Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
90 TL
Bilet Al

İstanbul Uşak Otobüs Bileti

İstanbul Uşak Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 501 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 17dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Uşak arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İstanbul Uşak bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Uşak bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Uşak otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Uşak Otobüs Biletleri

İstanbul Uşak otobüs bileti mi aradınız?  İstanbul Uşak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Arkeolojik kazı ve araştırmalar yöredeki ilk yerleşmelerin MÖ 3000 yılında kurulduğunu göstermektedir. MÖ 13. yüzyılda yörede bir dizi küçük krallık oluşturan Assuvalılar, Hititlerin baskısı karşısında bir konfederasyon çatısı altında birleşerek savaşa girdiler. Hititlerin sağladığı üstünlüğe karşın Assuva bir süre sonra yeniden bağımsızlığını kazandı. MÖ 12. yüzyılda yöreye gelen Frigler Assuvalılarla kaynaştı. Frig yönetiminin MÖ 7. yüzyılda Kimmerlerce yıkılmasının ardından Lidya Krallığı’na bağlanan yöre MÖ 6. yüzyılda Perslerin, MÖ 4. yüzyılda Makedonyalıların, MÖ 3. yüzyılda da Pergamon (Bergama) Kralıığı’nın egemenliğine girdi. Yörede Roma yönetimi MÖ 129’da başladı. Bizans döneminde Anatolikon Theması’nın sınırları içinde olan yöreyi Türkmenler ilk kez 1076’da ele geçirdi. Daha sonra Anadolu Selçukluları ile Flaçlılar ve Bizanslılar arasında birkaç kez el değiştirdi. 13. yüzyılın ilk yarısında Alaeddin Keykubad bu toprakları Anadolu Selçuklu Deyleti’ne bağladı. Aynı yüzyılın ortalarında Malatya yöresinden göç eden Germiyan aşireti Uşak ve çevresine yerleşti. 1300’de bağımsızlık ilan eden Germiyanoğulları’nın yönetimi I. Bayezid’in (Yıldırım) 1390’da yöreyi Osmanlı Devleti’ne bağlamasına değin sürdü. Ankara Savaşı’nı (1402) kazanan Timur yöreyi yeniden Germiyanoğulları’na verdi. 1429’da kesin olarak Osmanlı topraklarına katılan yörenin halkı 16. yüzyılda Celali Ayaklanmaları’ndan, 18. yüzyılda da ayanların baskısından zarar gördü.

 

Halkının küçük bir bölümü Rumlar ile Ermenilerden oluşan Uşak yöresi 19. yüzyıl sonlarında Hüdavendigar (Bursa) vilayetinin Kütahya sancağına bağlı bir kaza olarak yönetiliyordu. Kaza merkezinin belediyesi 1867’de kuruldu. Balkan Savaşları ve I. Dünya Savaşı’ndan sonra Makedonya ve Trakya’dan gelen göçmenlerin bir bölümü Uşak yöresine yerleştirildi. Kurtuluş Savaşı sırasında 29 Ağustos 1920’den 2 Eylül 1922’ye değin Yunan işgalinde kaldı. Yunan generali Trikopis Uşak kentinin kuzeydoğusundaki Elma Dağında Türk kuvvetlerine teslim oldu. Yönetsel konumunu Cumhuriyet döneminde de bir süre koruyan Uşak 15 Temmuz 1953’te il yapıldı. 

İstanbul Uşak otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Uşak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Uşak otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 90 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
  Uşak Hakkında
Nüfus:
238,563
Yüzölçümü:
5.363,09 km²
Plaka:
64
Telefon kodu:
(276)
Otogar:
Uşak Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.