Aksaray Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0382) 213 78 00 - 213 86 46
Adres: Halıcılar Harmanı Mahallesi, 68100 Merkez/Aksaray
Aksaray Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Aksaray Otogarı

Aksaray Otogarı

Aksaray Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve bölgenin ziyaretçiler tarafından en sevilen illerinden biri olan Aksaray’a giriş yapılan ulaşım merkezidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından otobüs bileti alarak Aksaray Otogarına geldiğinizde, “Ihlara Vadisi, Eğri Minare, Acemhöyük, Sümbüllü Kilise, Güzelyurt Evleri, Aksaray Zinciriye Medresesi, Aksaray Müzesi, Nora Antik Kenti” gibi noktaları gezebilir, “Sıkma, bamya çorbası, Aksaray tava, mantarlı bulgur pilavı, papara, çiğleme, karıştırma, dolma mantı” gibi yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. 

1989 yılında Niğde’den ayrılarak büyükşehir olan Aksaray kısa süre içerisinde gelişim göstermeye başlamış ve bunun sonucunda da şehre gelen giden yolcu sayısında sürekli olarak artış gözlenmeye başlamıştır. Şehirde yoğun şekilde bulunan kültürel miraslar nedeni ile yurt dışından fazla ziyaretçinin gelmesine neden olmuş, bunun yanında Aksaray’ın ülkenin doğu ve batısı arasında geçiş noktası olmasından dolayı Aksaray Otogarı oldukça büyük önem arz eden bir hal almıştır. Aksaray – Konya otoyolu üzerinde kurulan Aksaray Otogarı, Buğday Pazarı’na oldukça  yakın bir noktada merkezi bir konumda yer almaktadır. Böylece şehir içerisinden kolaylıkla Aksaray Otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Merkezi noktada bulunan bu otogar içerisinde 40’tan fazla otobüs firmasının yazıhaneleri bulunmakta olup, Türkiye’nin farklı noktalarına otobüs biletleri satılmaktadır. Geçiş noktasında bulunan Aksaray otogarından birçok farklı şehre doğrudan seferler bulmak mümkündür. Aksaray otogarı üzerinden merkezi bir noktada olması nedeni ile kolaylıkla ilçelere ulaşım sağlayabilir ya da bunun için otogarda yer alan firmaların ilçelere olan seferlerinden faydalanabilirsiniz. Aksaray Otogarına yakın konumdan hareket eden şehrin topluma taşıma araçları sabahın erken saatlerinden gece yarısına değin seferlerini sürdürüyorlar. Aksaray Otogarı, kafeler, yeme –içme mekanları, yazıhaneler, otobüs durak noktaları, lavobolar gibi bölümlerden oluşuyor. Yolcu olarak hareket edecek seferinizi beklerken Aksaray Otogarının yolcular için ayrılmış olan kafe, restoran gibi bölümlerinde zaman geçirebilirsiniz. 

Aksaray Otogarından Hangi Otobüsler Hareket Ediyor? 

Merkezi noktada bulunan Aksaray Otogarı üzerinden 40’ı aşkın otobüs firmasının ülkenin farklı noktalarına sefer düzenlediğinden bahsetmiştik. Bugün Aksaray Otogarı üzerinden sefer düzenleyen firmalar arasında, “Yeni Aksaray, Yükseller Aksaray Birlik, Lider Adana, Metro Turizm, Süha Turizm, Seç Turizm, Yeni Adana Turizm, Has Turizm, Csr Seyahat, Ben Turizm, Rh Turizm, Villa Seyahat, Esadaş Turizm, Star Batman, Lüks Karadeniz, Tokat Yıldızı, İnan Turizm, Köksallar Turizm, Mersin Travel Turizm,” gibi firmalar yer almaktadır. Aksaray Otogarından sefer düzenleyen otobüs firmalarının otobüs bileti fiyatları “25 TL – 75 TL” gibi fiyat aralıklarında değişiklik gösteriyor. 

Aksaray Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Bahsetmiş olduğumuz gibi Aksaray Otogarı, Aksaray – Konya otoyolu üzerinde bulunuyor. Bu nedenle kendi aracınızla bu yolu kullanarak otogara kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehir içerisinde Aksaray Otogarına ulaşım sağlayan otobüs ve minübüslerde bulunuyor. Otogardan, şehir içindeki ilçere ulaşım sağlamak için biletini satın almış olduğunuz firmanın servislerinden faydalanabilirsiniz. 

Aksaray Otogarı Adres : Halıcılar Harmanı Mahallesi, 68100 Merkez/Aksaray. 

Aksaray Otogarı Telefon Numarası: (382) 213 78 00

Aksaray otogarı nerede? Aksaray otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Lüks Mersin 5
Has Turizm A.Ş. 5
Ben Turizm 4
Villa Adana 4
Seç Turizm 3
- HEMEN SATIN AL ! -