Yolcu Sayısı
1

Rize Trabzon Otobüs Bileti

Rize Trabzon Otobüs Seferleri

Otobüs FirmalarıBilet Fiyatları
Ali Osman Ulusoy
62 TLBilet Al
Prenskale Turizm
85 TLBilet Al
Yeşil Artvin Ekspres
90 TLBilet Al
Mardin Seyahat
100 TLBilet Al
Topçam Turizm
100 TLBilet Al
Sahil Seyahat
140 TLBilet Al
Best Van Turizm
150 TLBilet Al
VanGölü Turizm
170 TLBilet Al
Öz Diyarbakır Seyahat
180 TLBilet Al
Metro Turizm
200 TLBilet Al
Vip Kahramanmaraş Turizm
250 TLBilet Al

Rize Trabzon Arası

 • En Ucuz Sefer62,00 ₺
 • Rize → Trabzon Arası Kaç Km75 km
 • Rize → Trabzon Arası Kaç Saat1sa 30dk
 • Günlük Sefer Sayısı5
 • En Çok Sefer Yapan FirmaMetro Turizm
 • Sefer Yapan Firma Sayısı11

Rize Trabzon Online Otobüs Bileti
Rize Trabzon otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Rize Trabzon güzergahı için arama yapın, Rize - Trabzon arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Rize ve Trabzon Şehirlerinde Ulaşım
Rize ve Trabzon şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Rize Trabzon seyahatinize başlamadan önce, Rize ve Trabzon hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Rize → Trabzon Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Rize - Trabzon arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Rize - Trabzon otobüs bileti fiyatı en ucuz 62,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Ali Osman Ulusoy tarafından satılmaktadır.

Rize - Trabzon arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Rize - Trabzon arasında günlük ortalama 11 firma 5 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Ali Osman Ulusoy, Prenskale Turizm, Yeşil Artvin Ekspres, Mardin Seyahat, Topçam Turizm, Sahil Seyahat, Best Van Turizm, VanGölü Turizm, Öz Diyarbakır Seyahat, Metro Turizm, Vip Kahramanmaraş Turizm.

Rize - Trabzon arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Rize - Trabzon arası otobüs yolculuğu ortalama 1sa 30dk sürmektedir.

Rize - Trabzon arası uzaklık kaç km?
Rize - Trabzon arası karayolu ile 75 km'dir.

Rize Trabzon Otobüs Biletleri

Rize Trabzon otobüs bileti mi aradınız?  Rize Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 425 km2 (1989) olan Akçaabat ilçesi kuzeyde Karadeniz, doğuda Merkez ilçe, güneyde Maçka, güneybatıda Düzköy, batıda da Vakfıkebir ve Çarşıbaşı ilçeleriyle çevrilidir.

 

İlçe toprakları dar bir kıyı şeridi ile güneydeki dağlık kesimden oluşur. Yöredeki başlıca akarsu Kale Deresi’dir. Yer yer dağlık kesimin içlerine doğru genişleyen kıyı şeridinde tarım yapılır. Başlıca geçim kaynağı mısır, tütün ve çay üretimidir. Balıkçılık çok gelişmiştir. Hayvancılık da önemli bir uğraştır.

 

Akçaabat’ın tarihi MÖ 7. yüzyıla kadar uzanır. MÖ 670’te Miletos ticaret kolonilerinin bir uzantısıydı. MÖ 312’de Pontus Krallığı’na geçti. MS 1204’te Trabzon İmparatorluğu’nun egemenliği altına girdi. 1461’de II. Mehmed (Fatih) tarafından Osmanlı topraklarına katıldı. Şemseddin Sami 1890’larda Akçaabat’tan, “Trabzon vilayeti Merkez sancağının Merkez kasabasına bağlı bir nahiye” olarak söz eder.

 

İlçenin kıyı kesiminde yer alan kent Trabzon’a yakınlığına karşın önemli bir ticaret merkezidir. I. Dünya Savaşı’nın sonlarına kadar büyük ölçüde Rumlardan oluşan halkın uğraşı daha çok bağcılık ve şarapçılıktı. Yerleşmeler tepede, ticaret kesimi ise kıyıda yer alıyordu. Türkler bugünkü Dürbinar Mahallesi’ne, 1917 Devrimi’nden kaçan Gürcüler ise bugünkü Yaylacık mahallesine yerleşmişti. Daha sonra Rumların Yunanistan’a gitmesi sonucunda kentin ekonomik yapısı büyük ölçüde değişti. Bağcılığın yerini tütün üretimi ve işlemesi aldı. 1950’lerde gelişmeye başlayan ticaret, yerleşim alanının kıyı kesimine doğru kaymasına yol açtı ve kent kıyı boyunca doğu-batı doğrultusunda büyüdü. 1970’lerin ortalarından bu yana 14 km doğusundaki Trabzon kentiyle bütünleşme süreci içindedir. Böylelikle Akçaabat-Trabzon-Yomra arasında, kıyı boyunca kesintisiz bir biçimde uzanan kentsel bir alan biçimlenmektedir. Kentte, bir yaprak tütün işleme atölyesi ile hayvan yemi de üreten bir süt fabrikası vardır. İşlenen tütünler İstanbul’a gönderilir. Kentin belediyesi Cumhuriyet’ten önce kurulmuştur. Akçaabat kentinde 14. yüzyıl yapısı Aziz Mikhael Kilisesi dışında önemli tarihsel yapı yoktur. 

Rize → Trabzon En Uygun Otobüs Biletleri

Rize Trabzon otobüs bileti mi aradınız? Rize Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Rize Trabzon otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler FirmalarFiyat
Ali Osman Ulusoy62 TL
Prenskale Turizm85 TL
Yeşil Artvin Ekspres90 TL
Mardin Seyahat100 TL
Topçam Turizm100 TL

Rize Hakkında

 • Nüfus204.194
 • Yüzölçümü3.922 km2
 • Plaka53
 • Telefon kodu(464)
 • OtogarRize Otogarı

Trabzon Hakkında

 • Nüfus758.237
 • Yüzölçümü4.664 km2
 • Plaka61
 • Telefon kodu(462)
 • OtogarTrabzon Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Rize → Trabzon


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr