Yolcu Sayısı
1

Nevşehir Otogarı

Nevşehir Otogarı

Nevşehir Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (384) 213 40 25

Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Necip Fazıl Bulv. No:1, 50040 Merkez/Nevşehir

Nevşehir Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Nevşehir Otogarı Hakkında

Nevşehir Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve bu bölgenin inanılmaz tarihi ve doğal güzellikleri ile en çok ziyaretçi çeken şehri olmayı başarmış Nevşehir’e giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Nevşehir’de yer alan peri bacaları tüm dünyadan insanların bu şehre gelmesine neden oluyor. Bu nedenle İç Anadolu Bölgesinin en yoğun trafiğine sahip şehirlerinden biri. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Nevşehir otobüs bileti satın alarak Nevşehir Otogarına giriş yaptığınızda, “Kapadokya Kaya Evleri, Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Fırkatan Kilisesi, Kapadokya Ihlara Vadisi, Ürgüp Temenni Anıt Mezarı, Ayvasil Kilisesi, Saklı Kilise, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Özkonak Yeraltı Şehri” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Nevşehir Otogarı, şehrin çevresinde yer alan ve komşuluk içerisinde bulunduğu Ankara, Kayseri, Konya gibi iller arasında bir köprü görevi görmektedir. Uzun zaman farklı güzergahlar üzerinden karayolu ulaşımı sağlanıyor olsa da yıllar içerisinde bölgenin daha popüler bir hale gelmesi neticesinde ziyaretçi sayısının oldukça yükselmesinin sonucunda yeni Nevşehir Otogarının yapımına karar alınmıştır. Yeni Neveşhir Otogarı 2008 yılında hizmete sunulmuş ve bu tarihten günümüze kadar modern yapılanması ile tam kapasite olarak çalışmasına devam etmektedir. Nevşehir Otogarı, otobüsler için bekleme alanları ve yolcuların vakit geçirmesi için yazıhaneler, kafeler, restoranlar gibi alanlardan oluşmaktadır. Yeninden yapılandırılan tasarımı ile hizmete sunulan Nevşehir Otogarı Türkiye’nin en iyi otogarlarından bir tanesidir. Nevşehir Otogarı içerisinde yerel seferler düzenleyen ya da ulusal çapta hizmet sağlayan çok sayıda otobüs firmasını görebilirsiniz.

Nevşehir Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Nevşehir Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Nevşehirliler Seyahat, Metro Turizm, Süha Turizm, Öncü Seyahat, Rh Turizm, Star Batman, Yükseller Aksaray Birlik, Lüks Karadeniz, Vangölü Turizm, Tokat Yıldızı, Ak Turizm, Öz Diyarbakır, Öz Erçiş Seyahat, Esadaş Turizm, Lider Adana, Öz Elbistan, Lider Muş Tur, Has Bingöl, Sefa Kent Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Nevşehir Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Hem şehir merkezinden hem de çevre ilçelerden Nevşehir Otogarına minübüs ve otobüs seferleri mevcuttur. Ayrıca otogara ulaşım sağlamak için otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Necip Fazıl Bulv. No:1, 50040 Merkez/Nevşehir

(0384) 213 4025

En Popüler Nevşehir Otobüs Firmaları

Nevşehir bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Nevşehir otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm11
Nevşehir Seyahat8
Öncü Seyahat7
Yeni Aksaray Seyahat5
Esadaş Turizm3

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr