Afyonkarahisar Nevşehir Otobüs Bileti

Afyonkarahisar Nevşehir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 440 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 40dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Afyonkarahisar Nevşehir arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Afyonkarahisar Nevşehir bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Afyonkarahisar Nevşehir bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Afyonkarahisar Nevşehir otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Afyonkarahisar Nevşehir Otobüs Biletleri

 Afyon Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Afyon Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 5.540 km2 olan Nevşehir ili doğuda Kayseri, güneyde Niğde, batıda Aksaray ve Kırşehir, kuzeyde Yozgat iliyle çevrilidir.

İl topraklan orta yükseklikte dalgalı düzlüklerden oluşan bir platodadır. Akarsu vadileriyle yarılmış olan bu plato Erciyes Dağı ile Melendiz ve Hasan dağlarından çıkan lav ve tüflerin yığılmasıyla ortaya çıkmış bir alandır. Volkanik arazinin çeşitli biçimlerde aşınması ilginç bir yüzey şekli olan peribacalarının oluşmasına yol açmıştır. Nevşehir kentinin doğusundaki Göreme Vadisi’nde peribacalarına sıkça rastlanır. Platonun kuzeyinde Kızıldağ (1.768 m), güneydoğusunda Hodul Dağı (1.949 m), güneyinde de Erdaş Dağı (1.982 m) yükselir.

İl topraklarının sularını orta kesimde kabaca doğu-batı doğrultusunda akan Kızılırmak toplar. İlin kuzey kesiminden kaynaklanan küçük akarsular Delice Irmağı’nın başlangıç kollarını oluşturur. Doğal göl bulunmayan ilde Kızılırmak’ın iki kolu üzerinde Damsa ve Tatların baraj gölleri vardır.

İl alanındaki başlıca düzlükler Kızılırmak boyunda yer alan ovalar ile DerinkuyuOvası’dır. Peribacalarının yanı sıra birçok tarihsel zenginliğe sahip olan Göreme Tarihi Milli Parkı ilin başlıca turistik merkezidir.

Nevşehir İç Anadolu'nun karasal ikliminin etkisi altında kalır. İlde yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk, donlu ve karlı geçer. İl merkezinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -23,6°C (4 Şubat 1960), en yüksek hava sıcaklığı 37,6°C (18 Temmuz 1962) ve yıllık ortalama sıcaklık da 10,6°C’dir. Ülkenin en kurak alanlarından birinde yer alan ilin hiçbir yerine yılda 400 mm’den fazla yağış düşmez. En çok ilkbaharda yağış alan Nevşehir kentinde yıllık ortalama yağış miktarı 396 mm’dir.

Afyonkarahisar Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Afyonkarahisar Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Afyonkarahisar Nevşehir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Ak Turizm 60 TL
Lider Muş Tur 70 TL
Vangölü Turizm 70 TL
Metro Turizm 70 TL
RH Turizm 75 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Afyonkarahisar Hakkında
Nüfus:
396,621
Yüzölçümü:
14.718,63 km²
Plaka:
03
Telefon kodu:
(272)
Otogar:
Afyonkarahisar Otogarı
  Nevşehir Hakkında
Nüfus:
168,771
Yüzölçümü:
5.391,64 km²
Plaka:
50
Telefon kodu:
(384)
Otogar:
Nevşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.