Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İzmir Uşak Otobüs Bileti

İzmir Uşak Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 22,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 211 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 1dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Uşak arası giden otobüs firmaları ortalama 27 sefer düzenlenmektedir.

İzmir Uşak otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İzmir Uşak güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İzmir Uşak seyahatinize başlamadan önce, İzmir ve Uşak hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İzmir ve Uşak şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İzmir Uşak Otobüs Biletleri

İzmir Uşak otobüs bileti mi aradınız?  İzmir Uşak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Toprakları dalgalı düzlüklerden oluşan Uşak ilinin ekonomisi büyük ölçüde tarıma dayanır. Yüzölçümü 5.389 km2 olan il doğuda Afyonkarahisar, güneydoğu ve güneyde Denizli, batıda Manisa, kuzeyde de Kütahya illeriyle çevrilidir.

 

Uşak ili toprakları İçbatı Anadolu Eşiği’nin orta yükseklikteki dalgalı düzlüklerinden oluşur. Bu toprakların kuzey kesimini Elma Dağı (1.731 m), kuzeydoğu kesimini Murat Dağı, doğu kesimini Ahır Dağı ile Çatma Dağı (1.717 m) engebelendirir. Murat Dağı’nın doruğu Kütahya il sınırındadır. İl topraklarından kaynaklanan sular Büyük Menderes Irmağı ve Gediz Irmağı aracılığıyla Ege Denizi’ne ulaşır. Kabaca kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda akan Banaz Çayı Ulubey kasabasının güneyinde Kazancı (Yavu) Deresi’ni aldıktan sonra il sınırları dışında Büyük Menderes Irmağı’na katılır. Kaynaklarını il topraklarından alıp il sınırları dışında bu ırmağa katılan bir başka akarsu da Hamam Çayı’dır. Günümüzde Banaz ve Hamam çayları Büyük Menderes’in bu kesiminde yer alan Adıgüzel Baraj Gölü’ne dökülür. İlin kuzeybatı kesiminden geçen Gediz Irmağı’na katılan başlıca kol ise Karayol (Güre) Çayı’dır. Doğal göle rastlanmayan ildeki başlıca düzlükler Gediz Vadisi tabanının genişlediği alanlar ile küçük Banaz ve Uşak ovalandır.

 

Ege Denizi kıyıları ile İç Anadolu Bölgesi arasındaki geçiş alanında yer alan Uşak ilinde karasal özelliklerin ağır bastığı bir iklim egemendir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer. İl merkezinde ölçülen en yüksek hava sıcaklığı 39,8°C (22 Temmuz 1931), en düşük hava sıcaklığı -23,8°C (14 Ocak 1929) ve yıllık ortalama sıcaklık 12,l°C’dir. En çok kışın yağış alan Uşak kentinde yıllık ortalama yağış miktan 566 mm’dir.

 

Doğal bitki örtüsü genelde step görünümünü taşır. Murat Dağı gibi yüksek kesimlerde ormanlara rastlanır. Bu ormanlar daha çok meşe, kızılçam, karaçam ve ardıçlardan oluşur.

 

Uşak yabanıl yaşam açısından canlı bir il değildir. Yaşadığı bilinen başlıca memeliler ayı, dağ keçisi, kurt, porsuk, sansar, tavşan, tilki ve yabandomuzudur. Akarsularda sazan ve yayın bulunur.

 

İlin başlıca mesiresi Banaz’daki Evrendede orman içi dinlenme yeridir. Başkomutan Tarihi Milli Parkı’nın küçük bir bölümü ilin kuzeydoğu kesimine taşar. 

  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Uşak Hakkında
Nüfus:
238,563
Yüzölçümü:
5.363,09 km²
Plaka:
64
Telefon kodu:
(276)
Otogar:
Uşak Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.