Yolcu Sayısı
1

Tokat otobüs bileti

Tokat Otobüs Bileti

En popüler Tokat otobüs rotaları

Tokat otobüs bileti fiyatları, Tokat otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Tokat otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Tokat100 TL20
KayseriTokat400 TL20
ŞarkışlaTokat350 TL18
MalatyaTokat450 TL16
HavzaTokat250 TL16

Tokat otogarı

  • Tokat(356) 213 36 62

Tokat otobüs biletleri

Tokat otobüs bileti alarak yolculuk yapılabilecek adresler arasında yer almaktadır. Seyahat etmek isteyen kişiler Tokat’a otobüs bileti bularak bu istediklerini anında elde edebilmektedir. Tokat otobüsleri oldukça sıktır. Bu bakımdan yılın herhangi bir döneminde Tokat yolculuğu gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

Tokat otobüs bileti alan kişiler şehirde gezilmeye değecek pek çok nokta olduğunu bilmeliler. Ziyarete açık olan adres, Türkiye’nin hemen her iline bağlı karayoluna sahiptir. Bu bakımdan kolayca ulaşım sağlayabilmek de mümkün kabul edilmektedir. Tokat seyahatini gerçekleştirmek bu bakımdan oldukça kolaydır.

Tokat’a Nasıl Gidilir?

Tokat otobüs seferleri, yolculuk için en çok tercih edilen seferlerdir. Otobüsün konforlu, ekonomik, müşteri odaklı hizmet vermesi birçok kişinin önce otobüsü seçmesini sağlamaktadır. Tokat pek çok şehre yakın mesafede olduğu için Tokat otobüs seferleri de herhangi bir zorluk olmadan gerçekleştirilebilmektedir.

Tokat’a yolculuk için otobüs tercih edebileceğiniz gibi havayolunu da tercih edebilirsiniz. Havayolu ulaşımı doğrudan Tokat Havalimanı üzerine yapılmaktadır. Bunun için kişiler İstanbul, Ankara ve İzmir üzerinden uçuş gerçekleştirebilmektedir. Türkiye’nin diğer şehirlerinden doğrudan uçak bileti bulmak mümkün olmamaktadır. Bu da havalimanı alternatifini ikinci plana atmaktadır. Aktarmalı yolculuk yapmak birçok kişiyi yormaktadır. Dolayısıyla otobüs yolculuğu daha kolay gelmektedir.

Tokat Otobüs Firmaları

Tokat ucuz otobüs bileti bulabilmek için kente en çok hizmet veren otobüslere öncelik tanınmalıdır. Arada sırada sefer düzenleyen bir firma ile sık sık sefer düzenleyen firma aynı değildir. Bu bakımdan önce hangi firmaların sık sık sefer düzenlediğini öğrenmeniz fayda sağlayacaktır.

Tokat ucuz otobüs bileti için Tokat Yıldızı, Tokat İmparator Turizm ve TorosNet Turizm en sık tercih edilen firmalardır. Bunlarla beraber Tokat Kale Seyahat ve Metro Turizm de Tokat’ın favori otobüs firmaları arasında yerini almaktadır.

Varan, Van Gölü Turizm, Ulusoy, Ses Turizm, Lüks Erova Turizm, Niksarkale Turizm, Özer Turizm de sık sık kullanılan diğer otobüs firmaları olarak anılmaktadır. Bu firmaların yanında Kale Seyahat, Süha Seyahat de kullanılabilen firmalar arasında kabul edilmektedir.

Tokat Otobüs Bileti Fiyatları

Tokat otobüs bileti fiyatları daha çok sizin hangi şehirden yolculuk yapacağınıza bağlıdır. Yakın olan şehirlerde otobüs bileti ücreti düşük olurken uzak şehirler bu konuda biraz daha maliyetli olabilmektedir. Otobüs yolculuğunu tercih eden kişiler Tokat otobüs bileti fiyatlarını öğrendikten sonra yolculuk için gerekli adımları atabilmektedirler.

İstanbul üzerinden Tokat’a yolculuk yapmak isteyen kişiler bunun için 110 TL civarında ücret ödeyebileceklerini unutmamalılar. Ankara’dan seyahat etmek isteyenler ise 60 ila 65 TL arasında bilet ücreti ödemektedirler. Bunlarla beraber en yakın şehirlerden biri olan Sivas’ta ise 20 TL civarında Tokat bileti bulabilmek mümkün olmaktadır. Dolayısıyla şehrinizin yakınlığını göz ardı etmemeniz önerilmektedir.

