Denizli Uşak Otobüs Bileti

Denizli Uşak Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 30,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 152 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 59dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Denizli Uşak arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Denizli Uşak otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Denizli Uşak güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Denizli Uşak seyahatinize başlamadan önce, Denizli ve Uşak hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Denizli ve Uşak şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Denizli Uşak Otobüs Biletleri

Denizli Uşak otobüs bileti mi aradınız?  Denizli Uşak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 1.063 km2 olan Banaz ilçesi kuzey ve kuzeydoğuda Kütahya, doğuda Afyonkarahisar illeri, güneyde Sivaslı ilçesi, batıda da Merkez ilçeyle çevrilidir.

 

Banaz, İç Anadolu ile Ege bölgeleri arasında bir geçiş alanı niteliği taşıyan Uşak ilinin çok yüksek ve engebeli kuzeydoğu kesiminde yer alır. Bu geniş geçiş alanı İçbatı Anadolu Eşiği adıyla anılır. İlin en yüksek kütlesi olan Murat Dağı (2.309 m) ilçenin kuzey kesimini engebelendirir. Yer yer karaçam ve kayın ormanlarına rastlanan Murat Dağı’nın yüksek kesimlerinde yöre halkının yazın serinlemek için çıktığı yaylalar vardır. Murat Dağı’ndan doğan Banaz Çayı ilçenin en önemli akarsuyudur. Büyük Menderes Irmağı’nın kollarından biri olan çay bazen taşarak çevresindeki tarım alanlarına zarar verir. Banaz Çayı vadi tabanının genişlediği kesimde yer alan düzlüklerin deniz düzeyinden yüksekliği 900 m kadardır. Banaz Ovası adıyla anılan ve verimli bir tarım alanı olan bu düzlüklerin yüzölçümü 80 km2’ye yakındır.

 

Banaz, bitkisel üretim açısından ilin başta gelen ilçesidir. Bitkisel üretim Banaz Ovası’nda yoğunlaşır. Başta arpa ve buğday olmak üzere tahıl, baklagiller, şekerpancarı, haşhaş ve elma en çok yetiştirilen ürünlerdir. İlçenin zengin otlaklarının yanı sıra şekerpancarı üretimi sığırcılığı olumlu yönde etkiler. Yöre halkının yararlandığı başlıca eğlenme ve dinlenme alanı, Banaz kentine 4 km uzaklıktaki Evrendede orman içi dinlenme yeridir. Başkomutan Tarihi Milli Parkı’nın küçük bir bölümü ilçe sınırları içine taşar. İlçenin başlıca yeraltı kaynakları asbest, cıva, kaolin ve manganez yataklandır.

 

Banaz yöresi MÖ 3. yüzyılda Pergamon (Bergama) Krallığı’na bağlıydı. MÖ 2. yüzyılın ikinci yarısında Roma’nın, MS 4. yüzyıldan sonra da Bizans’ın egemenliğine girdi. Yörede Türk egemenliği 1072’de başladı. Beylikler döneminde Germiyanoğulları Beyliği ve Osmanlılar arasında el değiştiren Banaz, Fetret Devri’nde Germiyanoğulları’nda kaldı. Germiyan beyi II. Yakub’un vasiyetiyle savaş olmadan Osmanlılara geçen Banaz (1429), 19. yüzyıl sonlarında Hüdavendigar (Bursa) vilayetindeki Kütahya sancağının Uşak kazasına bağlı bir nahiyeydi. Kurtuluş Savaşı sırasında Yunan işgaline uğrayan Banaz’ın yönetsel konumu Cumhuriyet döneminin ilk 30 yılında değişmedi. 1953’te ilçe yapılan Banaz, aynı tarihte kurulan Uşak iline bağlandı. İlçe merkezinin belediyesi de bu sırada kuruldu.

 

Banaz kenti, İzmir-Afyonkarahisar kara ve demir yolu üzerindedir. Kentteki başlıca ekonomik etkinlik dokumacılıktır. Halı ve kilim dokumacılığından başka halı tezgahları yapımı da önem taşır. Banaz Meslek Yüksekokulu Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne bağlıdır. 

  Denizli Hakkında
Nüfus:
963,464
Yüzölçümü:
11.804,19 km²
Plaka:
20
Telefon kodu:
(258)
Otogar:
Denizli Otogarı
  Uşak Hakkında
Nüfus:
238,563
Yüzölçümü:
5.363,09 km²
Plaka:
64
Telefon kodu:
(276)
Otogar:
Uşak Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.