İstanbul Milas Otobüs Bileti

İstanbul Milas Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 105,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 55dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Milas arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İstanbul Milas bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Milas bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Milas otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Milas Otobüs Biletleri

 İstanbul Milas otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Milas otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Söke’den Muğla’ya giderken yol üzerinde Bafa Gölü vardır. Ege’nin manzara itibariyle eşsiz güzelliğine sahiptir. Her tarafı zeytin ağaçlarıyla bezenmiştir. Kıyısında kefal balığı yenilebilir. Bafa gölünden sonra Milas’a gelinmektedir.

Milas (Mylasa) Muğla’nın 71 kilometre batısındadır. Bu şehir, (Lelejler) tarafından kurulmuş eski bir şehirdir. Karyalılar medeni eserler yapmışlardır. Romalılar zamanında gelişmiştir. Onbirinci yüzyıl sonunda Milas, Selçuklulara geçmiştir. Onüçüncü yüzyılda Menteşeoğulları hakim olmuştur. 1426’da Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Milas’taki tarihi anıtların başında Çömüşkesen’deki Mozole gelmektedir. Mermer bir kaide üzerine Korentiyen sütunlarla yapılmıştır. Bu eser bir Roma mezarıdır. İlçenin içinde Zeus Tapınağı vardır. Milas civarında tapmak kalıntıları bulunmaktadır.

Türk eserlerinin başında Firuz Bey Camii gelmektedir. 1394’de yapılmış olup, çok güzel bir camiidir. Mermerleri ve çeşitli olarak yapılmış pencereleri eşsizdir. Bir de 1330 tarihinde Orhan Bey zamanında inşa edilmiş olan Gazi Ahmet Bey Camii vardır. Gazi Ahmet Bey Camii’nin yalnız minaresi kalmıştır. Ayrıca İlyas ve Ağa Camileri de vardır.

Milas civarında Karya şehrinde olan Evomos ile yine Karya şehirlerinden Herakles ve Labrande harabeleri bulunmaktadır.

İstanbul Milas otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Milas otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Milas otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Turgutreis Turizm 110 TL
Balıkesir Uludağ Turizm 110 TL
Metro Turizm 116 TL
Ulusoy Turizm 130 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
  Milas Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
48
Telefon kodu:
(252)
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.