Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Afyonkarahisar Uşak Otobüs Bileti

Afyonkarahisar Uşak Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 112 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 51dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Afyonkarahisar Uşak arası giden otobüs firmaları ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.

Afyonkarahisar Uşak otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Afyonkarahisar Uşak güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Afyonkarahisar Uşak seyahatinize başlamadan önce, Afyonkarahisar ve Uşak hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Afyonkarahisar ve Uşak şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Afyonkarahisar Uşak Otobüs Biletleri

Afyon Uşak otobüs bileti mi aradınız?  Afyon Uşak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Burmalı Cami, Uşak kent merkezindedir. 16. yüzyılda yapıldığı sanılıyor. Tuğla minaresinin gövdesinde kabartma sarmal motifleri vardır.

 

Çakaloz Camisi, Uşak kentindedir. 19. yüzyılda yapıldığı sanılıyor.

 

Çevreköy-Akse orman içi dinlenme yeri, Uşak kentine 3 km uzaklıktadır. Piknik yapılabilen 70 ha'lık çam korusuna sahiptir.

 

Uşak Ulucamisi, çarşı içindedir. Yazıtı yoktur. 15. yüzyıl başlarında, Germiyanoğulları döneminde yapıldığı sanılıyor.

 

Yüzölçümü 323 km2 olan Karahallı ilçesi doğu ve güneyde Denizli ili, bati ve kuzeybatıda Ulubey, kuzeyde de Sivaslı ilçeleriyle çevrilidir.

Karahallı, İç Anadolu’yu Ege Bölgesi’nin kıyı kesiminden ayıran ve İçbatı Anadolu Eşiği adıyla anılan plato alanının güney kesiminde yer alır. Bulkaz Dağı’nın güneybatı uzantılan ilçenin doğu sınırına sokulur. Bu dağlık kesimin yamaçlarındaki yaylalar hayvancılık bakımından önem taşır. En önemli akarsu Banaz Çayı’dır. Bulkaz Çayı güneyden Banaz Çayı’na katılır.

 

Karahallı nüfus yitirmekte olan bir ilçedir. Başlıca ekonomik etkinlik tarımdır. Yaygın biçimde bağcılık yapılır ve çok miktarda kuru üzüm üretilir. İlçenin öteki önemli ürünleri buğday, arpa ve nohuttur. Hayvancılık ikincil uğraş durumundadır ve en çok koyun yetiştirilir. Halkın öbür uğraşları dokumacılık ve halıcılıktır.

Belediyesi 1907’de kurulan Karahallı kasabası kırsal nitelikli küçük bir yerleşmedir. 1953’te Uşak ilinin kurulmasıyla ilçe merkezi yapılan kasaba il merkezi Uşak’a 60 km uzaklıktadır. İlçede bulunan tek tarihsel yapı Lidyalılar döneminden kaldığı sanılan Banaz Çayı üzerindeki Cılandras Köprüsü’dür. 

  Afyonkarahisar Hakkında
Nüfus:
396,621
Yüzölçümü:
14.718,63 km²
Plaka:
03
Telefon kodu:
(272)
Otogar:
Afyonkarahisar Otogarı
  Uşak Hakkında
Nüfus:
238,563
Yüzölçümü:
5.363,09 km²
Plaka:
64
Telefon kodu:
(276)
Otogar:
Uşak Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.