Yolcu Sayısı
1

Hakkari Otogarı

Hakkari Otogarı

Hakkari Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (438) 351 24 76

Adres: Sümbül, Hakkari-Van Blv., 30000 Hakkâri Merkez/Hakkari

Hakkari Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Hakkari Otogarı Hakkında

Hakkari Otogarı

Hakkari, Türkiye'nin güneydoğusunda en uçta yer alan ilimizdir. Şehir, geçmişinde ev sahipliği yaptığı medeniyetler ve bu medeniyetlerin izlerini taşıması nedeni ile kadim topraklar olarak anılmaktadır. Zap Vadisi’nin güney tarafında deniz seviyesinden bir hayli yüksekte kurulan şehir, zor yaşam şartları ile dikkat çekmektedir. Bağlı bulunduğu coğrafi konum nedeni ile karasal iklimin oldukça sert yaşandığı yerlerden biridir. Bu nedenle şehirde yazları sıcak ve kurak geçerken, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Hakkari'nin bitki örtüsü ve tarım ürünleri de iklimi doğrultusunda şekillenmiştir. Ülkenin farklı noktalarından Hakkari otogarına otobüs bileti satın alarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz.

Türkiye'nin doğusunda yer alan Hakkari şehrimiz geçmişinde de pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetler arasında, “Urartular, Med’ler, Persler, Roma, Bizans, Selçuklu, İlhanlı, Karakoyunlu, Akkoyunlular” yer alır. Tarihin farklı dönemlerinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapması ile dikkat çeken Hakkari'nin günümüz şartlarında ülkenin geri kalanına nazaran yerleşim oranı oldukça düşüktür. Hakkari otogarına alacağınız otobüs biletleri ile ulaşabileceğiniz şehirde, seyahatiniz sırasında, “Hakkari Kayak Merkezi, Ore Şelalesi, Cilo Bozları, Cennet – Cehennem Vadisi, Seyithan Gölü, Hakkari Kilim Müzesi, Meydan Medresesi, Hakkari Taş Köprü, Hakkari Peri Bacaları, Mergan Vadisi” gibi şehrin gezilmesi gereken yerlerini görebilirsiniz. Hakkari otogarına aldığınız bilet ile şehre ulaştıktan sonra, “çirek peyniri, savaalobya, otlu peynir, ğebis, ağafk, jajı, bike, çukurca, kadı, siyabulu yumurta, tırşik, kemikli kavurma, doğaba, rişte” gibi yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz. NerdenNereye.com üzerinden Vangölü Seyahat gibi saygın otobüs firmalarının Hakkari otogarına düzenlediği seferlere bilet alarak yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

En Popüler Hakkari Otobüs Firmaları

Hakkari bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Hakkari otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Best Van Turizm2
VanGölü Turizm2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr