Yolcu Sayısı
1

Sarayönü Otogarı

Sarayönü Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (332) 617 2787

Adres: Fatih, Terminal Sk. No:1, 42430 Sarayönü/Konya

Sarayönü Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Sarayönü Otogarı Hakkında


Sarayönü Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya iline bağlı Sarayönü ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Konya - Sarayönü otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya - Sarayönü ilçesinin ve dolayısı ile Sarayönü Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Sarayönü Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Sarayönü ilçesinde İç Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Sarayönü ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Sarayönü Otogarı üzerinden Sarayönü ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Konya - Sarayönü otobüs bileti satın alarak Sarayönü Otogarı’na giriş yaptığınızda, Sahipata Külliyesi, Sille Köyü, Sultanlar Türbesi, Tavusbaba Türbesi, Meram Bağları, Koyunoğlu Müzesi, Aziziye Cami, Mevlana Türbesi, Sırçalı Medrese, İnce Minareli Medrese” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Sarayönü Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Sarayönü Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Sarayönü Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Sarayönü Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Sarayönü Otogarı Adresi : Fatih, Terminal Sk. No:1, 42430 Sarayönü/Konya
Sarayönü Otogarı Telefon Numarası : (0332) 617 2787


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr