Yolcu Sayısı
1

Ayvacık (Çanakkale) Otogarı

Ayvacık (Çanakkale) Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Ayvacık (Çanakkale) Otogarı Hakkında


Ayvacık Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Çanakkale iline bağlı Ayvacık ilçesine karayolu üzerinden seyahat edebileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Çanakkale - Ayvacık otobüs bileti satın alarak Aybastı Otogarına karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayvacık, Çanakkale şehrinin denizden uzak iç kısımlarında kalan bir ilçesidir. Denizden uzak bir konumda yer almasına karşın ılıman iklim özelliklerini de gösteren ilçede yaylalar oldukça büyük bir alan kaplar. Özellikle son yıllarda Ege turizmi gelişim göstermesi ile birlikte yemyeşil doğası ile ön plana çıkan Ayvacık ilçesinin de yolcu trafiğinde bir artış göstermektedir. Ayvacık Otogarı, özellikle bayram ve festivaller gibi yılın belirli dönemlerinde yolcu sayısını katlayan bir ulaşım merkezidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çanakkale - Ayvacık otobüs bileti satın alarak Ayvacık Otogarına giriş yaptığınızda, “Mıhlı Çayı, Bozcaada Ayazma Plajı, Meryem Ana Kilisesi, Karabiga, Şahmelek Koyu, Yeni Zelanda Anıtı, Habbele Plajı, Sulubahçe Koyu, Akvaryum Koyu, Bozcaada Kalesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını keşfedebilirsiniz.
Ayvacık Otogarı, Karadeniz’in son yıllarda artan ziyaretçi sayısına hizmet vermek amacı ile açık ve kapalı alanları, otobüs bekleme peronları, yolcu bekleme alanları, hediyelik eşya dükkanları, yeme- içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Ayvacık Otogarı içerisinde yalnızca çevre il ve ilçelere hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.
Ayvacık Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Ayvacık Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da çevre ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi otobüs firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.
Ayvacık Otogarı Adresi : 17860 Ayvacık/Çanakkale

En Popüler Ayvacık (Çanakkale) Otobüs Firmaları

Ayvacık (Çanakkale) bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Ayvacık (Çanakkale) otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Balıkesir Vip Turizm3
Alaşehir Sarıkız Turizm1
Metro Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr