Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
110 TL
Bilet Al
130 TL
Bilet Al

İstanbul Nevşehir Otobüs Bileti

İstanbul Nevşehir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 728 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 24dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Nevşehir arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İstanbul Nevşehir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Nevşehir güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Nevşehir seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Nevşehir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Nevşehir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Nevşehir Otobüs Biletleri

İstanbul Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Nevşehir, Orta Anadolu Bölgesi’ndedir. Eski adı Nissa idi. Bu topraklar üzerinde Hititler, Firigler sonra da İranlılar, Makedonyalılar hakim olmuşlardı. 1071 tarihinden sonra Selçuklular almışlardı. Bu şehrin yerinde Muşkara adlı bir Türkmen köyü vardı. Damat İbrahim Paşa, Nevşehir’i 1720 de kurmuştur. Bundan sonra adı Nevşehir olmuştur. İbrahim Paşa bir cami ve bir kütüphane yaptırmıştır. Bir de Kaya Camii vardır. İbrahim Paşa’nın heykeli de yapılmıştır.

Turistlerin hayretle seyrettikleri Göreme, Nevşehir’e 15 kilometre mesafededir. Ürgüp’ten gidilmektedir. Kapadokya Kaya Kiliseleri de Göreme’dedir. Eski adı Korama’dır. Burası dünya harikalarından biridir. Bir vadiyi baştanbaşa külahlar şeklinde piramitler doldurmuştur. Piramitlerin bol oldukları bölge 25 fersah uzunluğunda muntazam bir platodur. Burası Erciyes ve Hasandağı’nın kül püskürtmesiyle oluşmuştur. Her şekilde ve her büyüklükteki bu doğal piramitlerin sayısı, yerli halka göre 5000 tanedir. Şimdiye kadar bunları kimse saymamıştır. Bunların boyları bir insan boyundan, 10 - 30 metreye kadardır. Daha yüksek olanları da vardır. Göreme esrarlı bir yerdir. İnsana burası periler diyarı gibi gelmektedir. Yerler insanın gözünü kör edebilecek derecede bembeyazdır. Piramitlerin güzel renkli olanları da vardır. Bazıları pembedir. Göreme dünyada tektir.

İnsanlar bu yumuşak konilerin içini oymuşlar ve odacıklar yapmışlardır. Bu binlerce mesken içinde ilk insanlara kadar yaşayanlar olmuştur. Sonradan kayalara oyulmuş odalar kilise haline getirilmiştir. Bu mağaraların duvarları fresklerle, renkli boyalarla süslenmiştir. Fakat bunlar kaba resimlerdir. Bu kiliseler miladi VIII. - XIV. yüzyılında yapılmıştır. Resimler Bizans ve Suriye üslubundadır. Bazılarında sütunlar vardır. Haçlar görülmektedir. Papazlar önceleri tek başına yaşarlarken sonraları manastırlar yapmışlardır. Türkler Anadolu’yu fethedince keşişler dağılmışlardır. Burası ölü bir şehre dönmüştür.

İstanbul Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Nevşehir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Öncü Seyahat 110 TL
Metro Turizm 130 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Nevşehir Hakkında
Nüfus:
168,771
Yüzölçümü:
5.391,64 km²
Plaka:
50
Telefon kodu:
(384)
Otogar:
Nevşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.