Yolcu Sayısı
1

Milas Otogarı

Milas Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Milas Otogarı Hakkında


Milas Otogarı, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla iline bağlı Milas ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Muğla - Milas otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Muğla, Türkiye’nin bir liman kenti olarak son derece önemli bir jeopolitik konumda yer alır ve yıl içerisinde yerli ve yabancı olmak üzere çok sayıda turisti ağırlar. Bu durum Muğla’nın ve dolayısı ile Milas Otogarı’nın ziyaretçi sayısının yoğun olmasına neden olmaktadır. Milas Otogarı üzerinden giriş yapabildiğiniz ilçe sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Kısa boylu ağaçların (Makiler) yaygın olarak gözlemlenebildiği ilçe sınırları içerisinde yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak gözlemlenmektedir.
Muğla, özellikle antik dönemde en önemli şehir devletlerinden biridir. Bu nedenle modern şehir yapılanmasının arasında korunmayı başarmış çok sayıda antik kent gözlemlenebildiği gibi Milas ilçesi sınırları içerisinde de tarihi ve doğal güzellikleri bir arada görmek mümkündür. Ege şehri olan Muğla, Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olarak oldukça farklı sayıda ekonomik faaliyete ev sahipliği yapıyor olsa da Milas ilçesi içerisinde temel ekonomik faaliyet olarak tarım gözlemlenebilir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Muğla - Milas otobüs bileti satın alarak Milas Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Akbük Koyu, Çınar Plajı, Yuvarlak Çay, Azmak Nehri, Palamutbükü Plajı, İnbükü Orman Kampı, Bodrum Barlar Sokağı, Marmaris Saklı Göl, Turgutreis Pazarı” şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir, Ege mutfağının birbirinden harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Milas Otogarı, Ege Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Milas Otogarı içerisinde daha çok Ege Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Milas Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Milas Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Milas Otogarı Adresi : Aydınlıkevler, 48200 Milas/Muğla

En Popüler Milas Otobüs Firmaları

Milas bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Milas otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm13
Düzce Güven8
Ali Osman Ulusoy8
Metro Turizm5
İzmir Bodrum Koop Turizm5

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr