Yolcu Sayısı
1

Şırnak Otogarı

Şırnak Otogarı

Şırnak Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (486) 216 25 67

Adres: 73000 Yoğurtçular/Şırnak Merkez/Şırnak

Şırnak Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Şırnak Otogarı Hakkında

Şırnak, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan şehirlerinden bir tanesi. Suriye ve Irak'ın kesişim noktası olan sınıra komşu bulunan bu ilimiz, Anadolu'nun eski yerleşim merkezlerinden biri olarak değerli kabul edilen, gezilip görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

1990 yılında, çevresinde bulunan Siirt, Mardin, Hakkari gibi illerin çeşitli ilçelerini sınırları içerisine katarak il olmuştur. Büyük şehir kapsamına alınan Şırnak bundan sonra gerçekleşen yerleşimler ile birlikte büyümeye devam etmektedir. Türkiye'nin farklı şehirlerinden alabileceğiniz otobüs biletleri ile Şırnak otogarına yapacağınız bir yolculuk ile şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Şırnak otogarına yapacağınız yolculuk sonunda vardığınız ilde, Karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Bu nedenle şehirde yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve oldukça soğuk olarak geçmektedir. Bir gezi planı için rotanıza Şırnak otogarını eklediğinizde, özellikle ülkenin batı bölgelerinden yolculuk yapanlar için soğuk havanın dikkate alınması gerekir.

Şırnak otogarına yolculuk yapan ziyaretçiler şehirden ayrılmadan önce, “Cudi Dağı, Kasrık Boğazı, Hz. Nuh Türbesi, Sefine Cami, Mir Abdal Cami, Said Merhum Cami, Babil Ören Yeri, Kasrik Ören Yeri, Kırmızı Medrese, Meryem Ana Kilisesi, Çağlayan Kilisesi, Dera Kilisesi, Şazeh Medresesi, Maraday Kilisesi, Finik Ören Yeri, Cudi Cami, Nuh Cami” gibi gezilmesi gereken yerleri görebilirler. Geçmişi boyunca Anadolu ve Mezopotamya medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olan şehirde günümüze miras kalan kültürel değer olmasının yanında köklü bir yemek kültürü de bulunmaktadır. Şırnak otogarına yaptığınız yolculuk sonunda ulaştığınız şehirden ayrılmadan önce, “Kadge difse, gulul, içli köfte, mumbar, şımşıpe, cizre aşı, suryaz, çımşıpe, fıreydin, mahmılatık, bırınzer, hekehaşandi” gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

Ülkenin farklı noktalarından Şırnak otogarına, “Özlem Cizre Nuh, Cizre Nuh İtimat, Mardin Seyahat, Mar-Tur” gibi otobüs firmalarının biletlerini alarak yolculuk yapabilirsiniz. En uygun Şırnak otogarı otobüs biletlerini ise NeredenNereye.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Şırnak Otogarı Adresi:73000 Yoğurtçular/Şırnak Merkez/Şırnak

En Popüler Şırnak Otobüs Firmaları

Şırnak bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Şırnak otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Özlem Cizre Nuh4
Mardin Seyahat3
Cizre İtimat Turizm3
Dilmenler Mardin Seyahat3
Best Van Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr