Yolcu Sayısı
1

Akyurt Otogarı

Akyurt Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (312)

Adres: Yeşiltepe Mah. Çubuk Cad. Akyurt, Ankara

Akyurt Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Akyurt Otogarı Hakkında


Akyurt Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve aynı zamanda başkenti olan Ankara’nın Akyurt ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin hemen hemen her noktasından Ankara - Akyurt otobüs bileti satın alarak ilçeye kara yolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara, Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en fazla nüfusa sahip olan şehridir ve buna bağlı olarak da içerisinde yer alan ilçelerin nüfusu Türkiye’nin diğer pek çok şehrine kıyasla daha fazla yoğunluk göstermektedir. Bu özelliğine bağlı olarak Akyurt Otogarının ziyaretçi sayısı da zaman içerisinde artış göstermiştir. Akyurt Otogarı, esli adı Raylı olan ilçe kuzeyinde Çubuk, doğusunda Kalecik, batısında Pursaklar, güneybatısında Elmadağ ile komşuluk içerisinde olduğundan dolayı bölgenin kara yolu ulaşımı açısından önemli ulaşım merkezlerinden bir tanesidir. İlçe merkezi Çankırı, Kastamonu ve Sinop’u birbirine bağlayan kara lu üzerinde olduğundan kara yolu ulaşımı açısından kilit rol oynamaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara - Akyurt otobüs bileti satın alarak Akyurt Otogarına giriş yaptığınızda, “Hamamönü, Ankara Kalesi, Anadolu Medeniyetler Müzesi, Ankara Rahmi M. Koç Müzesi, Anıtkabir, Etnoğrafya Müzesi, Hacı Bayram Cami, Augustus Tapınağı, Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Tunalı Hilmi Caddesi, Kocatepe Cami, Gençlik Parkı, Mogan Parkı, Seğmenler Parkı, Kızılay Meydanı” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Akyurt Otogarı, Türkiye’nin başkentinin yolcu trafiğinin ihtiyaçlarını karşılamak adına açık ve kapalı alanlar, kullanıcı bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, yazıhaneler, hediyelik eşya dükkanları, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Akyurt Otogarı içerisinde Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen ulusal çapta faaliyet gösteren otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi yalnızca civar ilçe ve illerde sefer düzenleyen yerel otobüs firmalarını da görebilirsiniz.
Akyurt Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Akyurt Otogarına ulaşım sağlamak için merkezden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr