Erzincan Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0446) 214 16 03
Adres: Cengiz Topel Mahallesi, Erzincan Otogar Yolu, 24036 Yoğurtlu Belediyesi Merkez/Erzincan
Erzincan Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Erzincan Otogarı

Erzincan Otogarı

Erzincan Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Anadolu’nun eski kültür merkezlerinden biri olan ve her geçen ziyaretçi sayısını arttıran Erzincan ilimize giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Bu ulaşım merkezi sayesinde Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan diğer illere transit geçiş sağlanabilir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Erzincan otobüs bileti alarak Erzincan Otogarına geldiğinizde, “Girlevik Şelalesi, Mama Hatun Türbesi, Otlukbeli Gölü, Altıntepe Ören Yeri, Abrenk Kilisesi, Hıdır Abdal Sultan Türbesi, Erzincan Melik Gazi Türbesi, Mama Hatun Kervansarayı, Kadıgölü” gibi şehrin gezilemesi gereken noktalarını görebilirsiniz. 

Doğu Anadolu’nun önemli geçiş noktalarından biri olan Erzincan Otogarı, önceleri şehir merkezine yakın bir konumda ulaşım adına hizmet sağlıyordu. Ancak yaşanılan depremden dolayı hasar gören Erzincan Otogarı yenilendi. Bununla birlikte zaman içerisinde hem yenilemelerin yetersiz kalması hem de ulaşım ihtiyacının daha sağlıklı şekilde karşılanması amacı ile şehir merkezinin yaklaşık 5 km uzağında yeni Erzincan Otogarı açılmıştır. Açık ve kapalı alanları, park alanları, bekleme noktaları, yeme - içme mekanları ile 2012 yılında hizmete açılan yeni Erzincan Otogarı bu yıldan bu yana ulaşım alanında hizmet sunmaya devam etmektedir. ATM’ler, emanet noktaları gibi yolcuların acil ihtiyaçlarını da karşılamak üzere tasarlanan yeni Erzincan Otogarı içerisinde yerel ve ulusal çapta yolcu taşımacılığı sağlayan farklı otobüs firmaları bulunmaktadır. Aynı zamanda otogar içerisinde şehir içerisine kolayca ulaşım sağlamak adına minübüs durakları da yer alır. 

Erzincan Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor? 

Erzincan Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Esadaş Turizm, Turay Seyahat, Lüks Erzincan Seyahat, Tunceliler, Dadaş Turizm, Can Barış Turizm, Vangölü Turizm, Metro Turizm, Adıyaman Gülaras, Iğdırlı Turizm, Kahta Petrol, Öz Erçiş Seyahat, Erzincan Başak Turizm, Tokat Seyahat, Has Turizm, Aksu Turizm, Yeni Barış Turizm, Lüks Kahramanmaraş Turizm, Lüks Barış Turizm, Öz Doğu Kars” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Erzincan Otogarı üzerinden üzerinden hareket otobüs firmalarının bilet fiyatları “30-85 TL” fiyat aralığında değişiklik göstermektedir. 

Erzincan Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Yeni Erzincan Otogarı şehir merkezinin biraz uzağında kalmaktadır. Bu nedenle buraya ulaşım sağlamak için en rahat yöntemlerden biri otobüs biletini aldığınız firmanın servis imkanlarından yararlanmak olur. Toplu taşıma ile Erzincan Otogarına ulaşım sağlamak isteyenler için ise şehir içinden hereket eden otobüs ve minübüsler mevcuttur. 

Erzincan Otogarı Adresi: Cengiz Topel Mahallesi, Erzincan Otogar Yolu, 24036 Yoğurtlu Belediyesi Merkez/Erzincan

Erzincan Otogarı Telefon Numarası: (446) 214 16 03

Erzincan otogarı nerede? Erzincan otogarına nasıl giderim? Erzincan otogarı iletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Esadaş 4
Yeşil Erciş Seyahat 2
Vanyolu Seyahat 2
Öz Doğu Kars Turizm 1
Bizim Iğdır Seyahat 1
- HEMEN SATIN AL ! -