Yolcu Sayısı
1

Uşak otobüs bileti

Uşak Otobüs Bileti

En popüler Uşak otobüs rotaları

Uşak otobüs bileti fiyatları, Uşak otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Uşak otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İzmirUşak149 TL46
AdanaUşak350 TL45
AnkaraUşak200 TL34
MamakUşak200 TL34
KonyaUşak250 TL31

Uşak otogarı

  • Uşak(276) 212 31 35

Uşak otobüs biletleri

Uşak Ulaşım

Ege Bölgesi’nin iç kısımlarında yer alan Uşak İç Anadolu ile Batı Anadolu bölümleri arasında köprü görevi üstlenmiştir. Bulunduğu konum itibariyle tarih boyunca pek çok kültüre ev sahipliği yapmıştır. Bu sebeple günümüze gelene kadar oldukça kıymetli bir kültürel birikime sahip olmuştur. Bunun yanına bir de tabiat ananın armağanı olan doğal güzellikler eklenince Uşak, ülkemizde sıkça ziyaret edilen yerler arasına adını yazdırmayı başarmıştır.

Uşak Otobüs Seferleri

Şehre direkt ulaşımın en kolay yolu karayolu üzerinden sağlanır. Özel araç dışında Uşak otobüs seferleri ise her zaman en büyük kurtarıcıdır. Uşak’a ülkemizin hemen her bölgesinden olmak üzere pek çok otobüs firması tarafından yolcu taşıma hizmeti sunulur. Lüks Erova Turizm, Es Turizm, Özlem Diyarbakır, Mersin Seyahat, Lider Anatolia Turizm, Adıyaman Ünal, Seç Turizm, Star Diyarbakır, Anadolu Ulaşım, Yeni Diyarbakır, Mis Amasya ve Aksaray Birlik Turizm Uşak’a yolcu taşıyan Uşak otobüs firmaları arasındadır. Her biri Uşak otogarı için yolcu taşıma hizmeti sunmaktadır. Bu firmalardan Uşak otobüs bileti almanın en ideal yolu ise NeredenNereye.com’ dan geçmektedir.

Uşak Otobüs Bileti Fiyatları

Uşak otobüs bileti fiyatları arasında karşılaştırma yapma imkanı bulacağınız NeredenNereye.com üzerinden ucuz Uşak otobüs bileti için satın alma işlemini oldukça kolay ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler öncelikle web sitemizi ziyaret etmeniz ya da mobil uygulamamızı mobil cihazlarınıza indirmeniz olacaktır. Sonrasında ana sayfamızda yer alan arama bölümünden gerekli bilgileri doldurup ucuz bilet bul butonuna tıklamanız… Bu işlemden sonra karşınıza çıkacak olan sayfada belirlediğiniz kriterlere uygun seferler listelenecektir. Pek çok otobüs firmasından sunulan fiyatlar arasında en uygun bileti seçip Uşak ucuz otobüs bileti için birkaç dakika içinde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu sayfada otobüs özelliklerini, seyahatin kaç saat süreceğini vs. görebilirsiniz. Biletinizi satın alırken 5 TL fark ödeyerek seyahat sigortası da alırsanız herhangi bir iptal durumuna, otobüsü kaçırma ihtimaline, bavul kaybına ve trafik kazasına karşı kendinizi koruma altına almış olursunuz. Biletinizi iptal etmek istediğinizde de hiçbir ücret kesintisi olmadan tek tıkla kolayca iptal edebilirsiniz.

Uşak Gezi Rehberi

Kütahya, Manisa, Denizli ve Afyon ile komşu olan Uşak hem doğası hem de kültürel birikimi ile oldukça göz dolduran bir ilimizdir. Şehirde gezilecek pek çok doğal ve tarihi güzellik bulunur.

Uşak’ta Gezilecek Yerler

Sanıyoruz ki Uşak’ın ziyaret edilmesinde en büyük pay Uşak termal su kaynaklarına aittir. Ege Bölgesi’nin büyük bir bölümünde bulunan zengin yer altı sularından nasibini alan Uşak’ta da çok sayıda kaplıca bulunur. Mineraller bakımından oldukça zengin olan Uşak kaplıcaları birçok hastalığın tedavisinde tamamlayıcı tıp olarak kullanılır. Özellikle romatizma ve eklem rahatsızlıkları için tavsiye edilen Uşak kaplıcalarından konforlu bir şekilde yararlanmanız için pek çok tesis yer almaktadır.

Dünyanın en büyük ikinci kanyonu olması nedeniyle oldukça önemli bir yer teşkil eden kanyon Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Büyük Kanyon’dan sonra gelir. Tamı tamına 45 kilometrelik uzunluğa sahip olan kanyon 2015 yılında yapılan çevre düzenlemelerinden sonra turizme açılmıştır.

Kentin tarihi boyunca bölgede yaşayan çeşitli toplumlar tarafından bırakılan ve tarihi önemi olan kalıntıların, eşyaların sergilendiği Uşak Arkeoloji Müzesi 1970 yılından beri hizmet vermektedir. Eski Tunç Çağı’ndan kalma eşyaların bile sergilendiği bu müze çeşitli vitrinlerden oluşur. Helenistik Dönem ve Roma Dönemi’ne ait eserleri de müzede görmek mümkündür. Dilimizde deyimi bile bulunan Lidya Kralı Karun’un döneminden kalan Karun Hazineleri de müzede bulunur. Müze kartı ile girişlerin mümkün olduğu Uşak Arkeoloji Müzesi’ni pazartesi günü hariç haftanın tüm günlerinde gidip ziyaret edebilirsiniz.

Kurtuluş Savaşı zamanında Mustafa Kemal Atatürk’ün konakladığı yer alan bu bina kent merkezinde bulunur. İki katlı bir yapı olan konak 1978 yılından beri müze olarak hizmet verir. Atatürk’ün konakladığı yatak odasının düzeni hiçbir şekilde bozulmamış bir şekilde hala burada sergilenir. Müzeyi pazartesi günleri hariç ziyaret etmek mümkündür.

Uşak Mutfağı

Uşak mutfağı denince hiç kuşku yok ki ilk akla gelen tarhanadır. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret kazanarak tescillenen Uşak tarhanası ülkemizin diğer yörelerinde yapılan tarhanalardan biraz farklıdır. Diğerlerinden farklı olarak nohut ve fasulye konularak yoğrulan tarhana hamurunun toprak kapta bekletilerek mayalandırılır. Yapım aşaması meşakkatli olsa da çorbayı tattığınızda tüm emeklere değdiğini sizler de göreceksiniz. Uşak ile özdeşleşen bir diğer lezzet ise Döndürme Böreğidir. Halk pazarında yapılması gibi bir özelliği olan bu böreğin iç harcına peynir ve ıspanak konulur. Damak çatlatan bir lezzet sunan börek özellikle Uşaklılar için vazgeçilmezdir. Ebem Köftesi de bilinen bir diğer Uşak lezzetidir. Özelliği ise Kurban Bayramı’nın ikinci günü mutlaka pişirilmesidir. Bulgur ve yeşil mercimek ile yapılan alacatane yemeği de Uşak’ın dillere destan olan yemeklerindendir. Bu yemeyi pişirmek ise öyle kolay değildir. Kıvamını tutturmanın biraz zor olduğu bu yemeyi pişirmek ustalık gerektirir. Tüm bu yemeklerin üstüne bir de lezzetli bir tatlı yemek isterseniz demir tatlısı yörenin en bilinenidir.

Uşak Hatırası

Uşak seyahatinden dönerken kendiniz ya da sevdikleriniz için yöreye özgü bir şeyler satın almak isteyebilirsiniz. Eğer yöresel lezzetlerden satın almayı düşünürseniz sokak pazarlarından köylülerce yapılan tarhana, turşu, kurutulmuş sebzeler ya da taze sebze ve meyvelerden satın alabilirsiniz. Daha hediyelik bir şeyler düşünürseniz ise tercihinizi kesinlikle Eşme kiliminden yana kullanmalısınız. Kök boyalar ile özel bir teknikle boyanan bu kilimler hiç şüphesiz eşsiz bir hediye alternatifi olacaktır.

Uşak Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr