Yolcu Sayısı
1

Afyonkarahisar otobüs bileti

Afyonkarahisar Otobüs Bileti

En popüler Afyonkarahisar otobüs rotaları

Afyonkarahisar otobüs bileti fiyatları, Afyonkarahisar otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Afyonkarahisar otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
SultandağıAfyonkarahisar80 TL22
AnkaraAfyonkarahisar300 TL21
MamakAfyonkarahisar300 TL21
CeyhanAfyonkarahisar400 TL20
BayrampaşaAfyonkarahisar500 TL19

Afyonkarahisar otogarı

  • Afyonkarahisar(272) 229 90 10

Afyonkarahisar otobüs biletleri

Termal suyu, lezzetli sucuğu, tadına doyulmaz kaymağı ve mermeri ile ünlü olan Afyonkarahisar’a ulaşımın en ekonomik yollarından biri şehirler arası yolcu taşıyan otobüsler ile seyahat etmektir. Bu konuda ülkemizin hemen her ilinden Afyonkarahisar otobüs seferleri sağlanmaktadır.

Afyonkarahisar Ulaşım

Afyonkarahisar’ın sahip olduğu merkezi konum nedeniyle bu şehre yapılan otobüs seyahatleri oldukça rahat ve kolay geçmektedir. Ülkemizin hemen her yerinden Afyonkarahisar’a yolcu taşıyan pek çok otobüs firması bulunmaktadır. Ayrıca sanılanın aksine Afyonkarahisar otobüs bileti fiyatları oldukça uygundur. Özellikle termal turizm nedeniyle kış aylarında ziyaretçi sayısında artış olduğu için Afyonkarahisar ucuz otobüs bileti çabucak tükenebilmektedir. Bu sebeple istediğiniz tarihte hesaplı bir Afyonkarahisar yolcuğu yapmak için seyahat planınızı önceden oluşturmakta fayda vardır.

Afyonkarahisar Otobüs Bileti

Seyahat planınıza ucuz Afyonkarahisar otobüs bileti satın alarak başlayabilirsiniz. Bu noktadan hesaplı bilet satan pek çok seyahat firması bulunmaktadır. Lüks Erova Turizm, Kırşehir Şanal, Huzur Turizm, Sahil Seyahat, Güney Akdeniz Afyonkarahisar otobüs firmaları arasında sayılacaklardan yalnızca birkaç tanesidir. Metro Turizm, Ulusoy Turizm ve Ses Turizm gibi daha bilindik seyahat firmaları da şehir ulaşımında hizmet vermektedir.

Ucuz Afyonkarahisar otobüs bileti almanın en hızlı ve güvenli yolu ise NeredenNereye.com’dan online işlemlerden geçer. 19 yıllık tecrübemiz ile en iyi fiyatı garanti ettiğimiz sitemiz üzerinden Afyonkarahisar ucuz otobüs bileti için kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Dahası seyahatiniz iptal olursa tek tık ile kolayca iptal edebilir ve paranızı kesintisiz olarak iade alabilirsiniz.

Afyonkarahisar Otogarı

Afyonkarahisar şehir merkezine yaklaşık 5 kilometre mesafede yer almaktadır. Otogardan şehrin hemen her yerine otobüs ya da minibüsler ile kolayca ulaşım sağlamak mümkündür.

Afyonkarahisar Rehberi

Afyonkarahisar konum olarak İç Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgerinin kesiştiği merkezi bir yerde bulunmaktadır. Konya, Denizli, Kütahya, Uşak, Eskişehir, Burdur ve Isparta ile komşudur. Sahip olduğu merkezi konum nedeniyle bugün olduğu gibi geçmişte de pek çok medeniyetin uğrak yeri olmuştur.

Kentin tarihini yansıtan arkeolojik kalıntılar, görülmeye değer tarihi yapılar, tabiatın armağanı olan mağaralar ve şifa dağıtan termal su kaynakları ile Afyonkarahisar popülerliğinden hiçbir şey kaybetmemiştir.

Günümüzde şehir özellikle kış aylarında termal turizme hizmet etmektedir. Kaplıca ve ılıca yönünden ülkemizin önde gelen şehirlerinden olan Afyon’da Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilmiş dört önemli termal turizm merkezi bulunmaktadır. Bunlar; Gazlıgöl Termal Turizm Merkezi, Ömer-Gecek Termal Turizm Merkezi, Sandıklı-Hüdai Termal Turizm Merkezi ve Bolvadin-Heybeli Termal Turizm Merkezi olarak sayılabilir. Bu termal merkezlerde bulunan kaplıca sularının pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Buna istinaden bu merkezlerde ve çevrelerinde pek çok termal otel bulunmaktadır.

Afyonkarahisar’da Gezilecek Yerler

Termal turizmin yanında tarihi ile de göz dolduran Afyonkarahisar geçmişte pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehirde görülmeye değer tarihi yapı, müze ve doğal güzellik sayısı epey fazladır.

