Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
20 TL
Bilet Al

Rize Trabzon Otobüs Bileti

Rize Trabzon Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 20,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 75 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 13dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Rize Trabzon arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Mavi Karadeniz Turizm firmasıdır.

Rize Trabzon otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Rize Trabzon güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Rize Trabzon seyahatinize başlamadan önce, Rize ve Trabzon hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Rize ve Trabzon şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Rize Trabzon Otobüs Biletleri

Rize Trabzon otobüs bileti mi aradınız?  Rize Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 425 km2 (1989) olan Akçaabat ilçesi kuzeyde Karadeniz, doğuda Merkez ilçe, güneyde Maçka, güneybatıda Düzköy, batıda da Vakfıkebir ve Çarşıbaşı ilçeleriyle çevrilidir.

 

İlçe toprakları dar bir kıyı şeridi ile güneydeki dağlık kesimden oluşur. Yöredeki başlıca akarsu Kale Deresi’dir. Yer yer dağlık kesimin içlerine doğru genişleyen kıyı şeridinde tarım yapılır. Başlıca geçim kaynağı mısır, tütün ve çay üretimidir. Balıkçılık çok gelişmiştir. Hayvancılık da önemli bir uğraştır.

 

Akçaabat’ın tarihi MÖ 7. yüzyıla kadar uzanır. MÖ 670’te Miletos ticaret kolonilerinin bir uzantısıydı. MÖ 312’de Pontus Krallığı’na geçti. MS 1204’te Trabzon İmparatorluğu’nun egemenliği altına girdi. 1461’de II. Mehmed (Fatih) tarafından Osmanlı topraklarına katıldı. Şemseddin Sami 1890’larda Akçaabat’tan, “Trabzon vilayeti Merkez sancağının Merkez kasabasına bağlı bir nahiye” olarak söz eder.

 

İlçenin kıyı kesiminde yer alan kent Trabzon’a yakınlığına karşın önemli bir ticaret merkezidir. I. Dünya Savaşı’nın sonlarına kadar büyük ölçüde Rumlardan oluşan halkın uğraşı daha çok bağcılık ve şarapçılıktı. Yerleşmeler tepede, ticaret kesimi ise kıyıda yer alıyordu. Türkler bugünkü Dürbinar Mahallesi’ne, 1917 Devrimi’nden kaçan Gürcüler ise bugünkü Yaylacık mahallesine yerleşmişti. Daha sonra Rumların Yunanistan’a gitmesi sonucunda kentin ekonomik yapısı büyük ölçüde değişti. Bağcılığın yerini tütün üretimi ve işlemesi aldı. 1950’lerde gelişmeye başlayan ticaret, yerleşim alanının kıyı kesimine doğru kaymasına yol açtı ve kent kıyı boyunca doğu-batı doğrultusunda büyüdü. 1970’lerin ortalarından bu yana 14 km doğusundaki Trabzon kentiyle bütünleşme süreci içindedir. Böylelikle Akçaabat-Trabzon-Yomra arasında, kıyı boyunca kesintisiz bir biçimde uzanan kentsel bir alan biçimlenmektedir. Kentte, bir yaprak tütün işleme atölyesi ile hayvan yemi de üreten bir süt fabrikası vardır. İşlenen tütünler İstanbul’a gönderilir. Kentin belediyesi Cumhuriyet’ten önce kurulmuştur. Akçaabat kentinde 14. yüzyıl yapısı Aziz Mikhael Kilisesi dışında önemli tarihsel yapı yoktur. 

Rize Trabzon otobüs bileti mi aradınız? Rize Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Rize Trabzon otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Mavi Karadeniz Turizm 20 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Rize Hakkında
Nüfus:
204,194
Yüzölçümü:
3.921,98 km²
Plaka:
53
Telefon kodu:
(464)
Otogar:
Rize Otogarı
  Trabzon Hakkında
Nüfus:
758,237
Yüzölçümü:
4.664,04 km²
Plaka:
61
Telefon kodu:
(462)
Otogar:
Trabzon Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.