Tokat Şehirlerarası Otobüs Terminali

Ucuz Tokat otobüs bileti bulup şehre gelen kişiler bu noktada ilk olarak terminalle karşılaşmaktadırlar. Dışarıdan bakıldığında son derece görkemli bir yapısı bulunan terminalin içi de aynı şekilde göz doldurmaktadır. Bu bağlamda Tokat terminalinin bakımlı, temiz ve kaliteli hizmet verdiğini söylemek doğru olacaktır.

Ucuz Tokat otobüs bileti ile Tokat'a gelip gezmeyi hayal eden kişiler, terminalde hoş bir yapı ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Şehir içi ulaşımların da son derece kolay olduğu terminalde istediğiniz gibi dilediğiniz adrese giden dolmuş bulabilmeniz mümkündür. Kısa sürede kalkan dolmuşlar sizi şehrin herhangi bir noktasına götürebilmektedir.

2001 yılında hizmete açılmış olan şehirlerarası terminal, onlarca otobüs firmasının yazıhanesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Tokat’ta Gezilecek Yerler

Antik Bizans döneminde Komano ismini alan Tokat, bu dönemden kalma pek çok tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. Gezmek ve dolaşmak için Tokat’a geldiğiniz zaman daha çok tarihi yapılarla karşı karşıya kalmanız mümkündür. Birçok medeniyeti bünyesinde bulunduran şehrin özellikle kültürel birikiminin fazla olduğu göze çarpmaktadır.

Ballıca Mağarası, Tufan Tepe, Sulusaray Antik Kent, Kaz Gölü Tokat’ta muhakkak görülmesi gereken adresler arasında bulunmaktadır. Bunlarla birlikte Mahperi Hatun Kervansarayı, Sulusokak Çarşısı, Sulusokak Kaplıcaları da ziyaret edilen tarihi yerlerdendir. Şehirde gelenek ve görenekleri yoğun şekilde hissedebilmek, kısa süre içerisinde hemen hepsi hakkında fikri sahibi olabilmek mümkündür.

Tokat’ın Nesi Meşhur?

Tarihi noktaları ile birçok kişinin ilgisini çeken Tokat aynı zamanda kendine özgü bazı ürünleri ile tanınmaktadır. Çoğu mutfak lezzetinin ev sahibi olan Tokat özellikle hamur işi lezzetleri ile anılmaktadır. Mutfağında bulunan yemekler oldukça eskiye dayandığı için kültürel bir birikimle hazırlandığını söylemek mümkündür.

Tokat dendiği zaman akla cevizli bat gelmektedir. Türkiye’nin hemen her yerine gönderilen bu muhteşem lezzet, Tokat’ta çok daha lezzetli şekilde yapılmaktadır.

Tokat’ta Ne Yemeli?

Tokat mutfağında kendi damak zevkinize dair pek çok şeyi bulabilirsiniz. Bunlardan ilki bumbar dolması ve pehlidir. Bu iki yemek dışında bütün çorba, erikliyavan sarma, keşkek, Tokat kebabı da Tokat ile birlikte anılan besinler arasında yer almaktadır.

Tokat mantısı, dolması ve böreği şehrin adı ile tanınan lezzetlerdir. Tokat’ı ziyaret ettiğiniz zaman herhangi bir restoranda bu yemeklerden dilediğinizi bulabilmeniz mümkün olmaktadır.

Tokat’a Ne Zaman Gidilir?

Kışları oldukça soğuk geçen Tokat, gezinti yapmak isteyenleri yazın ağırlayabilmektedir. Yazın havanın sıcak olduğu dönemlerde Tokat’ta gezmek de dolaşmak da herhangi bir sıkıntıya neden olmamaktadır. Uzun süre gezmek isteyenler için Mayıs ve Haziran ayları en ideal aylar olarak kabul edilmektedir. Ne çok sıcak ne de soğuk olduğu için şehirde uzak yakın merak edilen pek çok yeri daha kolay görebilmek mümkündür.

Yaylalarından tarihi yapılarına kadar gezinti için yaz mevsiminin ılık havası misafirlere kendini iyi hissettirmektedir.

Tokat Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr