Yolcu Sayısı
1

Uşak Otogarı

Uşak Otogarı

Uşak Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (276) 212 31 35

Adres: Kemalöz Mahallesi, 2. Site Sk. No:18, 64200 Merkez/Uşak, Türkiye

Uşak Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Uşak Otogarı Hakkında

Uşak Otogarı, Türkiye’de Ege ve Anadolu’nun birbirine bağlandığı noktada yer alan zengin tarihi ile dikkat çeken Uşak şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Anadolu’nun pek çok noktası gibi tarihinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Uşak, bu nedenle günümüze değerli kültürel miraslarını taşımaktadır. Ülkenin kıyı kesimi ve İç Bölgeleri arasında bağlantı sağlayan Uşak Otogarı karayolu ulaşımı açısından önemli bir geçiş noktasıdır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Uşak otobüs bileti alarak Uşak Otogarına giriş yaptığınızda, “Uşak Bedesteni, Blaundos Antik Kenti, Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi, Aksaz Kaplıcası, Ilıcak Subaşı Parkı, Evrenli Doğal Parkı, Cimcim Çeşmesi, Uşak Arkeoloji Müzesi, İnay Kervansarayı” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Uşak Otogarı, tarihi binlerce yıl öncesine dayanan ve Ege bölgesinin sanayi taşıyıcısı konumunda olan Uşak şehrinin ulaşım merkezidir. Bu önemli noktada olan Uşak Otogarı çok uzun yıllar boyunca bölgedeki yolculara hizmet sağlamış olsa da merkezde yer alan eski Uşak Otogarı zaman içerisinde yolcu sayısının giderek artması neticesinde işlevsiz hale gelmiştir. Bu gelişmeden ötürü şehir yönetimi yapılması planlanan yani Uşak Otogarı için bir proje yarışması başlatmıştır. 2012 Yılında yeni Uşak Otogarı için yapılan projelerden birinci olan seçilmiş ve tam hız faaliyetlere başlanmıştır. Yeni Uşak Otogarı ile birlikte bölgenin karayolu üzerindeki trafik yükü hafifletilmiş ve karmaşadan uzak bir yapılanma ortaya konmuştur. Geniş bir alan üzerine kurulu olmasa da Uşak Otogarı son derece işlevsel şekilde yolculara hizmet vermektedir. Yeni Uşak Otogarı, otobüs bekleme peronları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşmaktadır. Uşak Otogarı içerisinde yerel çapta hizmet sağlayan firmaları görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.

Uşak Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Uşak Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Seç Turizm, Metro Turizm, Ben Turizm, Esadaş Turizm, Adıyaman Gülaras, Köksallar Turizm, Şanlıurfa Astor, Ulusoy Turizm, Dinar Turizm, Süha Turizm, Has Turizm, Lüks Mersin, CSR Seyahat, Villa Seyahat, Star Diyarbakır, Çayırağası Turizm, Vangölü Turizm, Fındıkkalle Turizm, Öz Diyarbakır” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Uşak Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Uşak Otogarına kolaylıkla yaya olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehir içerisinde hareket eden minibüs ve otobüsleri kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra otobüs firmalarının servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Kemalöz Mahallesi, 2. Site Sk. No:18, 64200 Merkez/Uşak, Türkiye

(276) 212 1351

En Popüler Uşak Otobüs Firmaları

Uşak bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Uşak otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Anadolu Ulaşım33
Pamukkale Turizm15
Metro Turizm12
Gökbey Seyahat9
Ağrı Ses Turizm8

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr