Yolcu Sayısı
1

Tarsus Otogarı

Tarsus Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (324) 616 26 41 - 616 16 06

Adres: Beydeğirmeni, Ankara Bulvarı, 33470 Tarsus / Mersin

Tarsus Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Tarsus Otogarı Hakkında

Tarsus Otogarı, Türkiye'nin Akdeniz Bölgesinde yer alan Mersin ilinin ilçelerinden biri olan Tarsus'a giriş yapmanızı sağlayan ulaşım merkezidir. Türkiye'nin farklı noktalarından Mersin - Tarsus otobüs bileti satın alarak Tarsus Otogarı’na giriş yapabilirsiniz. Yolculuğunuzun sonunda otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Anadolu'nun diğer noktaları gibi Tarsus ilçesi de zengin tarihi geçmişi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Tarsus ilçesi, şu anki nüfusu ile Türkiye'nin 54 ilinden daha büyüktür. Türkiye'nin herhangi bir noktasından Mersin - Tarsus otobüs bileti satın alarak Tarsus Otogarı’na giriş yaptığınızda, “St. Paul Kilisesi, Aziz Paul Kuyusu, Tarsus Şelalesi, Ulu Cami, Kırk Kaşık Bedesteni, Tarihi Tarsus Evleri, Roma Yolu ve Kilikye Zafer Takı, Kleopatra Kapısı, Yedi Uyurlar Mağarası, Şahmeran Hamamı” gibi ilçenin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.

Tarsus Otogarı, Mersin’in tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken noktalarından biri olan ilçeye kapıları açar. Akdeniz’in kıyı bölgesinde Ege ile Güneydoğu Anadolu arasında bir köprü olan ilçe karayolu ulaşımı açısından son derece önemli bir geçiş noktasıdır. Kurulan karayolu güzergahı ile Mersin, Antalya, Adana ve Antep illerine bağlı olan otogar otogar üzerinden hareket eden otobüs firmaları bölge içerisinde çok sayıda yolcunun ulaşım ihtiyacını karşılamaktadır. Tarsus Otogarı, toplamda 7 bin metrekare alan üzerinde, kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak adına açık ve kapı alanlar, otobüs bekleme alanları, yolcu bekleme alanları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşmaktadır. Türkiye'nin karayolları açısından önemli olan bu noktasında sadece bölge içinde hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.

Tarsus Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Tarsus Otogarı üzerinden Türkiye'nin farklı noktalarına seferler düzenleyen otobüs firmaları içerisinde, “Varan, Ulusoy, Metro, Köksallar, Kontur, Tatlıses, Yeni Adana, Kanberoğlu, Süha Turizm, Özkaymak” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.

Tarsus Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Otogara ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da çevre ilçelerden kalkan minibüs ve otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca firmanızın servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Beydeğirmeni, Ankara Bulvarı, 33470 Tarsus / Mersin

(0324) 616 2641

En Popüler Tarsus Otobüs Firmaları

Tarsus bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Tarsus otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Güney Akdeniz Seyahat11
Niğde İnan Turizm8
Özkaymak Turizm8
Has Turizm6
Hatay Öztur6

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr