Kayseri Nevşehir Otobüs Bileti

Kayseri Nevşehir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 18,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 104 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 18dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Kayseri Nevşehir arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Kayseri Nevşehir bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Kayseri Nevşehir bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Kayseri Nevşehir otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Kayseri Nevşehir Otobüs Biletleri

Kayseri, Türkiye’nin bir ili olmakla beraber en kalabalık 15. Şehridir. Gelişmişlik bakımından Ankara ve Konya’dan sonra İç Anadolu’nun en büyük üçüncü şehridir. Şehir, genel itibari ile Erciyes Dağı’nın eteklerine kurulmuştur. 

Kayseri tarihi açıdan oldukça gelişmiş bir şehirdir. Dünya’nın bilinen en eski yerleşim noktalarından olan Kayseri, geçmişinde İpek Ticaret Yolu üzerine kurulmuştur. Bu nedenle tarihi boyunca ticaret açısından gelişim göstermiş bir şehir olup, tarihi kalıntılar ve kültürel miras bakımından oldukça zengindir.

Kayseri, sanayi bakımından ülkenin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Bu nedenle çevresinden göz alarak nüfusunu arttırmıştır.

Bağlı bulunduğu coğrafya nedeni ile sert karasal iklim özelliklerini sergilemektedir. Kışları ayaz ve soğuk, yazları sıcak ve kurak geçmiştir.

Nevşehir, Türkiye’nin illerinden biri olup, İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Gelişmişlik oranı bakımından önemli bir sıralamada yer almaz. Çevresine göç vermektedir.

Coğrafi olarak bağlı bulunduğu bölgeden dolayı karasal ikliminin özelliklerini sergilemektedir. Bu nedenle kışları sert ve soğuk, yazları sıcak ve kurak geçmektedir.

Şehir tarihi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Aynı zamanda yöresel lezzetleri ile de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Ankara Kayseri otobüs bileti alımınızı da NeredenNereye üzerinden yapabilirsiniz. Kayseri üzerinden Nevşehir’e gitmek için Nevşehir Seyahat, Aksaray Birlik, Metro Turizm gibi otobüs firmalarının otobüs biletlerini www.neredennereye.com üzerinden alabilirsiniz.

Kayseri Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Kayseri Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Kayseri Nevşehir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Iğdırlı Turizm 20 TL
Star Batman 20 TL
Yeni Aksaray 20 TL
Süha Turizm 20 TL
Metro Turizm 20 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
  Nevşehir Hakkında
Nüfus:
168,771
Yüzölçümü:
5.391,64 km²
Plaka:
50
Telefon kodu:
(384)
Otogar:
Nevşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.