Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
50 TL
Bilet Al
60 TL
Bilet Al

Ankara Nevşehir Otobüs Bileti

Ankara Nevşehir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 275 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 59dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Nevşehir arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Ankara Nevşehir otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ankara Nevşehir güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ankara Nevşehir seyahatinize başlamadan önce, Ankara ve Nevşehir hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ankara ve Nevşehir şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ankara Nevşehir Otobüs Biletleri

Ankara Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Ankara Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Göreme piramitlerinin içi kaya kiliseleriyle doludur. Bunların en büyüğü Tokalı Kilise’dir. Duvarlarında peygamberlerin hayatını gösteren resimler yapılmıştır. Ayrıca Cebrail’in, Meryem anaya gebeliğini bildirmesi de resmedilmiştir. İsa’ya ihanet eden Midas’ın askerleri de bir diğer örnektir. İkinci önemli olanı Karanlık Kilise’dir. Resimleri az bozulmuştur. İsa’nın doğuşunun tasvir edildiği resimler vardır. İsa’nın kubbedeki resmi güzeldir. Bir resimde de üç kral İsa’ya hediyeler vermektedir. Elmalı Kilise ise, sütunludur. Buradaki resimler Süleyman, Davut, İlyas ve Yunus peygamberlerdir. İsa’nın çarmığa gerilmesi de vardır. Çarıklı Kilise’de İsa’nın doğuşu, çarmığa gerilişi, göğe çekilişi, dört azizin İncil’i yazışları vardır. Yılanlı Kilise’de Aziz Georgyos, Thedoros ve İmparator Kostantin’in eşi Helen’in boy resimleri ve diğer kiliselerdeki resimlerin aynıları vardır. Barbara Kilisesi’nde İsa ve azizlerin resimleri ile Aziz Barbara’nın boy resmi bulunmaktadır. Saklı Kilise’de Aziz Yuhanna’nın resmi vardır. Theodor Kilisesi’nde melekler, İsa ve azizlere ait freskler vardır. Bir de Kılıçlar Kilisesi vardır. Birçok peygamber ve Azizlerin resimleri bulunmaktadır.

Göreme’den Ürgüp’e gelinir. Dağlar arasındadır. Evlerin bir kısmı kayalara oyulmuştur. Etrafında birçok Peri Bacası vardır. Bir de 40 metre yüksekliğinde Çavuşun Kale diye bir kale vardır.

Nevşehir’in Kaymaklı köyünde bir yeraltı şehri bulunmuştur. Buraya bir köy evinden girilmektedir. Bu şehir kayalara oyulmuş 2400 odadan oluşmaktadır. İçeriye 5000 kişi almaktadır. Yedi katlıdır. Derin bir kuyu gibi aşağı inilmektedir. Dar kapılardan geçilir. Hava delikleri ve içinde kuyusu vardır. Mutfak ve şaraphanesi bulunmaktadır. Esirlerin bağlandığı halkalar, kapıyı kapatan yuvarlak taşlar görülmeye değerdir.

Nevşehir’in bir turistik yeri de Hacı Bektaş’tır. Burada Hacı Bektaşi Veli’nin dergahı ve türbesi bulunmaktadır. Hacı Bektaş dergahı bir külliyedir. Aslanlı Çeşme, aşevi, Kırklar Meydanı, Balum Sultan Türbesi ve Hacı Bektaşi Veli’nin muhteşem türbesi gezilmeye değer güzelliktedir. Bu türbe on üçüncü yüzyılda yapılmıştır. Hacı Bektaşi Veli, Horasan eserlerindendir. Alevilerin pirlerindendir. Bektaş tarikatının kurucusudur.
 
Başkent Ankara'dan güzel Nevşehir'e yapacağınız keyifli bir yolculuğun anahtarı NeredenNereye.com'da gizli olabilir. Damat İbrahim Paşa'nın memleketi Nevşehir, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi, dünyanın en güzel yeryüzü oluşumlarından Peri Bacaları ve güzel insanları ile sizi karşılayacak hoş bir Anadolu kentidir. Testi kebabı gibi lezzetleri ile de sofraları güzelleştiren Nevşehir’de gezilecek ve görülecek çok şey var. 
Ankara ile Nevşehir arasındaki yolu keyifli bir seyahate çevirecek olan en konforlu otobüs biletini satın alabilmeniz için NeredenNereye.com'dan yararlanabilirsiniz. Ankara-Nevşehir arasında seferler düzenleyen otobüs firmalarının sunduğu hizmetleri, otobüs bileti fiyatları, kampanyaları görüntüleyerek online otobüs bileti alabileceğiniz NeredenNereye.com'la seyahat etmenin keyfine varın.
Ankara Nevşehir otobüs bileti mi aradınız? Ankara Nevşehir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Nevşehir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Öncü Seyahat 50 TL
Metro Turizm 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Nevşehir Hakkında
Nüfus:
168,771
Yüzölçümü:
5.391,64 km²
Plaka:
50
Telefon kodu:
(384)
Otogar:
Nevşehir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.