Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Uşak Afyonkarahisar Otobüs Bileti

Uşak Afyonkarahisar Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 112 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 38dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Uşak Afyonkarahisar arası giden otobüs firmaları ortalama 16 sefer düzenlenmektedir.

Uşak Afyonkarahisar otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Uşak Afyonkarahisar güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Uşak Afyonkarahisar seyahatinize başlamadan önce, Uşak ve Afyonkarahisar hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Uşak ve Afyonkarahisar şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Uşak Afyonkarahisar Otobüs Biletleri

 Uşak Afyon otobüs bileti mi aradınız? Uşak Afyon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Uşak Afyon otobüs biletenlerini birçok firma satmaktadır. Firmaların neredeyse hepsinin bu güzergah üzerinde otobüs seferleri bulunmaktadır. Tüm firmaları ve fiyatları görebilmek için sitemizi kullanabilirsiniz. Hem en iyi fiyat garantisi hem de kıyaslama imkanı bulabilirsiniz.
Yapmak istediğiniz yolculuk olan Uşak Afyon arası otobüs seyahatiniz tam olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir. İki il arasında ki mesafe 111 kilometredir. İki il birbirine ilçe kadar yakındır. Büyükşehirler de şehir içi otobüslerinin harcadığı bir süre de iki il arası git gel yapılabilir. Uşak ve Afyon kenti aynı bölgede yer almaktadır. Uşak ilinin bir kısmı İç Anadolu Bölgesine bağlıdır. Uşak şehri 196.000 nüfuslu küçük bir ildir. Uşak kentinin ismi Arapça da aşıklar olarak bilinmektedir. Kentin tarihinde Evren Dede koruluğunda yaşananlar dilden dile konuşulmaktadır. Kentin ismi gibi bu bölgede bir çok aşık hayat sürmüştür. Bir gün Evren Dede koruluğunda türküler söyleyen saz çalan biri hayat sürmekteymiş. Hergün koruluktan saz ve türkü sesleri gelirken bir gün ses kesilmiş. Kimse nereye gittiğini bilememiş. Fakat çevre halkı rüzgarlı günlerde sazın ve türkülerin sesini duyduğunu idda etmektedir. Kentin tarihi M.Ö.4000 yıllarına dayanır. Bronz çağı ve daha sonra ki çağlarda bu alanda yerleşim devam etmiştir. Afyon kentine hakim olan Hititler aynı dönem Uşak iline de hakimdi.
Uşak Afyon arası otobüs yolculuğu yaparken Banaz ve Dumlupınar ilçelerinden geçersiniz. Uşak ilinin ilçesi olan Banaz şifalı kaplıcalara sahip bir ilçedir. Hamamboğazı ismi verilen mesire alanında bir çok şifalı havuzlar ve hamam bulunmaktadır. Banaz ilçesi şifalı sulara sahip olduğu için turizm açısından oldukça ilerlemiş ve kalkınmış bir ilçedir. İlçe tarihine baktığımız zaman ise 31 Ağustos tarihini Yunan işgalinden kurtuldukları gün olarak kutladıklarını görürüz.

  Uşak Hakkında
Nüfus:
238,563
Yüzölçümü:
5.363,09 km²
Plaka:
64
Telefon kodu:
(276)
Otogar:
Uşak Otogarı
  Afyonkarahisar Hakkında
Nüfus:
396,621
Yüzölçümü:
14.718,63 km²
Plaka:
03
Telefon kodu:
(272)
Otogar:
Afyonkarahisar Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.