Yolcu Sayısı
1

Van otobüs bileti

Van Otobüs Bileti

En popüler Van otobüs rotaları

Van otobüs bileti fiyatları, Van otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Van otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
HilvanVan340 TL15
HakkariVan30 TL11
KırşehirVan600 TL11
YüksekovaVan30 TL10
SiverekVan500 TL10

Van otogarı

  • Van(432) 216 15 31 - 216 33 33

Van otobüs biletleri

Ülkemizde yer alan görülmeye değer sayısız şehirden yalnızca biri olan Van tarihi Milattan Önce 5 binli yıllara kadar uzanan özel bir yerdir. Dünya üzerinde yaşamın başladığı en eski yerlerden biri olan Van tarihi güzellikler ile doludur. Bu tarihi varlığa bir de doğal güzellikler ile eşsiz lezzetleri eklenince Van her yıl binlerce turisti ağırlar hale gelmiştir.

Van Ulaşım

Karayolu, havayolu ve demiryolu olmak üzere üç farklı şekilde ulaşımın sağlanabildiği Van’a özel aracınızla gidebileceğiniz gibi Van otobüs firmaları ile de seyahat edebilirsiniz. Ülkemizin hemen her yerinden Van’a direkt olarak düzenlenen Van otobüs seferleri ile kente konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Van otogarı içerisine kadar yolcu taşıyan çok sayıda otobüs firması bulunur. Vangölü Turizm, Best Van Turizm, Metro Turizm ve Star Diyarbakır gibi otobüs firmalarının yolcu taşıma hizmeti sunduğu Van’a gitmek için elbette Van otobüs bileti almanız gerekmektedir.

Van Otobüs Bileti Fiyatları

Türkiye’nin ilk online otogarı olma unvanıyla yola çıkan sitemiz NeredenNereye.com ile ucuz Van otobüs bileti için satın alma işlemini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Web sitemiz ana sayfasından ya da mobil uygulamamızdan arama bölümündeki hareket noktası ve varış yerini seçtikten sonra seyahati planladığınız tarihi girmeniz halinde size uygun tüm seferler listelenecektir. Bu listeleme sayfasında otobüs firmaları arasında Van otobüs bileti fiyatları için karşılaştırma yapma imkanı bulabilirsiniz. Bu listeleme sayfasında sizin için en uygun olan otobüs seferini seçtikten sonra girmeniz gereken birkaç bilgiden sonra Van ucuz otobüs bileti için satın alma işlemini tamamlamış olursunuz. Satın aldığınız online biletiniz size SMS ve e-posta yoluyla iletilecektir. Seyahat planınızda herhangi bir değişiklik olması halinde otobüsünüzün kalkmasına son 24 saat kalana kadar biletinizi kolayca iptal etme hakkına sahip olduğunuzu da belirtelim. Bu iptal işleminin ardından bilet ücretinin tamamını hiçbir kesinti yaşamadan geri alabilirsiniz. Ya da dilerseniz biletinizi 6 ay geçerli olmak üzere açık bilete döndürebilirsiniz.

Van Gezi Rehberi

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Van; İran, Siirt, Hakkari, Bitlis ve Ağrı ile komşudur. İstanbul’dan 1700 km uzaklıkta bulunan Van karasal iklimin etkisi altındadır. Bu nedenle Van’a gitmeden mevsim şartlarına hakim olmak ve hava durumunu bilmekte fayda vardır. Kışların oldukça sert, kar yağışlı ve sıfırın altındaki sıcaklıklarla geçtiği kente yaz ayları ise sıcak ve kuraktır. Buna rağmen Van’a gitmek ve şehri gezmek için en uygun zaman yaz aylarıdır. Kış aylarında gidenlere ise muhteşem doğa ve kar manzaralı sunan Van’a gidip Van Gölü Ekspresi ile Ankara’ya seyahat etmeniz tavsiyemizdir. Trenle giderken yol boyunca göreceğiniz manzaraların güzelliğine inanamayacaksınız…

Van Gezilecek Yerler

Tarihi çok eski yıllara dayanan ve bu nedenle birçok medeniyete yurt olmuş olan Van’da çok sayıda değerli tarihi eser bulunmaktadır. Buna bir de şehrin doğal güzellikleri eklenince Van’da gezip görülecek yerler listesi biraz kabarık hale gelmektedir.

Van Gölü: Dünyanın en büyük sodalı gölü olma özelliğine sahip olan Van Gölü, şehirde görülmesi gereken yerler arasında ilk sıradadır. Çevresinin karadan ölçümü 430 kilometre olan gölün en derin yeri yaklaşık 450 metredir. Herhangi bir çıkışı olmadığı için suyu tuzlu ve sodalıdır bu nedenle Van Gölü sularında balık çeşitliliği de bulunmamaktadır. Van Gölü’nün doğusunda bir zamanlar kara ile bağlantısı olan dört adacık bulunur. Bu adaların en bilineni Akdamar Adası’dır. 1990 yılında sit alanı ilan edilip koruma altına alınmış olan bu adalar tarihi ve turistik önem taşırlar. Van Gölü’ne gittiğinizde su altı peri bacaları olarak bilinen mikrobiyalitleri ve içerisinde bulunan tarihi eserleri dalış yaparak görme imkanına sahip olabilirsiniz. Ya da 14tanesi mükemmel kategorisinde olan plajlardan birinde yüzme keyfini yaşayabilirsiniz.

Van Kalesi, Hoşap Kalesi, Çavuştepe Kalesi, Ayanis Kalesi, Peri Bacaları, Muradiye Şelalesi, Şeytan Köprüsü ve Yedi Kilise Van’da görülmeye değer olan diğer yerler arasındadır.

Van Mutfağı

Farklı kültürlerden pek çok lezzetin bir araya geldiği Van mutfağındaki lezzetlerin sayısı hayli fazladır. Ancak Van denince ilk akla gelen hiç kuşkusuz ki Van kahvaltısıdır. Türk kültüründe ayrı bir yeri olan Van kahvaltısı gerçekten dillere destandır. Ünü ülke sınırlarını aşan bu kahvaltının şekillenmesinde en büyük pay kentin İpek Yolu üzerinde yer almasıdır. Geçmişten günümüze kadar şekillenen ve bir kültür haline gelen bu kahvaltıda yer alan tüm ürünlerin doğal olması ise bir başka özelliğidir. Çeşit çeşit peynirlerin, organik balın ve süt kaymağının yer aldığı Van kahvaltısında bulunan çeşitler saymakla bitmez. Bu kahvaltılıkların yanına taş fırından yeni çıkmış lavaşlar, ekmekler ve semaverde demlenmiş tavşan kanı çay da eklenince Van kahvaltısının keyfi saatlerce sürüp gider. Bunun yanı sıra; virik, ayran aşı çorbası, sengeser, kavurmalı uşgun ekşilisi, murtuğa, kurut köftesi ve kaşık tatlısı da Van’da tadılması gereken diğer yöresel lezzetler arasındadır.

Van Hatırası

Van, geleneksel Türk işi el sanatlarına verdiği değer ile ön plana çıkan bir ilimizdir. Öyle ki şehirde kimi el sanatlarımız hala başarıyla sürdürülmektedir. Gümüş işlemeciliği olarak bilinen savat Van’da sürdürülen el sanatları arasında en önde gelenidir. İlk olarak Urartular tarafından başlatılan bu sanat bugün Van’ın en önemli el sanatlarındandır. Siz de Van seyahatinizden dönerken kendinize Van’dan bir hatıra ya da sevdiklerinize küçük birer hediye satın almak isterseniz savat sanatı ile başarılı bir şekilde işlenen gümüş aksesuarları tercih edebilirsiniz. Ya da dilerseniz el dokuması halı ve kilimler ile çeyiz oymacılığının ürünü olan çeyiz sandıkları, kutular ve tepsilerden alabilirsiniz.

Van Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr