Yolcu Sayısı
1

Erciş Otogarı

Erciş Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (432) 351 67 28

Adres: Salihiye Mahallesi, 65400 Erciş/Van

Erciş Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Erciş Otogarı Hakkında

Erçiş Otogarı, Türkiye’nin Van iline bağlı olmak ile birlikte içerisinde barındırdığı zengin tarih ve kültürel mirasları ile dikkat çeken Erçiş ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Erçiş Otogarı, Van Gölü çevresinde yeşil alan üzerine kurulu bölgenin güzel, modern ilçelerinden biri olan Erçiş’te yer almaktadır. Şehirde düzenli yapılanmanın en güzel örneklerinin görüldüğü ilçe aynı zamanda yurt içerisinde ve yurt dışarısından ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Erçiş otobüs bileti satın alarak Erçiş Otogarına giriş yaptığınızda, “Şeytan Köprüsü, Muradiye Şelalesi, Van Kalesi, Van Yedi Kilise, Vanadokya, Çavuştepe Kalesi, Akdamar Adası, Hurkan Köprüsü, Akdamar Kilisesi, Adır Adası” gibi şehrin görülmesi gereken noktalarını ziyaret edebilirsiniz.

Erçiş Otogarı, Van şehir merkezine 90 km, Adilcevaz’a 66 km, Ahlat’a 88 km, Tatvan’a 130 km, Patnos’a 54 km, Ağrı’ya 144 km, Doğubeyazıt’a 133 km mesafede yer almaktadır. Erçiş Otogarı, Van üzerinden İran’a giden karayolu üzerinde transit geçit konumunda yer almaktadır ve bu yönü nedeni ile karayolu ulaşımı açısından önemli bir mevkide bulunur. Van ilinin en kalabalık ilçesi olan Erçiş’in Otogarı, şehir merkezine 90 km mesafede yer almak ile birlikte Van Gölü’nin kuzeyinde konumlanarak özellikle bölgeye gelen turistler açısından kilit bir konumdadır. Van şehri içerisinde diğer ilçelere oranla daha yumuşak bir iklime sahip olan Erçiiş geçmişinden bu güne kadar farklı medeniyetlerin ilgi odağı olmuş ve bu nedenle de yerleşim alanı olarak belirlendiğinden günümüzde bu medeniyetlerden bizlere miras kalan kültürel değerlere ev sahipliği yapmaktadır. Erçiş Otogarı üzerinden ilçeye giriş sağlayan ziyaretçiler bu kültürel değerleri görebilirler. Erçiş Otogarı, kullanıcı bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Erçiş Otogarı içerisinde civar ilçere ulaşım sağlayan yerel otobüs firmalarını çokça görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Erçiş Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Erçiş İtimat, Van Gölü, Best Van Tur, Öz Erçiş Seyahat, Erçiş Sema, Yeni Van Seyahat” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.

Erçiş Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Van şehir merkezine yaklaşık 90 km uzaklıkta yer alan Erçiş Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ve civar ilçelerden hareket eden minübüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Salihiye Mahallesi, 65400 Erciş/Van

(432) 351 67 28

En Popüler Erciş Otobüs Firmaları

Erciş bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Erciş otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
VanGölü Turizm3
Bitlis Taç2
Lüks Yeşil Erçiş Seyahat2
Van Kalesi Turizm2
Özlem Van Tur2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr