Ankara Tarsus Otobüs Bileti

Ankara Tarsus Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 42,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 29dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Tarsus arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Lüks Mersin firmasıdır.

Ankara Tarsus bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Tarsus bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Tarsus otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Tarsus Otobüs Biletleri

Ankara Tarsus otobüs bileti mi aradınız? Ankara Tarsus otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!
Ankara, Türkiye’nin 81 ilinden biri olup aynı zamanda ülkenin başkenti olma özelliğini taşımaktadır. Şehir Cumhuriyet’in ilanından sonra düşük olan nüfus yoğunluğunu giderek arttırmıştır. İç Anadolu’da yer alan şehir, karasal iklimin karakteristik özellerini taşımaktadır. Sert karasal iklimin yaşandığı Ankara’da yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı olarak geçmektedir. İlin yükseltisi batısına oranla fazla, doğusuna oranla alçaktadır. Siyasi olarak önemli, gelişmiş şehir yapısı ve sınırları içerisinde bulunan termal kaynaklar ile ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. Türkiye’nin ikinci büyük şehri olan Ankara’dan, kendine has özellikleri ile ilgi çeken ili Tarsus’a bir yolculuğa ne dersiniz?
Tarsus, Türkiye’nin Mersin iline bağlı bir ilçedir. Tarsus ilçesi, doğuda Adana, Batıda Mersin, Kuzeyde Pozantı ile komşu olan küçük bir ilçedir. İlçe, bulunduğu ilin en doğusunda yer almaktadır. 
İlçe’nin etimolojik kökeni Hitit uygarlığına dayanmaktadır. Hititçe, “Tarsa” kelimesinden geldiği düşünülmektedir.
İlçe bilinirliği az da olsa turizm açısından ve tarihi kalıntılar bakımından inanılmaz güzelliklere sahiptir. Hatta kimi dini inanışlarca, çok büyük taşımak da, kutsal olarak görülmektedir. Yedi uyurların Tarsus ilçesi sınırları içerisinde olduğuna inanılmaktadır. 
Ankara’dan Tarsus’a gitmek için Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Ulusoy gibi birçok saygın otobüs firmasının otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresinden bulabilirsiniz.
Ankara Tarsus otobüs bileti mi aradınız? Ankara Tarsus otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Tarsus otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 65 TL
Mersin Vif Turizm 70 TL
Lüks Mersin 70 TL
Köksallar 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Tarsus Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Tarsus Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.