Yolcu Sayısı
1

Bergama Otogarı

Bergama Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (232) 633 16 19

Adres: Tepeköy Köyü Pk:35700 Bergama/izmir

Bergama Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Bergama Otogarı Hakkında

Bergama Otogarı, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan ve ülkenin en gelişmiş şehirlerinden biri olan İzmir’e bağlı, bünyesinde barındırdığı kültürel mirasın 13 tanesi UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ilçe Bergama’ya giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. İzmir gibi büyük bir şehre bağlı olması ve aynı zamanda kültür turizminin önemli bir noktası olması nedeniyle Bergama Otogarı özellikle bahar - yaz sezonları içerisinde ülke içerisinden ve yurt dışından çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Bergama otobüs bileti alarak Bergama Otogarına giriş yaptığınızda, “Bergama Antik Kenti, Kızıl Avlu (Serapeion), Bergama Müzesi, Hacı Hekim Hamamı, Güzellik Ilıcası, Bergama Evleri, Bergama Arastası, Taş Han, Kozak Yaylası, Allianoi Antik Kenti” gibi ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

, İzmir ve çevre ilçeleri birbirine bağlayan önemli bir geçiş noktası konumunda bulunmaktadır. Bergama’nın merkezi bir turizm yerleşkesi olmasından dolayı yurt içinden ve yurt dışından hayli fazla ziyaretçiyi ağırlaması nedeni özellikle yılın belirli dönemlerinde bir sıkışıklığın hakim olduğu bölgenin trafik yükünün hafifletilmesi adına Bergama Otogarının çalışmalarına 2004 yılında başlanmış ve 2006 yılı içerisinde Bergama Otogarı resmi olarak faaliyete başlamıştır. Yaklaşık olarak 100 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Bergama Otogarının ısıtma sisteminden yararlanılmış ve otogar, bekleme holü, otobüs peronları, yazıhaneler, yeme - içme alanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde 3 katlı bir yapı olarak tasarlanmıştır. İzmir, Tepeköy Köyü içerisinde yer alan Bergama Otogarı, İzmir - Bergama otoyolu üzerinde konumlandırılmıştır. Bergama Otogarı içerisinde yakın bölgelere hizmet sunan yerel firmaları görebileceğiniz gibi turizmin odak noktalarından biri olmasının neticesinde ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Bergama Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro, Pamukkale, Anadolu” gibi otobüs firmaları yer alıyor.

Bergama Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Bergama Otogarına İzmir’de yer alan raylı sistem (IZBAN) kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı üzerinden de Bergama Otogarına sefer düzenleyen araçlar bulunmaktadır. Aynı zamanda şehir hatları vapurlarını kullanarak deniz yolu ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezi ve civar ilçelerden de minübüs seferlerini kullanarak Bergama Otogarına ulaşım sağlamak mümkündür.

Tepeköy Köyü Pk:35700 Bergama/izmir

(232) 633 1619

En Popüler Bergama Otobüs Firmaları

Bergama bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Bergama otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm10
Efe Tur3
Güney Akdeniz Seyahat2
Anadolu Ulaşım2
Metro Turizm2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr