Yolcu Sayısı
1

Erciş otobüs bileti

Erciş Otobüs Bileti

En popüler Erciş otobüs rotaları

Erciş otobüs bileti fiyatları, Erciş otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Erciş otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Erciş180 TL8
AnkaraErciş500 TL7
MamakErciş500 TL7
ErzurumErciş60 TL7
GebzeErciş180 TL6

Erciş otogarı

  • Erciş(432) 351 67 28

Erciş otobüs biletleri

Van iline bağlı Erciş ilçesi harika bir dağa manzarası doğuda olmasına rağmen yeşil alanı bol kışın sert geçse de Van gölü kıyısında bulunan ilçe şirin ve Van’ın en büyük ilçesi konumundadır. Ticaretin geliştiği ilçede hayvancılık çiftçilik ön plandadır. Tarihi olarak şehir Karakoyunlu devleti başkenti olmuş sonrasında Osmanlı döneminde Rus ve ermeni işgallerine maruz kalmıştır.

Tunç çağından kalma eserleri ile günüme kadar yaşayan köklü kültürel etkileşimin çok olduğu İran ile geçiş yani trans yol görevi gören çok önemli bir şehir konumundadır Erciş Van gölü kıyısı ile sulama kolaylığı olan yağış alan bir şehir ve tarımsal anlamda değerli bir toprak zenginliğiyle göze çarpıyor.
Erciş balık bendi meşhur turizm cenneti konumunda olup başlıca gezilecek yerlerindendir. Ayrıca üzüm bağları koç köprü barajı ile artmakta ve tarım iyiden iyiye iyileşmekte ve gelişmektedir. Nehirleri ve çaylarıyla Van gölünü beslemekte ve su ürünleri üretilmekte ilçenin başlıca getirileri arasında sayıklamaktadır ilçe konumu itibari ile ulaşım rahatlığı olan bir konumdadır. Van Erciş gezilmesi gereken ve görülmesi yaşanılması gereken bir ilçemizdir.
Yaylaları ovaları nehirleri ile harika bir konumda eğer yolunuz vana Erzurum’a düşerse Erciş ilçesini görmenizi kültürünü yaşam şeklini görmenizi hayvansal ürünlerini doğal organik tarım ürünlerini tatmalısınız Van’ı meşhur kahvaltısının sırlarını Erciş’te bulacak memnun kalacaksınız. Erciş doğunun şirin bir kasabası Van’ın incisidir. Erciş otobüs bileti almak için www.neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr