Yolcu Sayısı
1

Alibeyköy Otogarı

Alibeyköy Otogarı

Alibeyköy Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (212)

Adres: Güzeltepe, alibeyköy cep otogarı peron:1,, 34060 Eyüp/İstanbul

Alibeyköy Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Alibeyköy Otogarı Hakkında

, Türkiye’nin İstanbul şehrinde Avrupa Yakası bölümünün yeni karayolu ulaşımı merkezi olmayı hedefleyen ve bu alanda yapılan çalışmalarla birlikte faaliyet gösteren ulaşım merkezidir. İstanbul Büyükşehir Belediye’sinin ortak firması olan İspark tarafından şehir halkının ve ziyaretçilerinin çok daha kolay şekilde ulaşım hizmeti alması amacı ile tasarlanmıştır. Bu amaç kapsamında ilk olarak 1 Ocak 2014 tarihinde hizmet hayatına başlayan Alibeyköy Cep Otogarı, hizmet yaşamında beşinci yılını geride bırakıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye’sinin yeni yayınlamış olduğu haberler başlangıçta destek amaçlı kurulan Alibeyköy Cap Otogarı’nın ilerleyen dönemlerde çevresinde yapılan yeni raylı sistem taşımacılık hatları ile beraber ulaşımın yeni merkezi olması planlanıyor. Alibeyköy Cep Otogarı, kullanıcıları arasında yapılan araştırma çalışmalarına göre otogarı kullanan kişilerin memnuniyet düzeyi bir hayli yüksek olarak gözlemleniyor. İstanbul ulaşımının bu genç merkezinde personel hizmeti ve hijyen de son derece yeterli olarak görülüyor.

Beş yıl gibi kısa bir süredir hizmette olmasına karşın, işletmecisi olan İspark’ın otopark, marina, taksi, minübüs alanında sunduğu hizmetlerin deneyimini kattığı Alibeyköy Otogarı ilk kalkış ve varış noktası olarak kullanılmasına olanak tanıyan T1 yetki belgesine de sahip. İspark, işletmeciliğini üstlendiği Alibeyköy Cep Otogarı kapsamında burada faaliyet gösteren otobüs firmalarına son derece uygun fiyatlar sunuyor. Bu durum her geçen gün çok daha fazla otobüs firmasının Alibeyköy Otogarı üzerinden sefer düzenlemesine neden oluyor ve yolcu sayısını gün be gün arttırıyor.
Alibeyköy Otogarı hizmet hayatına kısa zaman önce başlamış bir yapılanma olarak hareketlilik seviyesi oldukça yüksek. Yılın normal dönemlerinde günlük giriş çıkış yapan otobüs sayısı 700 -800 gibi rakamları buluyor. Ancak bu günlük otobüs sayısı seferinin her geçen gün arttığını belirtmek de fayda var. Sezonun en yoğun olduğu, Kurban ve Ramazan Bayramı gibi dönemlerde ise giriş çıkış yapan araç sayısı 2500 civarlarına kadar yükseliyor. 2016 yılında yapılan çalışmalar ile birlikte özellikle yalnızca Anadolu Yakası üzerinden faaliyet gösteren çok sayıda firmanın Alibeyköy Cep Otogarı’nda da çalışması sağlandı. Bu durum daha sonrasında yaşanılacak gelişmelerin habercisi olarak gösteriliyor. Kullanıcıların ve firmaların daha rahat hareket edebilmesi adına, açık ve kapalı alanlar, kullanıcı bekleme alanları, otobüs bekleme alanları, hediyelik eşya dükkanları, yeme - içme mekanları vb. şekilde tasarlanan Alibeyköy Cep Otogarı bünyesinde yeni firmalar yazıhaneler açmaya devam ediyor. Böylelikle firmalar Alibeyköy Otogarı içerisinde fiziksel şubeleri ile de yer alarak kullanıcılarına hizmet sunuyorlar. Tüm bu gelişmelerin bir neticesi olarak Alibeyköy Otogarı’nın yolcu sayısının her geçen gün artması planlanıyor. Otogar hala tam kapasitesine ulaşmış olarak görülmüyor. İşletme yetkilileri ihtiyaçları karşılamak adına otogar üzerinden aynı anda 110 firmanın kalkış yapabileceğini belirtiyor.
Güzeltepe, alibeyköy cep otogarı peron:1,, 34060 Eyüp/İstanbul

En Popüler Alibeyköy Otobüs Firmaları

Alibeyköy bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Alibeyköy otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm243
Pamukkale Turizm116
Efe Tur43
Varan Turizm33
Balıkesir Uludağ Turizm32

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr