Yolcu Sayısı
1

Gülşehir otobüs bileti

Gülşehir Otobüs Bileti

En popüler Gülşehir otobüs rotaları

Gülşehir otobüs bileti fiyatları, Gülşehir otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Gülşehir otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AdanaGülşehir45 TL5
GaziantepGülşehir550 TL4
ŞanlıurfaGülşehir600 TL4
OsmaniyeGülşehir55 TL4
NizipGülşehir500 TL3

Gülşehir otobüs firmaları

Gülşehir otogarı

  • Gülşehir(384) 411 45 62

Gülşehir otobüs biletleri

Gülşehir, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Nevşehir’in ilçelerinden bir tanesidir. Bu ilçenin eski adı Arapsundur. Bu ilçe özellikle Osmanlı döneminde Damat İbrahim Paşa’nın yapmış olduğu yapılar ile bilinmektedir. Aynı zamanda aynı dönemde bir başka Osmanlı Sadrazamı tarafından yapılan yapılar da ilçe sınırları içerisinde önemli yer tutmaktadır. Karavezir Mehmet Seyyid Paşa da ilçe sınırları içerisinde farklı eserler bulunmaktadır. Bölgede ziyaretçilerinin ilgisini çeken Açıksaray ören yeri bulunmaktadır. Tüf kayalar içerisine oyulmuş bu alan oldukça egzotik bir görünüm sunarak ziyaretçilerini celp etmektedir. Aynı zamanda bölge zengin tarihi içerisinde Roma İmparatorluğuna da ev sahipliği yapmış olmaktadır. Aynı zamanda bu ören yeri içerisinde yer alan peri bacalarının dünya üzerinde bir eşi benzeri yoktur. Bu egzotik doğa harikası zamanın insanlara sunduğu en değerli eserlerden biri olarak kabul edilmektedir. Bu bölge özellikle farklı hikâyelere meraklı olan kişilerce ziyaret edilmektedir.

Bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile ilçe sınırları içerisinde karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimini ve dolaylı yoldan yöresel lezzetlerini de etkilemiştir.
Gülşehir ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Ortahisar Etnografya Müzesi, Uçhisar Kalesi, Tatlarin Yeraltı Şehri, Kapadokya Kültür Merkezi, Özkonak Yer altı Şehri, Kapadokya Darvent Yeraltı Vadisi yer almaktadır. Bu harika ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Gülşehir otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr