan Başak, Huzur Turizm, Iğdırlı Turizm, Yeni Adana, Esadaş, Özlem Ardahan Turizm, Can Barış Turizm, Adıyaman Gülaras, Hedef Turizm, Kahta Petrol ve Mis Amasya kente düzenli olarak sefer düzenleyen otobüs firmalarındandır. Bu firmaların her biri Sivas otogarı içerisine kadar yolcu taşıma hizmeti sunar. Sivas otogarı kent merkezine 3 km mesafede bulunan Yenişehir Mahallesi’nde yer almaktadır.


Sivas Otobüs Bileti Fiyatları

Yukarıda bahsettiğimiz firmalardan birinden Sivas otobüs bileti satın almanın en kolay ve güvenli yolu NeredenNereye.com’dan geçer! Türkiye’nin ilk online otogarı olma unvanıyla hizmet vermekte olan web sitemiz üzerinden birkaç dakika içerisinde Sivas ucuz otobüs bileti satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken öncelikle web sitemizi ziyaret etmek ya da mobil uygulamamızı telefonlarınıza indirmektir. Ardından ana sayfa üzerinde bulunan arama bölümündeki gerekli bilgileri doldurup aratmayı başlatmanız gerekir. Doldurmuş olduğunuz bilgiler ışığında size en uygun otobüs seferleri bir sayfada listelenecektir. Bu sayfada farklı firmalar tarafından verilen Sivas otobüs bileti fiyatları arasında karşılaştırma yapma imkanı bulabilirsiniz. Dahası otobüs özelliklerini görebilir, yolculuğunuzun kaç saat süreceğini öğrenebilirsiniz. Bu sayfadan yapacağınız sefer seçiminden sonra koltuk seçiminizi de yapıp sizden istenen yolcu bilgilerini doldurduktan sonra ödeme adımına geçebilirsiniz. Bu adımda kredi kartınız ile bilet ödemenizi güvenli bir şekilde gerçekleştirdikten sonra ucuz Sivas otobüs bileti satın alma işlemini başarı ile tamamlamış olursunuz. Satın aldığınız online bilet size SMS ve e-posta yoluyla iletilecektir. Eğer seyahat planınızda herhangi bir değişiklik olursa ve biletinizi iptal etmek isterseniz bu işlemi bir tık ile kolayca yapabilirsiniz. Otobüsün kalkmasına son 12 saat kalana kadar yapılan iptal işlemlerinde hiçbir ücret kesintisi yapılmamaktadır. Ancak dilerseniz biletinizi 6 ay geçerli olmak üzere açık bilete de dönüştürebilir ve böylece 6 ay içinde seyahatinizi dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.


Sivas Gezi Rehberi

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas; Giresun, Ordu, Tokat, Erzincan, Malatya, Yozgat, Kayseri ve Kahramanmaraş ile komşudur. Bölgeler arası geçiş güzergahında yer alması nedeniyle kültürel zenginliği oldukça fazla olan bir şehrimizdir. Hal böyle olunca Sivas’ta gezilecek tarihi yerlerin ve doğal güzelliklerin sayısı da bir hayli fazladır. Özellikle Selçuklular döneminden kalma önemli eserlere ev sahipliği yapan Sivas’ta gezilecek yerler listesi yapmak gerekirse 1985 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Divriği Ulu Camii ilk sırayı alacaktır. Mengücekliler döneminde yapılmış olan camii Anadolu’nun Elhamrası olarak anılmaktadır. Selçuklu hükümdarı I.İzzeddin Keykavus döneminde yapılan Şifaiye Medresesi şehirde yer alan bir diğer önemli tarihi yapıdır. Önemli bir Anadolu Selçuklu eseridir. Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Gök Medrese, Taşhan, Sivas Kongre Binası, Atatürk ve Etnografya Müzesi ile Sivas Eğri Köprü kentte görülmeye değer olan tarihi eserlerdendir. Gürün Gökpınar Gölü, Kangal Balıklı Kaplıca ve Hafik Gölü ise kentin doğal güzellikleri arasında yer alır.

Sivas Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr