Yolcu Sayısı
1

Ayvalık Otogarı

Ayvalık Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (266) 331 43 23

Adres: 150 Evler, 10400 Ayvalık/Balıkesir

Ayvalık Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Ayvalık Otogarı Hakkında

Ayvalık Otogarı (Balıkesir)

Ayvalık Otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan Balıkesir ilinin Ege kıyı şeridinde kalan Ayvalık ilçesine karayolu ile ulaşım sağlamak için kullanılan merkezdir. Ayvalık otobüs bileti alarak, Ayvalık Otogarına geldiğiniz zaman bu şirin ilçe sizleri yemyeşil ormanları, taş evleri, mavi bayraklı plajları ile karşılar. İlçenin son zamanlarda tatil için giderek daha popüler bir yer olması neticesinde gelişen yolcu grafiği Ayvalık Otogarını daha önemli bir konuma getirmiştir. Ayvalık otobüs bileti alarak, Ayvalık Otogarına geldiğinizde “Tarihi Ayvalık Evleri, Cunda Adası, Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Plajı, Ayazma Kilisesi, Saatli Cami (Agios Yannis Kilisesi), Taksiyarhis Anıt Müzesi, Badavut Sahili, Çınarlı Camii” gibi ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Ayvalık Otogarı, özellikle son zamanlarda turizm açısından yükselişte olan Cunda Adası gibi bölgelere gelen ziyaretçiler nedeni belirli sezonlarda oldukça yoğun olmak ile beraber aynı zamanda civarda bulunan Dikili, Edremit Körfezi, Burhaniye gibi bölümlerde de kesişim sağlar. Ayrıca çevresinde yer alan bu turistik bölgelerin haricinde Ayvalık Otogarı sayesinde, Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirler ile de bağlantı sağlanmaktadır. Ayvalık Otogarı, Balıkesir şehrin bulunan ayrı bir ulaşım merkezi olduğundan bu otogar içerisinde genellikle Balıkesir güzergahına sefer düzenleyen otobüs firmaları yer alıyor. Buna karşın turistik bir bölge olmasından kaynaklı olarak Ayvalık Otogarı içerisinde Türkiye’nin farklı noktalarından ziyaretçilerin ulaşım sağlaması için ulusal çapta hizmet sağlayan otobüs firmaları da yer alıyor. Günümüzde Ayvalık Otogarından sefer düzenleyen firmalar arasında, “Kamil Koç, Pamukkale, Ulusoy Turizm, Metro Turizm, Varan Turizm, Truva Turizm, Süha Turizm, Hazar Turizm” gibi otobüs firmaları yer alıyor. Ayvalık Otogarına düzenlenen otobüs seferlerine NeredenNereye.com üzerinden bakabilirsiniz.

En Popüler Ayvalık Otobüs Firmaları

Ayvalık bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Ayvalık otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Balıkesir Uludağ Turizm32
Balıkesir Uludağ Vip32
Pamukkale Turizm27
Metro Turizm13
Balıkesir Vip Turizm10

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr