Yolcu Sayısı
1

Tokat Otogarı

Tokat Otogarı

Tokat Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (356) 213 36 62

Adres: Yeni Mahallesi, 60200 Merkez/Tokat

Tokat Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Tokat Otogarı Hakkında

Tokat Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan fakat konumu itibari ile İç Anadolu Bölgesi ile sınır oluşturan Tokat iline giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Tokat, Anadolu’nun pek çok şehrinde olduğu gibi kadim uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır.Tokat Otogarı, bu şehrin çevresinde konumlanmış olan “Sivas, Amasya, Samsun” illerine ulaşım sağlayan bir geçiş noktasıdır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Tokat otobüs bileti satın alarak Tokat Otogarına giriş yaptığınızda, “Ballıca Mağarası, Mahperi Hatun Kervansarayı, Kaz Gölü, Zile Kalesi, Tokat Kalesi, Almus Baraj Gölü, Niksar Kalesi, Tokat Mevlevihanesi, Çamiçi Yaylası, Ali Paşa Hamamı” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Tokat Otogarı, şehrin 700 binin üzerinde olan nüfusunun ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan bir ulaşım merkezidir. Ancak 20 yılı aşkın süredir Tokat şehrine hizmet sunan Tokat Otogarı zaman içerisinde artan yolcu sayısının da etkisili özellikle yılın bayramlar gibi özel dönemlerinde fazlası ile yoğunluk yaşanmaya başlamıştır. Bir geçiş noktası konumunda yer alan Tokat Otogarı bu özelliğinden dolayı bölgedeki diğer otogarlardan ayrılır ve önemini arttırır. Tokat Otogarı, açık ve kapalı alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, emanetçiler, yazıhanler, ofisler, yeme- içme mekanları gibi bölümlerden oluşmaktadır. Tokat Otogarı konumu itibari ile özellikle Karadeniz Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi arasında yapılan otobüs seferlerinin uğrak durağı olmuştur. Tokat Otogarı bünyesinde çok sayı da yerel hizmet sağlayan otobüs firması görebileceğiniz gibi ulasal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.

Tokat Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Tokat Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Tokat Yıldızı, Tokat Seyahat, Metro Turizm, Öz Sivas Seyahat, Süha Turizm, Vangölü Turizm, Has Turizm, Adıyaman Gülaras, Kanberoğlu Turizm, Özlem Cizre Nuh, Mardin Seyahat, Tokat İmparator Turizm, Mis Amasya, Adıyaman Ünal Turizm, Öz Elbistan, Can Diyarbakır Turizm, Tokat Kale Seyahat, Net Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Tokat Otogarı üzerinden, “Esenler Otogarı, Balıkesir Otogarı, Çanakkale Otogarı, Edirne Otogarı, Kırklareli Otogarı, Malkara Otogarı, Çorlu Otogarı, Çerkezköy Otogarı” diğer ulaşım merkezlerine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tokat Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Tokat Merkez Yenimahalle de bulunan Tokat Otobüs Terminaline ulaşım oldukça kolaydır. Ulaşım için genellikle halk belediye otobüslerini kullanmaktadır. Bu otobüsler; 4/H – 4/C – 5/H – 7 – 8 – 9/A – 10 – 11 – 11/A – 12 – 12/H – 14 – 15 numaralı belediye otobüsleridir. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Yeni Mahallesi, 60200 Tokat Merkez/Tokat, Türkiye

(356) 214 2221

En Popüler Tokat Otobüs Firmaları

Tokat bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Tokat otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Topçam Turizm11
Tokat Seyahat8
Metro Turizm6
VanGölü Turizm3
Adıyaman Ünal Turizm3

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr