Yolcu Sayısı
1

Ayvalık otobüs bileti

Ayvalık Otobüs Bileti

En popüler Ayvalık otobüs rotaları

Ayvalık otobüs bileti fiyatları, Ayvalık otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Ayvalık otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BalıkesirAyvalık230 TL47
İzmirAyvalık265 TL29
İvrindiAyvalık210 TL25
BursaAyvalık399 TL23
BayrampaşaAyvalık680 TL23

Ayvalık otogarı

  • Ayvalık(266) 331 43 23

Ayvalık otobüs biletleri

Balıkesir’e 128 km uzaklıkta bulunan 265 km2 yüzölçümüne sahip Ayvalıkçatı ilçesinin nüfusu 67.902’dir. Balıkesir’in Ege bölgesinde kalan bu ilçe önemli turizm alanlarından biridir. Yaz mevsiminde insanların talep ettiği yerlerden biri olduğu için o dönemde çoğu küçük nüfuslu illerin nüfusunu geçer. Bu ilçe eskiden yabani ayva anlamına gelen Kidonia ismi ile anılırmış. Ayvalık ismini de o zamanlardan almıştır. Ayvalıkçatı ilçesi Midilli Adasının karşısında bulunmaktadır. Yunanistan’a bağlı olan Midilli ili bu ilçeden çıplak gözle görülmektedir. Ayrıca Ayvalık Adaları olarak adlandırılan takımadalara sahiptir. Ayvalık ilçesi kaşık, poyraz, kamış, büyükkuruada ve güvercinada başlıca olmak üzere birçok adadan oluşmuş bir adalar topluluğudur. Ayvalıkçatı ilçesine bağlı küçük, büyük 22 tane ada bulunmaktadır.

Ayvalıkçatı ilçesinde Akdeniz İklimi görülmektedir. Yazarlı kurak ve sıcak iklim hâkimken kışları ise ılık ve yağışlı geçer. Ayvalıkçatı ilçesi zeytin bakımından zengin bir ilçe konumundadır. Bu ilçede Çam Ormanları bulunmaktadır. Zeytin dışında ilçe ekonomisi turizme bağlıdır. Ayvalıkçatı’da zeytin dışında çam fıstığı, mandalina ve pamuk yetiştiriciliği yapılmaktadır. Son yıllarda sebzecilik ve Kozak çam balı üreticiliğinin de yapıldığı bilinmektedir. Turizmin geliştiği bu ilçede Sarımsaklı Plajları ve Alibey Adası önemli bir yer tutmaktadır. İlçede bulunan doğal güzelliklerden biri olan Şeytan Sofrası yanında Rum Evleri de kültür turizmini canlandırmaktadır. Son zamanlarda alışveriş amacıyla ilçeye Ege Adalarından gün içerisinde gelip geri dönen misafirlere rastlanmaktadır. Ayvalık otobüs bileti için neredennereye.com

Ayvalık Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr