Nevşehir Otobüs Bileti

Nevşehir Otobüs Bileti

Nevşehir Otobüs Biletleri

Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Nevşehir'e giden otobüs firmaları ile en ucuz bileti fiyatları sorgulama işlemini yap ve satın al!

Nevşehir Otobüs Bileti Fiyatları

Nevşehir otobüs bileti ile seyahat etmek için biletlerinizi sitemizde her zaman avantajlı fiyatlarla bulabilirsiniz. Firmaların NeredenNereye.com özel indirimlerinden yararlanarak seyahat etmek için bilet aramanızı kolayca yapabilirsiniz. Siteniz üst kısmında bulunan arama bölümüne Nereden-Nereye seyahat edeceğinizi ekledikten sonra tarih bilgisini de girerek bilet ara  butonuna tıklayın. Böylece şehre sefer düzenleyen tüm firmalar tarafından dilediğiniz tarih için size en uygun seferler karşınıza gelir. Bu ekranda otobüslerin güzergah detaylarını ve araç içlerinde sunulan hizmetleri de görebilirsiniz. Seferler arasında seçiminizi yaparak biletinizi hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. Nevşehir uçak bileti alımınızda da sitemizi kullanabilirsiniz.

İç Anadolu Bölgesi’nin Kapadokya olarak adlandırılan bölümünde yer alan Nevşehir; önemli şehirlere de çok yakın bir mesafede bulunmaktadır. Bu nedenle kara yolu ile şehre ulaşmak oldukça kolaydır. Doğal oluşum Peri Bacaları ile şehir yılın her döneminde ziyaretçi çekmektedir. Ucuz otobüs bileti ile şehre ziyaret ederek Peri Bacalarını siz de yakından görebilir, hatta otel olarak kullanılan bu doğal güzelliklerden birinde konaklayabilirsiniz. Bölgede önemli bir iş kolu olan çömlekçilik ile ilgili atölyelere katılabilir, kendi ürününüzü yaratabilirsiniz. Bağ bozumu döneminde yörede geniş alan kaplayan üzüm bağlarında bulunmak da güzel bir deneyim olabilir. Bu dönemde şehirde eğlencelere katılabilir ve içki tüketiyorsanız bölgede yapılan şarapların tadına bakabilirsiniz. Burada üretilen şaraplar dünya pazarında da satılmaktadır.

Nevşehir’e seyahat etmeden önce hava durumu hakkında güncel bilgileri de, firmalar hakkında yolcu yorumlarını da sitemizde bulabilirsiniz. Bilet işlemlerinizi dilediğiniz an kolaylıkla gerçekleştirmek için mobil uygulamamızdan da yararlanabilirsiniz. Uygulamayı akıllı cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Seyahatinizle ilgili yorumunuzu bizimle paylaşabileceğiniz gibi; firma hizmetlerini de sitemizde puanlayabilirsiniz.

Nevşehir’den Ankara’ya, Antalya’ya, Konya’ya, Samsun’a, İzmir’e, Hatay’a, Van’a ve Yozgat’a hemen en ucuz bilet alımını yapabilirsiniz. NeredenNereye.com üzerinden hemen sorgulamanızı yapın ve bütçeniz için en ucuz seferin biletini seçin! En ucuz fiyatları ve en fazla sefer seçeneği ile Nevşehir otobüs bileti burada!

Damat İbrahim Paşa Külliyesi, Nevşehir kentindedir. 1718-1726 arasında Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından yaptırılan külliye cami, medrese, imaret, sübyan mektebi, hamam ve handan oluşuyor. Külliyenin camisi Kurşunlu Cami adıyla anılıyor.

Derinkuyu yeraltı kenti, Derinkuyu kasabasındadır. Arap saldırılarından korunmak amacıyla yöre halkının 7. yüzyılda tüflü araziyi kazarak kurduğu, yeraltındaki 12 katlı yerleşim merkezidir. Bir bölümü ışıklandırılmış müze şeklindedir.

Göreme Tarihi Milli Parkı, Nevşehir kentinin yaklaşık 10 km doğusundadır. Yüzölçümü 9.572 ha, kuruluşu 1986’dır. Peribacaları, kilise ve manastırlar ile otel, motel, pansiyon, kamping, bir bölümü tüflü araziye oyularak yapılmış lokanta ve eğlence yerleri vardır.

Hacı Bektaş Veli Dergahı, Hacıbektaş kasabasındadır. Hacı Bektaş Veli tarafından 14. yüzyılda yaptırılan ve günümüzde müze olarak değerlendirilen dergah, Nadar Bahçesi, Dergah Bahçesi ve Hazret Bahçesi adlarındaki üç avlu ile bunların çevresindeki yapılardan oluşuyor. Bu dergahı daha yakından görebilmek için hemen Nevşehir otobüs bileti alımınızı yapın!

Karavezir Külliyesi, Gülşehir kasabasındadır. 1779-1780'de Karavezir Silahdar Seyid Mehmed Paşa tarafından yaptırılan külliye cami ve medreseden oluşuyor. Sadece bir adet Nevşehir otobüs bileti satın alarak bu külliyeyi görebilirsiniz.

Kaymaklı yeraltı kenti, Nevşehir kentinin 20 km güneyinde Kaymaklı Kasabası’ndadır. Derinkuyu’daki gibi oyulmuş, yedi katlı yeraltı yerleşim merkezidir. Müze olarak kullanılmaktadır.

Kızılkaya Köyü Camisi, Gülşehir ilçesinin Kızılkaya Köyü’ndedir. Geçirdiği onarımlara karşın özgün biçimini koruyarak günümüze ulaşan caminin 1293'te inşa edildiği biliniyor.

Nevşehir Kalesi, Anadolu Selçukluları tarafından 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından onarıldığı biliniyor.

Taşkın Paşa Külliyesi, Ürgüp ilçesinin Taşkınpaşa Köyü’ndedir. Karamanlılar tarafından 14. yüzyılda yaptırılan külliyede bir cami, 3 km uzakta bir medrese ve ayrıca kümbetler yer alıyor.

 

Nevşehir Otobüs Bileti
Nevşehir - 5 Günlük Hava Tahmini
17 Oca Perşembe
hafif kar yağışlı
-3,9 °C
hafif kar yağışlı
18 Oca Cuma
açık
-1,5 °C
açık
19 Oca Cumartesi
açık
-1,1 °C
açık
20 Oca Pazar
açık
0,7 °C
açık
21 Oca Pazartesi
açık
-0,7 °C
açık