Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al

Diyarbakır Şırnak Otobüs Bileti

Diyarbakır Şırnak Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 284 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 18dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Diyarbakır Şırnak arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Özlem Cizre Nuh firmasıdır.

Diyarbakır Şırnak bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Diyarbakır Şırnak bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Diyarbakır Şırnak otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Diyarbakır Şırnak Otobüs Biletleri

Diyarbakır Şırnak otobüs bileti mi aradınız?  Diyarbakır Şırnak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 7.172 km2 olan Şırnak ili doğuda Hakkari ili, güneyde Irak ve Suriye, batıda Mardin, kuzeyde Siirt, kuzeydoğuda da Van illeriyle çevrilidir. Şırnak Türkiye’nin 73. ilidir.

Batı ve güney kesimindeki bazı düzlükler dışında ilin büyük bölümü akarsu vadileriyle derin biçimde parçalanmış dağlık ve engebeli alanlardan oluşur. Güneydoğu Toroslar kuzey ve doğu kesimleri engebelendirir. Yazlıca (Herekol) Dağı kuzey kesimde 2.961 m’ye erişir. Kuzeydoğu kesimde eskiden Termo Dağı adıyla anılan Karacadağ (3.275 m), doğu kesimde ise Altın Dağı (3.358 m) yükselir. Kelmehmet (Musa) Dağı Uludere’nin kuzeyinde 3.231 m’ye, İncebel Dağı da Beytüşşebap’ın batısında 3.019 m’ye erişir. Orta kesimde, il merkezinin kuzeyinde Namaz Dağı (1.990 m), güneyinde de Cudi Dağı (2.114 m) yer alır. İlin en yüksek noktası Beytüşşebap’ın doğusunda 3.631 m’ye erişen Geçit Tepesi’dir. Yazın gür çayırlarla kaplanan Faraşin Yaylası gibi yüksek düzlükler hayvancılık; Silopi, Cizre ve İdil yörelerindeki alçak düzlükler ise bitkisel üretim açısından önem taşır.

İI topraklarından kaynaklanan suları Dicle Irmağı toplar. Bu ırmağın başlıca kolları Kızılsu ve Habur çaylarıdır. Dicle Irmağı ve Habur Çayı ile bu akarsuyun kollarından Hezil Çayı yer yer Irak ve Suriye sınırlarını çizer. Habur Çayı’nın Dicle Irmağı’na katıldığı noktada Türkiye hem Irak’a hem de Suriye’ye komşu olur.

Bölgeler arası geçiş alanında yer alan il karasal iklimin etkisi altında kalır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içinde kalan batı ve güneybatı kesimlerin iklimi daha yumuşaktır. Kuzey ve doğu kesimde kışlar sert ve soğuk geçer, kar uzun süre yerde kalır. İl merkezinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı 5 -14,5°C (2 Şubat 1967), en yüksek hava sıcaklığı 37,9°C (20 Ağustos 1969), yıllık ortalama sıcaklık da 13,7°C’dir. 17 Temmuz 1978’de Cizre’de ölçülen 48°C’lik hava sıcaklığı, Dalaman’dan (48,5°C) sonra Türkiye’de saptanan en yüksek hava sıcaklığıdır. En çok kışın yağış alan Şırnak kentinde yıllık ortalama yağış miktan 857 mm’dir.

Oran açısından yoksul olan Şırnak ilinde doğal bitki örtüsü genellikle step görünümündedir. Dağlık kesimlerde bozuk meşeliklere, yükseklerde ise yer yer ardıç topluluklarına rastlanır. Dağların alçak kesimlerinde yörede “bittim” adıyla anılan menengiçler görülür. Silopi ve Cizre yörelerindeki zeytinlikler seyrekleşerek Şırnak kentine kadar sokulur. İlde yaşadığı saptanan başlıca memeliler dağ keçisi, geyik, kurt, tilki ve tavşandır. 1979’da Cudi Dağı’nda yaşayan dağ keçileri için kurulmuş 25.400 hektarlık bir “yaban hayatı koruma sahası” vardır. 

Diyarbakır Şırnak otobüs bileti mi aradınız? Diyarbakır Şırnak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Diyarbakır Şırnak otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Özlem Cizre Nuh 50 TL
Mardin Seyahat 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
  Şırnak Hakkında
Nüfus:
29,679
Yüzölçümü:
7.151,57 km²
Plaka:
73
Telefon kodu:
(486)
Otogar:
Şırnak Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.