Afyon Kalesi görülmeye değer yerler listesinde başı çekmektedir. Kentin tam merkezinde bulunan kale M.Ö. 1350’li yıllardan bu güne ayakta kalmayı başarmıştır. Hititliler tarafından yapıldığı bilinmektedir. 225 metre yüksekliğinde olan kalenin zirvesinde 4 sarnıç ile pek çok tapınma yeri bulunur. Afyonkarahisar’a gittiğinizde siz de kalenin zirvesine çıkıp şehre tepeden bakabilirsiniz.

Afyon’da görülecek yerler arasında bir diğer önemli yer Ulu Cami’dir. Kalenin tam karşısında yer alan cami Selçuklular döneminde inşa edilmiştir. O dönemden günümüze kadar ulaşan en eski ahşap direkli cami olması unvanına sahip olması nedeniyle önemlidir. 40 Direkli Cami adıyla da anılan yapı 1273 yılında yapılmıştır.

Anadolu’nun ilk mevlevihanesi olması nedeniyle oldukça mühim bir yere sahip olan Sultan Divani Mevlevihanesi ise şehirde gezilecek bir başka önemli tarihi yapıdır. Geçmişi 13. Yüzyıla kadar uzanan Mevlevihane ziyaretlere açıktır. Buraya gittiğinizde dervişlerin kendilerini kapattıkları çile odalarını sizler de görebilirsiniz.

Frig Vadisi şehrin görülmesi gereken bir başka noktasıdır. Sülün Köyü’nde yer alan vadi Frigler’e dair önemli izler taşımaktadır. Ayrıca vadide yer alan Ayazin Ören Yeri, Roma ve Bizans döneminden kalma kaya mezarlarına ve kiliselere ev sahipliği yapmaktadır.

İscehisar Peri Bacaları ile kentin en önemli doğal güzelliklerindendir. Afyonkarahisar – Ankara karayolunun kenarında kalan İscehisar ilçesinde bulunan peri bacalarına ulaşım oldukça rahat ve kolaydır. Kapadokya’da yer alan yapıların örneklerinden olan bu peri bacaları büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. İscehisar dışında İhsaniye, Bolvadin ve Bayat ilçelerinde de peri bacaları bulunmaktadır. Bu ilçelerin birbirine bağlandığı Turizm Kuşağı Yolu tüm bu doğal güzelliklere tanıklık etmek isteyen ziyaretçiler için oluşturulmuş bir rotadır.

Büyük Taaruz Şehitliği ve Başkomutan Mustafa Kemal Anıtı kentte büyük bir zaferin anılmasını sağlayan yapıdır. Büyük Taaruz’un başladığı yer olması nedeniyle kente inşa edilmiştir. İzmir – Afyon – Antalya Karayolu’nun kavşağında yer alan tepe noktaya inşa edilen şehitlikte Büyük Taaruz’da şehit düşmüş dört yüz er ile yüz subayın isimleri yazılıdır. Ayrıca beş yüz mezar taşı yer almaktadır.

Afyon Arkeoloji Müzesi ise Afyon’un tarihine ışık tutmasıyla önemli bir yere sahiptir. Eski Tunç Çağı’ndan bugüne kadar tam 5 bin yıllık bir geçmişin yaşatıldığı müzede Afyon ve çevresinden çıkarılan arkeolojik bulgular sergilenmektedir. Müzede Hitit, Frig, Lidya, Roma ve Bizans dönemlerine ait eşsiz bir koleksiyon bulunur.

Afyonkarahisar Mutfağı

Özellikle sucuk, lokum ve kaymak ile anılan Afyonkarahisar’da bu üç lezzet yerli üretime dayanmaktadır. Anlatıldıkları kadar lezzetli olan bu üç lezzet de Afyon’a geldiğinizde tatmanız ve hatta evinize götürmeniz gereken en önemli Afyon lezzetleridir. Mola verdiğiniz yerlerde ekmek arası sucuk yemeden ve ardından kaymaklı lokumun eşlik ettiği bir Türk kahvesi keyfi yapmadan dönmemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Bunların yanında ise Afyonkarahisar’a özgü pek çok yemek bulunmaktadır. Arabaşı, keşkek, paçık ve peksimet Afyon’da öne çıkan diğer lezzetlerden yalnızca birkaçıdır. Kent mutfağında patlıcan önemli bir yere sahiptir. Yalnızca patlıcan ile yapılan birbirinden lezzetli 24 çeşit yemek bulunmaktadır.

Afyonkarahisar Hatırası

Afyon’da yapacağınız keyifli bir geziden geriye bir hatıra kalsın isterseniz kentin öne çıkan bir başka değeri olan mermerden yapılmış çeşitli hediyelik ve süs eşyasından birini tercih edebilirsiniz.

Afyonkarahisar Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr