Yolcu Sayısı
1

Nevşehir otobüs bileti

Nevşehir Otobüs Bileti

En popüler Nevşehir otobüs rotaları

Nevşehir otobüs bileti fiyatları, Nevşehir otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Nevşehir otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ElazığNevşehir650 TL11
ŞarkışlaNevşehir450 TL8
YıldızeliNevşehir450 TL8
TokatNevşehir499 TL8
BingölNevşehir100 TL7

Nevşehir otogarı

  • Nevşehir(384) 213 40 25

Nevşehir otobüs biletleri

Nevşehir otobüs bileti alacak olan kişilerin doğru zamanda seyahat etmeye özen göstermesi önemlidir. Popüler turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Yerli ve yabancı birçok kişiyi ağırlayan şehirde ulaşım sıklıkla otobüs ile yapılmaktadır. Otobüsün konforlu, kullanışlı ve ekonomik olması Nevşehir otobüs bileti satışlarının artmasını sağlamaktadır.

Hemen her şehirde olduğu gibi Nevşehir’de de hizmet veren otobüs firmaları bulunmaktadır. Ziyaretçiler bu firmalar arasında en iyi hizmet vereni tercih etmekte ve aradığı en ekonomik, rahat otobüsle Nevşehir’e seyahat etmektedir.

Nevşehir’e Nasıl Gidilir?

Nevşehir otobüs seferleri şehrin en ekonomik yolculuğunun gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Nevşehir’e ulaşabilmek için en sık tercih edilen otobüs seferi Ankara üzerinden gerçekleştirilendir. Ankara üzerinden giderken enfes bir Tuz Gölü manzarası ile Nevşehir’e ulaşabilmek mümkün olmaktadır.

Karayolu yolculuğunu sevenler için Nevşehir’e otobüs ile gitmek daha mantıklıdır. Bununla beraber uzun yolculuklardan hoşlanmayanlar da uçak yolculuğunu tercih edebilmektedir. Nevşehir’e 30 km uzaklıkta bulunan Tuzköy Havaalanı, yolcuların tercih edebileceği havaalanlarından bir tanesidir. Bu noktada belirtilmesi gereken en önemli husus havaalanının çok işlek olmamasına bağlı firma sıkıntısıdır. Her zaman uçak bulmak kolay olmamaktadır. Bu nedenle pek çok kişi Nevşehir otobüs seferlerini tercih etmektedir.

Nevşehir Otobüs Firmaları

Nevşehir otobüs bileti fiyatlarına göz gezdiren ve fiyatları uygun bulan kişiler önceliği otobüs firmalarına tanımaktadır. Kısa süre içerisinde kazançlı çıkabilmek için otobüs yolculuğu yapmak daha mantıklı olmaktadır. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli husus otobüs firmalarıdır. Şehre yolculuk yapmadan önce hangi firmaların çalıştığını bilmek, büyük kolaylık sağlayacaktır.

Nevşehir otobüs firmalarının başında Aksaray Birlik gelmektedir. Bunun dışında Esadaş Turizm, Özdiyarbakır, Lüks Batman, Kent Turizm, Şanal Kırşehir Seyahat, Rahmi Hamurcu Turizm gibi firmalar da Nevşehir yolculuğu yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Tercih edilebilecek diğer otobüs firmaları ise Kamil Koç, Star Batman, Süha Turizm, Vangölü Turizm, Sıla Özlem Turizm, Yeni As Bayburt Turizm gibi firmalardır.

Nevşehir Otobüs Bileti Fiyatları

Nevşehir otobüs bileti fiyatları listesinde şehre göre değişken sıralamaların olduğu dikkatinizi çekecektir. Nevşehir için İstanbul’dan yola çıkmayı düşünüyorsanız ortalama olarak 110-120 TL civarında otobüs bileti fiyatı ödemeniz mümkündür. Daha yakın bir şehirden Ankara’dan yola çıkmanız halinde ise 60 TL gibi bir fiyata Nevşehir’de olabileceğinizi bilmelisiniz.

Nevşehir otobüs bileti fiyatlarına göz gezdirmeniz halinde ne kadar yakın olursa o kadar uygun olduğu dikkatinizi çekecektir. Bu bakımdan Türkiye genelinden baktığınızda en uzak 130 en yakın ise 20 TL civarında otobüs bileti bulabilmenin mümkün olduğu söylenebilmektedir.

Nevşehir Şehirlerarası Otobüs Terminali

Nevşehir ucuz otobüs bileti bulan ve şehri gezmek isteyen kişiler, isteklerini gerçekleştirmek için terminalde inmek durumundadır. Şehirlerarası otobüs terminali, Nevşehir’in başladığı nokta olarak bilinmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta terminali de az çok bilmektir. Gideceğiniz yere nereden gidildiğini öğrenmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Adnan Menderes Otobüs Terminali olarak bilinen Nevşehir otobüs terminali son derece modern ve bir o kadar da bakımlı bir terminaldir. Kişi, istediğiniz istediği anda kolayca bulabilmektedir. Çok büyük bir terminal olmamakla birlikte şehrin karşıladığı yolcuların her ihtiyacını kolayca temin etmesi mümkündür.

Nevşehir ucuz otobüs bileti bulup şehri dolaşmak isteyen kişiler bunu yaparken Göreme Açık Hava Müzesi’nden başlayabilirler. 1985 yılından itibaren UNESCO Dünya Miraslar Listesi’nde korumaya alınan müze Nevşehir’de en çok ziyaretçi alan adreslerden bir tanesidir. Şehirde yer alan Karanlık ve Çarıklı kiliseleri de sık sık ziyaret edilen miraslar arasındadır. Nevşehir özellikle kilise bakımından en zengin şehirlerden bir tanesidir.

Daha çok dini ziyaretlerde bulunmak isteyenler için Hacı Bektaş-i Veli türbesi de müze ile birlikte ziyarete açık adresler arasında yerini almaktadır.

Ucuz Nevşehir otobüs bileti bulmuşken doğal güzelliklerini de görmek isterim diyenler için Ihlara Vadisi en çok önerilen adresler arasında yer almaktadır. Ayrıca şehirde bulunan yer altı şehirleri de muhakkak görülmesi gereken adreslerdendir.

Nevşehir’in Nesi Meşhur?

Nevşehir dendiğinde akla gelen ilk konu peribacaları olmaktadır. Peribacaları asırlar öncesinden kalan ve doğanın meydana getirmiş olduğu eşsiz bir görüntüye sahiptir. Özellikle 3 Güzeller olarak anılan noktada Nevşehir’in sahip olduğu en güzel peribacalarının olduğu bilinmektedir.

Her yıl binlerce turist peribacalarını görmek için Nevşehir’e gelmektedir. Şehrin bu açıdan meşhur olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bunun yanında Nevşehir dendiğinde yöreye özgü yemekler ve kültürel ortamlar da akla gelmektedir. Bilhassa evlerin çok ilgi çektiği birçok evin otele dönüştürülerek misafirlere ev sahipliği yaptığı görülmektedir.

Nevşehir’de Ne Yemeli?

Nevşehir mutfağı dendiği zaman akla gelen ilk yemek testi kebabıdır. Toprak testi içerisinde yapılan ve kırmızı etle hazırlanan bu yemek, yerli yabancı tüm turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Nevşehir'de birçok restoranda en iyi testi kebabını yemeniz mümkündür.

Ağpakla yemeği, sızgıt ve Nevşehir tavası da bölgenin meşhur yemekleri arasında yerini almaktadır. Özellikle Nevşehir tavası, bölgeye gelen herkes tarafından beğeniyle yenmektedir.

Nevşehir’e Ne Zaman Gidilmeli?

Nevşehir’e gitmek için özellikle yaz mevsimini tercih edebilirsiniz. Havalar soğumaya başladığında şehir büyük oranda kar altında kalmaktadır. Kar yağışı olduğunda hem çok soğuk hem de manzara beyaza kaplanmaktadır. Nevşehir’i doğal rengi ile görebilmek için havanın uygun olduğu haziran ve temmuz aylarında ziyaret edebilirsiniz.

Yaz mevsiminden sonra en uygun mevsim ise sonbahardır. Sonbahar renkleri ile inanılmaz bir etkisi olan Nevşehir’in hem gezilecek yerleri hem de havası çok başka bir büyüye sahip olmaktadır. Ziyaret edecek kişilerin çoğu bu iki mevsimde gelmektedir.

Nevşehir Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr