Yolcu Sayısı
1

Bergama otobüs bileti

Bergama Otobüs Bileti

En popüler Bergama otobüs rotaları

Bergama otobüs bileti fiyatları, Bergama otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Bergama otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BursaBergama483 TL8
BayrampaşaBergama750 TL6
EsenlerBergama750 TL6
İstanbulBergama750 TL6
AlibeyköyBergama750 TL6

Bergama otogarı

  • Bergama(232) 633 16 19

Bergama otobüs biletleri

Bergama, Yunanca “Pergamos” Türkiye’nin Ege Bölgesinde yer alan İzmir iline bağlı ilçelerden bir tanesidir. Bağlı bulunduğu ilin en gelişmiş ilçelerinden biri olan Bergama’ya ulaşım sağlamak için ülkenin pek çok noktasından İzmir - Bergama otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Yolculuğunuzun son durağı olan ilçe otogarı içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da komşu ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bergama, İzmir’in kuzeyinde, Bakırçay Havzasında kurulmuş olan bir yerleşim merkezidir.Doğuda Kınık ve Manisa, batıda Dikili, güneyde Aliağa, kuzeyde ise Balıkesir ile çevrili olan ilçe karayolu ulaşımı açısından Ege Bölgesinin önemlim geçiş noktalarından bir tanesidir. Eşsiz doğal güzelliklerinin yanı sıra antik dönemin önemli yerleşim merkezlerinden biri olması nedeniyle sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri ile de dikkat çeken bit turizm merkezi konumundadır. Bergama, bu özelliği ile yılın özellikle bahar ve yaz aylarında dünyanın farklı köşelerinden çok sayıda ziyaretçiyi ağırlar. Yıl içerisinde çok sayıda ziyaretçiyi ağırlaması nedeni ile Bergama Otogarı özellikle bahar ve yaz dönemleri için yoğun zamanlar geçirmektedir.

İlçenin il merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 103 km’dir. Şehir merkezine olan uzaklığı nedeniyle Ege Bölgesinde ya da yurt genelinde faaliyet gösteren farklı firmaların Bergama otobüs biletini satın alarak ilçeye yolculuk yapmanız gerekir. Ege’nin sıcak kanlı insanları ile sizi karşıladığı Bergama, Bakırçay Ovası’nın verimli arazileri üzerinde kurulmuş olan bir yerleşim merkezi olduğundan ekonomisinin büyük bir kısmını tarım faaliyetleri oluşturur. Verimli Bakırçay Ovası topraklarında tütün, pamuk, zeytin ve üzüm yetiştirilmek ile birlikte az bilinmesine karşın çam fıstığı üretimi de Bergama sınırları içerisinde gerçekleştirilmektedir. Ege Bölgesinde faaliyet gösteren otobüs firmalarının Bergama otobüs biletini alarak Ege’nin bu sıcak ve samimi ilçesine seyahat ederek bir keşif yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Bergama, Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olup, bünyesinde toplam 114 köy ve 5 belde yer almaktadır. Bu eşsiz ilçe antik dönemin gizemli kapılarını günümüze taşıyan tarihi ve kültürel değerleri ile ülkemizin 13. UNESCO Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir. İncil’de adı geçen Anadolu’daki yedi kiliseden birine ev sahipliği yapması, eczacılığın babası Hekim Galenos’un kenti olması, tarihe ışık tutan çok sayıda parşömeni barındırması Bergama’yı dünya genelinde tanınan bir ilçe haline getirmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından İzmir - Bergama otobüs bileti satın alarak ilçeye ulaşım sağladığınızda, “Akropol, Asklepion Tapınağı, Bergama Müzesi” gibi ilçenin görülmesi gereken noktalarını ziyaret edebilirsiniz. “Pamukkale” gibi otobüs firmalarının en uygun Bergama otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr