Yolcu Sayısı
1

Side otobüs bileti

Side Otobüs Bileti

En popüler Side otobüs rotaları

Side otobüs bileti fiyatları, Side otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Side otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ÇorumSide90 TL4
SamandıraSide105 TL4
KonyaSide60 TL3
SeydişehirSide30 TL3
AlibeyköySide130 TL3

Side otobüs firmaları

Side otogarı

  • Side(242)

Side otobüs biletleriSide Bölgesi, Türkiye’nin güneyinde yer alan ve turizm denildiği zaman aklımıza ilk gelen şehir olan Antalya ilimize bağlı bir nokta olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Antalya - Side ilçesine seyahat etmek mümkün. Side otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Side otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Side Mahallesi, turizmin gözdesi Antalya ilimizin Manavgat ilçesine bağlı mahalledir. Yerli ve yabancı turizmin yoğun ilgi gösterdiği beldenin doğal ve tarihi güzelliklerini henüz görmediyseniz, bu beldeyi önümüzdeki tatil planlarınıza dâhil edebilirsiniz. Manavgat'ın eşsiz güzelliği içerisinde bulunan saklı tarih güzelliği içerisinde görülmesi gereken önemli yerler bulunmaktadır. Side beldesinde Akdeniz iklim özellikleri görülmektedir. Bahar aylarının ortalarından itibaren hava sıcaklıkları yükselir ve Temmuz, Ağustos aylarında en yüksek değerlerine ulaşır. Bu bölgenin tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. Side, özellikle Hititler döneminde oldukça önemli bir yere sahip olmuştur. Ulaşım Side, Manavgat ilçesine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Antalya – Alanya karayolu üzerinden kendi aracınızla veya Antalya'dan kalkan araçlarla bu güzel mahalleye ulaşım sağlayabilirsiniz. Yeme - İçme Side ve bağlı olduğu Manavgat ilçesi turistik açıdan değerli yerler olduğu için buralarda yemek yiyebileceğiniz restoranları rahatlıkla bulabilirsiniz. Gezilecek Yerler Sizi unutulmaz bir tarih yolculuğuna çıkaracak bu turistik mahallede görmeniz gereken başlıca yerler arasında Apollon ve Athena tapınakları bulunmaktadır. Apollon tapınağı burada ilgi gören en önemli bir yer olarak deniz kıyısına yakınlığı ile akşamları harika bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Burada görmeniz gereken önemli yerlerin başında Amfi Tiyatro, Aspendos Köprüsü ve Roma Hamamı gelmektedir.

Türkiye'nin herhangi bir noktasından Side otobüs bileti satın alarak Antalya Otogarına giriş yaptığınızda, “Antalya Müzesi, Side Sualtı Müzesi, Oyuncak Müzesi, Soba Müzesi, Antalya Arkeoloji Müzesi, Aziz Nikolaos Anıt Müzesi, Karain Mağarası, Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi ve Tabiat Parkı, Manavgat Şelalesi, Sapadere Şelalesi, Uçansu Şelalesi, Oymapınar Gölü, Köprüçay, Kekova Koyu, Adrasan Suluada, Hidayet Koyu, Korsan Koyu, Sazak Koyu, Yanartaş, Ters Ev Aksiyon Parkı, Antalya Hayvanat Bahçesi, Wildpark Antalya, Kaş” gibi şehrin ve Side Bölgesinin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. Özellikle antik dönemin önemli ticaret kentlerinden biri olan Antalya bugün bünyesinde bu dönemden kalan çok sayıda esere ve antik kente ev sahipliği yapmaktadır. “Xanthos Antik Kenti, Limyra Antik Kenti, Letoon Antik Kenti, Kale Simena Köyü, İotape Antik Kenti, Aspendos Antik Kenti, Arykanda Antik Kenti, Antioche Ad Cragum Antik, Andriake Antik Kenti” Antalya’da yer alan başlıca antik kentlerdir. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Antalya - Side ilçesine seyahat etmek mümkün. Side otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Side otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr