Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İstanbul Milas Otobüs Bileti

İstanbul Milas Arası

  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 50dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Milas arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Milas otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Milas güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Milas seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Milas hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Milas şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Milas Otobüs Biletleri

 İstanbul Milas otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Milas otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Söke’den Muğla’ya giderken yol üzerinde Bafa Gölü vardır. Ege’nin manzara itibariyle eşsiz güzelliğine sahiptir. Her tarafı zeytin ağaçlarıyla bezenmiştir. Kıyısında kefal balığı yenilebilir. Bafa gölünden sonra Milas’a gelinmektedir.

Milas (Mylasa) Muğla’nın 71 kilometre batısındadır. Bu şehir, (Lelejler) tarafından kurulmuş eski bir şehirdir. Karyalılar medeni eserler yapmışlardır. Romalılar zamanında gelişmiştir. Onbirinci yüzyıl sonunda Milas, Selçuklulara geçmiştir. Onüçüncü yüzyılda Menteşeoğulları hakim olmuştur. 1426’da Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Milas’taki tarihi anıtların başında Çömüşkesen’deki Mozole gelmektedir. Mermer bir kaide üzerine Korentiyen sütunlarla yapılmıştır. Bu eser bir Roma mezarıdır. İlçenin içinde Zeus Tapınağı vardır. Milas civarında tapmak kalıntıları bulunmaktadır.

Türk eserlerinin başında Firuz Bey Camii gelmektedir. 1394’de yapılmış olup, çok güzel bir camiidir. Mermerleri ve çeşitli olarak yapılmış pencereleri eşsizdir. Bir de 1330 tarihinde Orhan Bey zamanında inşa edilmiş olan Gazi Ahmet Bey Camii vardır. Gazi Ahmet Bey Camii’nin yalnız minaresi kalmıştır. Ayrıca İlyas ve Ağa Camileri de vardır.

Milas civarında Karya şehrinde olan Evomos ile yine Karya şehirlerinden Herakles ve Labrande harabeleri bulunmaktadır.

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Milas Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
48
Telefon kodu:
(252)
Otogar:
Milas Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.