Adana Diyarbakır Otobüs Bileti

Adana Diyarbakır Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 55,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 527 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 5sa 22dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 13 firma sefer düzenlemektedir. Adana Diyarbakır arası giden otobüs firmaları ortalama 22 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Star Diyarbakır firmasıdır.

Adana Diyarbakır otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Diyarbakır güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Diyarbakır seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Diyarbakır hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Diyarbakır şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Diyarbakır Otobüs Biletleri

Adana Diyarbakır otobüs bileti mi aradınız? Adana Diyarbakır otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Adana Diyarbakır arası otobüs yolculuğu 5 saat sürmektedir. İki il arasında 523 km mesafe bulunmaktadır. Diyarbakır şehri sıcak bir iklime sahiptir. Kentin 9000 yıllık tarihi bir geçmişi bulunmaktadır.
Mezopotamya ve Anadolu’nun birleştiği noktada bulunan Diyarbakır önemli bir noktada yer alır. Yontma Taş devrinden günümüze kadar ulaşmış birçok mağaraya sahiptir. Eski çağlardan kalma kalıntılar şehirde çok fazladır. Kent merkezinde M.Ö. 2500 yıllarında Asurlular yaşamıştır. Kente tarihte Makedonyalılar, Şeyhoğulları, Partlar, Romalılar, Eyyübiler, Safeviler ve son olarak da Osmanlı Devleti hükümdarlık sürmüştür. Osmanlı Devleti zamanında Diyarbakır doğu seferleri açısından stratejik bir alan olarak görülmekteydi. Savaşlardan oldukça etkilenen Diyarbakır Cumhuriyet ilanı ile gelişmeye başlamıştır. Kente hastane, yol, okul ve hava yolu yapılmıştır. Kente 1974 yılında Dicle Devlet Üniversitesi yapılmıştır.
Diyarbakır mevsimi itibariyle yetişen karpuzu ile çok meşhurdur. Karpuz ve Diyarbakır adeta bütünleşmiştir. Diğer illerde bulunamayacak kadar lezzetli olan bu karpuzu halk yetiştirip ithal etmektedir. Geçimini bu şekilde sağlamaktadır.
Birçok tarihi yeri bulunan kentin öncelikle görülmesi gereken yapısı Ulu Cami'dir. Ulu Cami taştan yapılmış inanılmaz sağlamlıkta muazzam bir yapıdır. Diyarbakır Kalesi surlarının üzerinde yer alır.639 yıllarında kilise olan Ulu Cami daha sonra restore görmüştür. Diyarbakır'ın merkezinde bulunan İskender Paşa Cami'si 1551 yılında yapılmıştır. Tam olarak bilinmemekle birlikte Mimar Sinan'ın yapmış olduğu düşünülmektedir. Cami adeta bir Osmanlı Mimarisi özelliği taşımaktadır.
Meryem Ana Klisesi ziyaret edilmeden Diyarbakır'dan kesinlikle ayrılmamalısınız. Klise 3. yüzyıldan kalmıştır. Ortodoksların yaptırdığı klise günümüze ulaşana dek birçok kez onarım görmüştür.
Görülmesi gereken bir başka yer ise Diyarbakır Müzesi'dir. Müze 1934 yılında açılmıştır. Roma, Bizans, Osmanlı ve Urartular zamanından kalma birçok tarihi eser barındırır.

Akdeniz’in hızla gelişen ve kendi kendine yeten sanayisi ile dikkat çeken güzel şehirlerinden Adana’dan komşu bölge Doğu Anadolu’daki Diyarbakır’a seyahat planlıyorsanız güzel insanlarla karşılaşabileceğiniz şehir manzaraları arasından geçecek keyifli bir otobüs yolculuğuna ne dersiniz? Türk İslam mimarisinin Anadolu’daki ilk örneği ve olarak sanat tarihine geçen heybetli Diyarbakır Ulu Camii, Diyarbakır Kalesi, çarşısı ve elbette bambaşka bir yaşam kültürünü sizinle tanıştıracak olan insanları keşfedeceğiniz Diyarbakır’a Adana’dan otobüs ile ulaşım sağlamak için NeredenNereye.com’da yer alan  otobüs firmalarını inceleyebilirsiniz.
Adana-Diyarbakır otobüs firmalarının tamamına ulaşabileceğiniz ve otobüs bileti fiyatlarını karşılaştırabileceğiniz NeredenNereye.com ile zahmetsiz yolculuğun tadını çıkarın. NeredenNereye.com’da Metro Turizm, Best Van Turizm, Özlem Diyarbakır Seyahat, Özdiyarbakır Seyahat gibi  otobüs firmalarının bulunduğu geniş bir havuzdan dilediğiniz firmayı seçebilir, firmaların size sundukları ayrıcalıklardan seçim yapabilirsiniz.
Adana Diyarbakır otobüs bileti mi aradınız? Adana Diyarbakır otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Diyarbakır otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Isparta Petrol 55 TL
Vangölü Turizm 68 TL
Has Diyarbakır 68 TL
Özlem Diyarbakır 70 TL
Öz Diyarbakır 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.