Yolcu Sayısı
1

Side Otogarı

Side Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (242)

Adres: Side, Liman Cd. No:125, 07330 Manavgat/Antalya

Side Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Side Otogarı Hakkında

Side Otogarı, Türkiye'nin Akdeniz Bölgesinde yer alan Antalya ilinin en büyük ikinci ilçesi Manavgat üzerinde Side beldesine ulaşım sağlayabileceğiniz ulaşım merkezidir. “Side” adı Anadolu’da nar anlamına gelmektedir. Türkiye'nin farklı noktalarından Antalya -Side otobüs bileti satın alarak beldeye karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Side Otogarı içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlamak mümkündür. Side, tarihinin yapılan çalışmalar sonucunda Hititler’e kadar uzandığı tespit edilmiştir. Antik döneme yakından tanıklık etmiş olan Side, Yunanlıların bölgeye gelmesinin ardından gelişim göstermiştir. Türkiye'nin herhangi bir noktasından Antalya - Side otobüs bileti satın alarak Side Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Lybre Antik Kenti, Side Antik Kenti, Köprülü Kanyon, Manavgat Şelalesi, Side Müzesi, Altınbeşik Mağarası, Düğmeli Evler” gibi gezilecek yerleri görebilirsiniz.

Side Otogarı, Antalya'nın ikinci büyük ilçesi olan Manavgat'a bağlı olarak özellikle turizmin hareketli olduğu yaz aylarının gelmesi ile birlikte doğanın güzelliklerini çekinmeden sergilediği bu beldenin ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Tatil Köyleri, oteller gibi hizmet merkezlerinin bulunduğu bu alan yaz dönemi içerisinde nüfusunu kat be kat arttırmaktadır. Bu nedenle şehrin trafik yükünün ortadan kalkması ve aynı şehir içerisindeki diğer turizm noktalarına kolay ulaşım sağlanması açısından Side Otogarı önemli bir ulaşım merkezidir. Küçük bir alan üzerine kurulu olan Side Otogarı, her yıl beldeyi ziyaret eden binlerce turistin ihtiyaçlarını karşılamak adına açık ve kapalı alanlar, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları, otobüs bekleme alanları gibi bölümlerden oluşmaktadır. Beldenin bu küçük otogarı içerisinde çok sayıda yerel otobüs firmasını görebileceğiniz gibi aynı zamanda ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Otogar çevresinde Manavgat ilçesine bağlı olarak buradan havalimanına ulaşım sağlayan servisler de bulunmaktadır.

Side Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Sefer Düzenliyor?

Side Otogarı üzerinden Türkiye'nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Kamil Koç, Varan, Metro, Ulusoy, Pamukkale, Nilüfer, Uludağ, Kontur, Özkaymak, İsmail Ayaz” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.

Side Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Otogara ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanabilir ayrıca firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.

En Popüler Side Otobüs Firmaları

Side bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Side otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Has Turizm1
Metro Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr