Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Ankara Tarsus Otobüs Bileti

Ankara Tarsus Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 42,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 29dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Tarsus arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.

Ankara Tarsus otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ankara Tarsus güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ankara Tarsus seyahatinize başlamadan önce, Ankara ve Tarsus hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ankara ve Tarsus şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ankara Tarsus Otobüs Biletleri

Ankara - Tarsus Otobüs Bileti
Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve aynı zamanda ülkenin başkenti olan şehridir. Türkiye’nin hemen hemen her noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Ankara (AŞTI) Otogarı’nda son bulacaktır, dilerseniz burası üzerinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.
Ankara, Anadolu’nun eski ve önemli yerleşim merkezlerinden biridir. Şehir tarihi boyunca, “Hititler, Frigler, Selçuklular” gibi Anadolu üzerinde hüküm sürmüş olan farklı medeniyetlere bir yerleşim alanı olarak ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenledir ki; Bugün Ankara toprakları içerisinde tarihin farklı dönemlerine ait çok sayıda eseri rahatlıkla bir arada görebilirsiniz. Kadim uygarlıklardan kalan bu tarihi ve kültürel değerler bugün modern Ankara içerisinde çeşitli müzelerde ve açık alanlarda sergilenmektedir. Türkiye’nin coğrafi merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Ankara, çetin geçen Milli Mücadele döneminin ardından cumhuriyetin ilanı ile birlikte başkent olarak belirlenmiş ve bu tarihten itibaren gelişim göstererek sürekli olarak nüfusunu arttırmayı başarmıştır. Görece yükseltisi fazla olan bu ilimizde karasal iklimin temel özellikleri rahatlıkla gözlemlenebilmektedir. Buna bağlı olarak şehirde yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçer.  Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak Ankara (AŞTI) otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Harikalar Diyarı Parkı, Beypazarı Yaşayan Müze, Malıköy Tren İstasyonu Müzesi, Mogan Gölü, Kırmızı Ebe Türbesi, Suluhan Cami” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
Ankara - Tarsus otobüs bileti satın alarak ulaşım sağladığınız Tarsus’ta yolculuğunuz Mersin Otogarı üzerinde son bulur. Otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak Tarsus ya da farklı ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Tarsus, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Mersin ilinin bir ilçesidir. Mersin’in bu kendine özgü ilçesi, “Adana, Pozantı, Çamlıyayla, Akdeniz” ile komşuluk içerisindedir. Tarihi boyunca yaygın olarak Kilikya olarak anılan bölgenin zengin tarihi geçmişi boyunca köklü medeniyetlere ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Tarsus aynı zamanda verimli alüvyal araziler üzerine kurulmuş tarım alanında oldukça gelişmiş bir ilçedir. Ankara - Tarsus otobüs bileti satın alarak Mersin Otogarı üzerinden Tarsus’a geçiş sağladığınızda, “Roma Yolu, Donuktaş Anıtı, Karboğazı Kuvayi Milliye Parkı, Tarsus Şelalesi, St. Paul Kuyusu, Kelopatra Kapısı, Kırkkaşık Bedesteni, Tarsus Müzesi, Gözlükule Höyüğü, Gülek Kalesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Ankara - Tarsus otobüs bileti fiyatları, “70 - 80 TL” fiyat aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde, “Mersin Vif Turizm, Villa Seyahat, Lüks Mersin, Köksallar Turizm, Mersin Travel” gibi firmaların en uygun Ankara - Tarsus otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Tarsus Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Tarsus Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.