Şırnak Otobüs Bileti

Şırnak Otobüs Bileti

Şırnak Otobüs Biletleri

Şırnak otobüs bileti kampanyaları ve avantajlı biletlerden yararlanarak Şırnak’a seyahat etmek için bilet aramanızı sitemizden yapabilirsiniz. Arama kısmına seyahat edeceğiniz şehirleri ve tarih bilgisini ekledikten sonra bilet ara butonuna tıklamanız yeterli. Böylece şehre sefer düzenleyen tüm firmaların bilet fiyatlarını aynı sayfada bir arada görüntülersiniz. Size en uygun olan seferi seçtikten sonra bilet alımınızı kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Biletinizi kullanabilmeniz için e-mail adresinize ve cep telefonunuza bilet bilgilerinizin yer aldığı bir mesaj gönderilecektir. Sitemizden Şırnak uçak bileti de alabilirsiniz.

Şırnak; Cudi Dağı eteklerinde kurulmuştur. Nuh Peygamber’in kabrinin şehirde bulunmasından ve gemisinin burada karaya oturduğuna inanılmasından dolayı şehir inanç turizmi için önemli bir noktadır. İndirimli otobüs bileti ile seyahat edilen şehir Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer aldığından sert bir karasal iklimin etkisi altındadır. Kış aylarında şehir uzun süre kar altında kalmaktadır. Yazlar ise oldukça sıcak ve kurak olarak yaşanmaktadır. Seyahat öncesinde güncel Şırnak hava durumu bilgisine sitemizden göz atabilirsiniz. Eski dönemlerde Şehr-i Nuh olarak da adlandırılan Şırnak’ta bulunurken ziyaret edebileceğiniz yerler; Finik ve Kasrik Ören Yeri, Ulu Camii, Hz. Nuh Türbesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi olarak sıralanabilir. Kutsal kitaplarda da sözü edilen büyük tufandan kurtulan Nuh Peygamber gemisinin Cudi Dağı’nda bulunduğuna inanılmaktadır. Dağın üstünde bir siluet olarak bulunan kayalık alan bu nedenle ziyaretçi çekmektedir. Buraya gelen insanlar daha sonra Hz. Nuh Türbesi’ne uğrayarak gezilerini tamamlamaktadır.

Şırnak’a seyahat için biletlerinizi mobil uygulama üzerinden de hızlıca satın alabilirsiniz. Uygulamayı akıllı cihazlarınıza indirmek için AppStore ve Google PlayStore’da bulabilirsiniz. Şehir ve firmalar ile ilgili bilgileri de sitemizde bulabilirsiniz.

Şırnak Otobüs Bileti
Şırnak - 5 Günlük Hava Tahmini
25 Haz Salı
açık
27,7 °C
açık
26 Haz Çarşamba
açık
37,8 °C
açık
27 Haz Perşembe
açık
38,8 °C
açık
28 Haz Cuma
açık
36 °C
açık
29 Haz Cumartesi
açık
34,2 °C
açık