Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Diyarbakır Adana Otobüs Bileti

Diyarbakır Adana Arası

En Ucuz Sefer
-
Diyarbakır - Adana Arası Kaç Km
527 km
Diyarbakır - Adana Arası Kaç Saat
5sa 36dk
Günlük Sefer Sayısı
27
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Diyarbakır Adana otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Diyarbakır Adana güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Diyarbakır Adana seyahatinize başlamadan önce, Diyarbakır ve Adana hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Diyarbakır ve Adana şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Diyarbakır Adana Otobüs Biletleri

Diyarbakır Adana Otobüs Bileti
Diyarbakır, Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve sahip olduğu tarihi birikimi ile yurt içinden ve yurt dışından insanların dikkatini çeken bir şehirdir. Ülkenin en kalabalık on ikinci şehri olan Diyarbakır, “Şanlıurfa, Malatya, Bingöl, Adıyaman, Elazığ, Mardin” şehirleri ile komşuluk içerisinde bulunmaktadır. Coğrafi konumunun bu durumu şehri karayolu ulaşımı açısından bölgede kilit bir noktaya yerleştirir. Diyarbakır otobüs bileti satın alarak gerçekleştirdiğiniz seyahatin son durağı olan Diyarbakır Otogarı bu nüfus yoğunluğu ve ziyaretçisi fazla olan şehrin trafik yükünü üstlendiği gibi komşuluk içerisinde bulunduğu büyük illere de bir geçiş noktası oluşturmaktadır. Diyarbakır, yaklaşık dokuz bin yıllık tarihi geçmişi olan kadim topraklara ev sahipliği yapmaktadır. Eski Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olan Diyarbakır şehri içerisinde oldukça değerli çok sayıda kültürel mirası bir arada görebilirsiniz. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Diyarbakır otobüs bileti alarak Diyarbakır Otogarına giriş yaptığınızda, “Ulu Cami, Sülüklü Han, Kervansaray, Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır Surları, Meryem Ana Kilisesi, Hasan Paşa Hanı, Çayönü, Behram Paşa Konağı, On Gözlü Köprü” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını ziyaret edebilirsiniz. Diyarbakır Otogarı üzerinden Diyarbakır - Adana otobüs bileti ortalama sekiz saat gibi bir süre içerisinde Adana’ya karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.
Diyarbakır - Adana otobüs bileti satın alarak ulaşım sağladığınız Adana şehrinde yolculuğunuz Adana Otogarında son bulur. Adana’ya ulaşım sağladıktan sonra Adana Otogarı üzerinden hareket eden minibüs seferlerini ya da otobüs firmalarının servislerini kullanarak şehir merkezine veya civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Adana, Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olarak kabul edilmek ile birlikte eski medeniyetlerin ticaret yolu üzerinde bulunduğundan dolayı şehir tarihi ve kültürel miraslar bakımından son derece zengin bir görünüm izlenmektedir. İklim koşullarının elverişli olması nedeni ile tarım alanında da gelişim gösteren şehir, aynı zamanda zengin yerel mutfağı ile de hem yurt içinde hem de yurt dışında ünlüdür. Diyarbakır - Adana otobüs bileti alarak Adana şehrine yolculuk gerçekleştirdiğinizde şehrin harika yöresel lezzetlerini deneyimleyerek keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Diyarbakır - Adana otobüs bileti satın alarak Adana Otogarına giriş yaptığınızda şehrin binlerce yıllık geçmişi boyunca biriktirerek günümüze taşımayı başardığı kültürel ve tarihi birikimi ve doğal güzelliklerini görebilirsiniz.
Diyarbakır - Adana otobüs bileti fiyatları, “60 - 70 TL” arasında değişiklik göstermektedir. Diyarbakır Otogarı üzerinden Diyarbakır - Adana arası düzenlenen seferlerde, “Özdiyarbakır, Has Diyarbakır, Özlem Diyarbakır, Yeni Diyarbakır, Star batman, Lüks Batman Seyahat, Lider Siirt Turizm, Siirt Petrol, Vangölü Seyahat, Isparta Petrol, Can Diyarbakır” gibi otobüs firmalarını kullanarak yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.