İstanbul Bergama Otobüs Bileti

İstanbul Bergama Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 110,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 3dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Bergama arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Bergama otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Bergama güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Bergama seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Bergama hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Bergama şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Bergama Otobüs Biletleri

İstanbul Bergama otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Bergama otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ege bölgesinin gezilip görülmeye değer anıtları Bergama’da bulunmaktadır. Burası İzmir’in bir ilçesidir. Bergama ovasından Bakır Çay akmaktadır. Bergama’yı eserlerle süsleyip önem kazandıran kişi Büyük İskender’in generallerinden Lysimachos’dur. Şehir, bir tepe üzerine kurulmuş olan Akrapol’ün eteklerinde kurulmuştur. Kasabanın eski tarihi hakkında fazla bir bilgi yoktur. MÖ 283 tarihinde kale komutanlarından Philetarus, Bergama krallığını kurmuştur. Bu devlet 150 yıl yaşamıştır. Bu devirde Bergama’da tapınaklar, Agoralar, Saraylar, Kütüphaneler, Zevs Mazbahası, Askilepyonlar yapıldı. Bunlar Helenistik devrin parlak sanat eserleridir. MÖ 133’te Bergama Kralı Attalos III bu devleti Romalılara bıraktı.

Bergama Roma egemenliğinde 400 yıl yaşadı. Bu devirde, tıpta ün kazanmış olan Gulenus yaşamıştır. Bizans zamanında Hıristiyanlar, eski devrin eserlerini harap ettiler. Ek eserleri Sen Jan adına şehir içinde bulunan Bizans Kilisesi’ni (Bazalika)’yı yaptılar. Altıncı yüzyılda Araplar Bergama’yı yağma ettiler. XIII. yüzyılda Selçuk Türkleri Bergama’yı aldılar. Şehri büyüttüler. İzmir’in Osmanlılara geçmesi ile Bergama Türk idaresine geçti.

Askilepyon, bir sağlık yurdu olarak kurulmuştur. Bu harabe pek önemli bir eserdi. Burası şehrin dışındadır. Şöhreti büyüktü. Kapısında: “Tanrılar adına ölüm girmesi yasaktır.” yazılıdır. Askilepyon’da Tıp 700 yıl yaşamıştır. Burada çeşitli tesisler kurulmuştur. Burada en önemli tedavi telkin idi. Hastaları telkin, rüya, güneş, su banyoları ve şifalı otlardan yapılmış ilâçlarla tedavi etmişlerdi. Ayrıca tiyatro ve eğlence ile tedavi usulü de vardı. Büyük de bir kütüphanesi bulunmakta idi. Tiyatrosu 4500 kişiliktir. Sahnesi ve oturma yerleri onarılmıştır. Burada her yıl Kermes şenlikleri yapılmaktadır. Yirmi metre yüksekliğinde yuvarlak tapınağı vardı. Üç kutsal havuzu, bir de çeşmesi bulunmaktadır. Sıra ile ayakta kalmış sütunlar görülmektedir. Tedavi edilen kutsal bir galeri vardır. Buradan sular damlar, deliklerden hastaya seslenirlerdi. Burada kalorifer tertibatı da vardı. Turistler bu kalıntıları hayretle seyir etmektedirler. 

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Bergama Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
Bergama Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.