Yolcu Sayısı
1

Eskişehir Otogarı

Eskişehir Otogarı

Eskişehir Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (222) 227 88 00 - 227 88 01

Adres: Şeker Mahallesi, Sivrihisar-2 Cd., 26120 Tepebaşı/Eskişehir

Eskişehir Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Eskişehir Otogarı Hakkında

Eskişehir Otogarı, Türkiye’nin en eski dönemlerinden Selçuklulara, Osmanlı Devletine ve son olarak Türkiye Cumhuriyeti’nden de miraslar taşıyan Eskişehir şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Eskişehir aynı zamanda son zamanlarda Türkiye’de yapılan yaşanılabilir şehirler listesinde sürekli bir yükseliş göstermektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Eskişehir otobüs bileti alarak Eskişehir Otogarına geldiğinizde, “Eskişehir Kurtuluş Müzesi, Seyit Battal Gazi Külliyesi, Şelale Park, Asar Kalesi, Yunus Emre Müzesi, Eskişehir Havacılık Müzesi, Reşadiye Cami, Osmanlı Evi, Sazova Parkı, Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

İç Anadolu, Ege ve Marmara Bölgeleri arasında bir geçiş noktasında bulunan Eskişehir ili özellikle son yirmi yıl içerisinde çok büyük atılım göstermiş durumda. Burada bulunan eğitim kurumlarının yarattığı öğrenci trafiği bunun üzerinde oldukça etkili. Zaman içerisinde artan trafik yoğunluğunu sıkışık yapısı ile karşılayamaz hale gelen eski Eskişehir Otogarı yerine 1993 yılında şehrin ulaşım ihtiyacını sorunsuz şekilde karşılaması amacı ile yeni Eskişehir Otogarı açılmıştır. Yaklaşık olarak 6 bin metrekare alan üzerine kurulan yeni Eskişehir Otogarı alan bakımından küçük gibi görünse de düzenli yapısı ile dikkat çeker ve şehrin yolcu taşımacılığı alanındaki eksikliğini giderir. Eskişehir’in özellikle öğrenciler ile birlikte artan yolcu sayısı 48 şehirlerarası otobüs terminali ve 12 ilçe peronu ile şehrin yolcu trafiğini düzenlemektedir. Eskişehir Otogarı üzerinden civar illerdeki pekçok ulaşım merkezine de geçiş sağlayabilirsiniz.

Eskişehir Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Eskişehir Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “İsmail Ayaz, Kütahyalılar Turizm, Kütahya Astur, Seç Turizm, Metro Turizm, Lider Adana, Ulusoy Turizm, Köksallar Turizm, Lüks Mersin, Mersin Vif Turizm, Esadaş Turizm, Villa Seyahat, CSR Seyahat, Ak Turizm, Lüks Kahramanmaraş Turizm, Süha Turizm, Star Diyarbakır, RH Turizm, Star Batman, Huzur Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Eskişehir Otogarı üzerinden hareket otobüs firmalarının bilet fiyatları, “15 - 115 TL” arasında değişiklik göstermektedir.

Eskişehir Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Eskişehir Otogarına ulaşım sağlamak son derece kolaydır. Şehir planlamasında yer verilen şehir içi tramvay hattını kullanarak ya da şehir içinden hareket eden otobüs ve minibüsleri kullanarak Eskişehir Otogarına ulaşım sağlayabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Şeker Mahallesi, Sivrihisar-2 Cd., 26120 Tepebaşı/Eskişehir

(222) 227 88 00

En Popüler Eskişehir Otobüs Firmaları

Eskişehir bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Eskişehir otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm37
Metro Turizm29
Kars Kalesi Turizm10
Ali Osman Ulusoy10
Anadolu Ulaşım10

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr