Yolcu Sayısı
1

Ayvacık (Çanakkale) otobüs bileti

Ayvacık (Çanakkale) Otobüs Bileti

En popüler Ayvacık (Çanakkale) otobüs rotaları

Ayvacık (Çanakkale) otobüs bileti fiyatları, Ayvacık (Çanakkale) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Ayvacık (Çanakkale) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AyvalıkAyvacık (Çanakkale)25 TL11
İzmirAyvacık (Çanakkale)40 TL11
KeşanAyvacık (Çanakkale)43 TL9
MalkaraAyvacık (Çanakkale)50 TL9
İstanbulAyvacık (Çanakkale)60 TL8

Ayvacık (Çanakkale) otobüs firmaları

Ayvacık (Çanakkale) otogarı

  • Ayvacık (Çanakkale)(286)

Ayvacık (Çanakkale) otobüs biletleri

Çanakkale geçilmez. Yüz binlerce şehit verdiğimiz o kutsal topraklarda düşmanları yerin altına gömen ataların torunları olarak sizlere Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi hakkında merak edilen yerler hakkında bilgiler verelim. Özellikle Çanakkale’ye gelen yerli turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında gelen Ayvacık ilçesinin gezilmesi gereken yerleri sıralayalım.
İlk olarak sizlerin gitmesi için öneride bulunacağımız yer Gargara Antik kenti. Adından da anlaşılacağı gibi antik bir kent olan bu yerde özellikle bir çok tarihi doku sizleri bekliyor. Çanakkale ilinin Türk tarihi açısında son derece önemli olduğunu düşündüğümüz zaman ilk göze çarpan yerlerden olan bu kentte birçok tarihi yapı hale ayakta durmaktadır.İşte bu yüzden bu kenti gezmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
Zeus’un diller destan aşkını gördüğü bu Ayvacık ilçesinde bulunan Zeus atları dünyada birçok yabancı turistin gelmesine neden oluyor. Özellikle tarihe şahitlik eden bu yerde yaşanan bu hikaye birçok insan tarafından her zaman merak edilmiştir.İşte bu yüzden son derece önemli olan bu mekana gelmek ve o yaşanan tarihin tozlu sayfaları arasında kaybolmak için Zeus Atlarının bulunduğu bu ilçeye ziyaret gerçekleştirmek sizin elinizde.
Son olarak sizlere Hristiyanlar tarafından kutsal sayılan Smintheion Antik Kentinde yapılan kazılar sonrasında ortaya çıkan kalıntılar ve yapılar oldukça dikkat çeken bir yer . Gezilmesi gereken yerlerin başında gelen Smintheion Antik Kenti sizleri bekleyen bir tarihi mekan. Ayvacık otobüs bileti için neredennereye.com
Çanakkale ülkemizin en önemli şehirlerinden birisidir. Tarihi dokusu ile her zaman bizlerin baş tacı olan Çanakkale aynı zamanda ilçeleri ile de yine aynı önemli taşımaktadır. Çanakkale için bir gezi planı yapmak istiyorsanız kesinlikle Ayvacık ilçesine de uğramadan geri dönmeyiniz. Ayvacık'da gezilecek yerler Sırtını İda dağına dayayan Ayvacık ilçesi kesinlikle tarihi dokusu ile yeniden keşfedilmeye hazır olan bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Çanakkale merkezine sadece 73 km uzaklıkta bulunan Ayvacık ilçesi aynı zamanda bir tepenin eteğine kurulmuş olması ile de oldukça güzel ve farklı bir doğaya sahiptir. Mıhlı çayı burada turistlerin en çok ilgisini çeken huzur bulmak için tercih edebileceğiniz yerlerden birisidir. Çanakkale'de kesinlikle görmeniz gereken yerlerin arasında fenerler yer almaktadır. Sizler de bu taraflara gittiğinizde Sivrice feneri ve Babakale Feneri'ni görmeden kesinlikle geri dönmemelisiniz. Ayvacık ilçesinde bulunan antik kent de yine turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerden birisidir. Tarihi yerlerin oldukça fazla olmasının yanı sıra doğal güzellikleri olarak gidecek bir yer arıyorsanız Müsellim Boğazı da yine doğal güzellikler içinde görmeniz gereken yerlerden birisidir. Tarihi köprüler de yine Ayvacık'da en çok öne çıkan tarihi yapıtlardan birisidir. Behramkale Köprüsü de bunlardan birisidir. Zeus atları ve antik kentleri ile sizlere oldukça güzel bir tatil deneyimi suncak olan Ayvacık ilçesini kesinlikle ziyaret etmelisiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr