Ankara Bergama Otobüs Bileti

Ankara Bergama Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 85,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Bergama arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Ankara Bergama otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ankara Bergama güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ankara Bergama seyahatinize başlamadan önce, Ankara ve Bergama hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ankara ve Bergama şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ankara Bergama Otobüs Biletleri

Ankara Bergama otobüs bileti mi aradınız? Ankara Bergama otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Bazalika, şehrin içinde bulunan Bizans kilisesidir. En büyük eserlerden biridir. Sen Jan adına yapılmıştır. Duvarları çok yüksektir. Kapısının iri mermer basamak taşı görülmemiş büyüklüktedir. Bina kırmızı tuğladan yapılmış, üzerine mermer döşenmiştir.

Yüksek bir tepede Akropol bulunmaktadır. Şehirden dört kilometre uzaktadır. Burası her tarafa hakimdir. İlk görülen eser bir saray harabesidir. Bu saray Attaloslara aittir. Dorik sütunları vardır. En önemli eseri Trayanus tapınağıdır. Anfi şeklinde tiyatrosu büyüktür, 15.000 kişi almaktadır. Kulesi durmaktadır. Saraylar civarında meşhur kütüphanesi vardır. İçinde parşömenlere yazılmış 200.000 cilt kitap vardı. Ayrıca Akropol’de (Karagalla, Hira, Dometer) tapınakları da vardı.

Bergama’nın eşsiz sanat eseri Zevs Sunağı, kurban kesilen kutsal anıttır. Akropol’ün yamacında idi. Bu eser (MÖ 188-160) yılları arasında Bergama Krallarından Erimerıes II yaptırılmıştır. Duvarlarında Galatyahlarla yapılmış olan savaş tasvir edilmektedir. Zevs Sunağını Sultan İkinci Abdülhamit, Alman İmparatoru İkinci Vilhelm’e hediye etmiştir. Bu değerli eser Berlin Müzesi’ndedir.

Bergama’da ayrıca; Yukarı Agora, şehir kapısı, şehir surlar, gimnaz, savaş deposu bulunmaktadır. Bunlardan başka Bergama Arkeoloji Müzesi zengindir. Bir de Etnografya Müzesi vardır. Bergama’da on dördüncü yüzyılda yapılmış olan Ulu Cami, bir de Selçuk minaresi vardır. Bergama’nın Kozak Yaylası’na doyum olmaz. Her taraf çam fıstığı ağaçlarıyla bezenmiştir. Ayvalığa Bergama’dan gidilmektedir. Ege’nin eşsiz bir yeridir. 

  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Bergama Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
Bergama Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.