Yolcu Sayısı
1

Gülşehir Otogarı

Gülşehir Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (384) 411 45 62

Adres: Çayır, Mehmet Akif Ersoy Cd. No:7, 50900 Gülşehir/Nevşehir

Gülşehir Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Gülşehir Otogarı Hakkında


Gülşehir Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir iline bağlı Gülşehir ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Nevşehir - Gülşehir otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir - Gülşehir’in ve dolayısı ile Gülşehir Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Gülşehir Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Gülşehir ilçesinde İç Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Gülşehir’de yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Gülşehir Otogarı üzerinden Gülşehir ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Nevşehir - Gülşehir otobüs bileti satın alarak Gülşehir Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Kapadokya Kaya Evleri, Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Fırkatan Kilisesi, Kapadokya Ihlara Vadisi, Ürgüp Temenni Anıt Mezarı, Ayvasil Kilisesi, Saklı Kilise, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Özkonak Yeraltı Şehri” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Gülşehir Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Gülşehir Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Gülşehir Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında, “Nevşehir Seyahat” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Gülşehir Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Gülşehir Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Gülşehir Otogarı Adresi : Çayır, Mehmet Akif Ersoy Cd. No:7, 50900 Gülşehir/Nevşehir
Gülşehir Otogarı Telefon Numarası : 0(384) 411 45 62

En Popüler Gülşehir Otobüs Firmaları

Gülşehir bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Gülşehir otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Nevşehir Seyahat1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr