Adana Afyonkarahisar Otobüs Bileti

Adana Afyonkarahisar Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 573 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa 6dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adana Afyonkarahisar arası giden otobüs firmaları ortalama 24 sefer düzenlenmektedir.

Adana Afyonkarahisar otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Afyonkarahisar güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Afyonkarahisar seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Afyonkarahisar hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Afyonkarahisar şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Afyonkarahisar Otobüs Biletleri

 Adana Afyon otobüs bileti mi aradınız? Adana Afyon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Otobüs yolcuğu keyif verici ve görsellik yüklü bir yolculuk tipidir. Otobüsle seyahat ederken başladığınız noktadan varacağınız şehre kadar bir çok belde ve ilçe görme şansı bulursunuz. Adana Afyon yolculuğu yapacaksanız eğer Afyon şehrimizin tarihi hakkında size biraz bilgi verelim. Afyon gerçek ismi ile Afyonkarahisar şehrinin tarihi M.Ö. 3000'li yıllara kadar uzanmaktadır. Bu dönemde şehir Hattiler egemenliğindeydi. Daha sonralarda ise Hititler'in yönetimine geçmiştir. M.Ö.1000'li yıllarda ise Frigler egemenliğine geçiş yapmıştır. Afyon ilinde tarihi anımsatacak olan bir kale bulunmaktadır. Afyon kalesi şehrin her konumundan görülebildiği gibi kalenin içindeyken bütün şehir ayaklarınızın altındadır. Kentin Bizans döneminde ki ismi Akroenos olarak kayıtlara geçmiştir. M.S. 395 yıllarında ise Akronion olarak değiştirilmiştir.
Afyon şehri 12. yüzyıl sonlarında Türk egemenliği altına girmiştir. Afyonkarahisar ismini Osmanlı Devleti döneminde almıştır.1833 yılından bu yana Afyon ismi ile bilinmektedir.
Afyon 275.000 nüfuslu küçük bir şehirdir. Bir tane üniversitesi bulunmaktadır. Afyon Kocatepe Üniversitesi 40.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Denizi olmayan bir şehir olsa da Afyon buram buram tarih kokmaktadır.
Afyon'da askeri amaçlı kullanılan Türkiye'nin en büyük 4. havaalanı bulunmaktadır. Bu havaalanı şehir merkezine 60 km uzaktadır.
Afyonkarahisar geçiminin büyük bir kısmını mermercilikten karşılar. Bünyesinde 360 adet mermer işletmesi bulunur.
Adana Afyon arası yolculuk yapacak kişiler için yol güzergâhı şu şekildedir. Adana'dan sonra Konya ili ve ardından ilçeleri geçerek Afyonkarahisara ulaşmış oluyorsunuz. Konya ili düz bir zeminden oluştuğu için yolculuğunuz yorucu geçmeyecektir.
Aynı zamanda sucuğu ile ünlü bu şehrin otobüs terminalinde indiğiniz zaman mutlaka bir sucuk ekmek yemelisiniz. Hiç bir yerde bulamayacağınız kadar lezzetli olduğunu sizde göreceksiniz. Şehirden ayrılırken bir kaç kangal sucukta sevdiklerinize götürmek için alabilirsiniz.

  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Afyonkarahisar Hakkında
Nüfus:
396,621
Yüzölçümü:
14.718,63 km²
Plaka:
03
Telefon kodu:
(272)
Otogar:
Afyonkarahisar Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.